Tajna baza

Farma o mylącej nazwie, gdyż zajmuje ona spory obszar. Cały wschodni pas wyspy na której znajduje się Pole. Jest to niezwykle strzeżony obszar, lepiej niż granica Cowrei północnej z południową. Wzdłuż całej jej rozpiętości jest postawiony *pewny* płot ze strażnicami co 100 metrów.

Tajna baza

Postprzez Tea Charmer » 19 wrz 2012, o 00:10

Tajna baza. Nikt nie wie gdzie ona jest. Nawet mieszkający w niej rezydenci których było właściwie tylko dwóch. Pewna już dość stara lama, oraz pewien królik. Był to królik dość nietypowy, a to ze względu na swoją aparycję o której za chwilę. Najpierw nieco o samej bazie. Planowana na planie okręgu, z kształtu przypominała nawet trochę filiżankę. Tyle że mocno zbrojoną, z dużą ilością dziwnych przycisków, przełączników, światełek w różnych kolorach oraz białą różą umieszczoną w samym centrum tajnej bazy. Znajduje się ona pod szklanym kloszem z świecącymi na niebiesko florystycznymi wzorami. Nad ową różą znajdowała się ogromna cewka elektryczna która prawdopodobnie była niebezpieczna i jednocześnie sprawowała tu dość ważną funkcję. Znajdowała się tu też średniej wielkości szafa która była w stylu secesyjnym który w ogóle nie pasował do ogólnego wystroju Tajnej bazy gdyż ogólny wystrój Tajnej bazy był w stylu art déco, głównie metalowy z drewnianymi i sodalitowymi wstawkami co sprawiało że miejsce to było bardzo stylowe mimo swojego przeznaczenia.

-------------------

Znajdujesz się między szafką którą pilnuje stara lama a różą której przygląda się wpół zgniły królik. Skądś go kojarzysz. Boli cię głowa i czujesz się jakbyś był nieprzytomny przez wieki, nawet masz centymetrowy zarost. Światło z cewki cię oślepia sprawiając że widzisz tylko sylwetkę wyżej wspomnianego gryzonia. Nie czujesz się też zbytnio na siłach.
- Witaj Casimirze. Słyszałem że masz jakieś pytania. Ale zanim dostaniesz na nie odpowiedzi powiedz mi, jak ci się tu podoba? - zapytał nagle dalej odwrócony do ciebie plecami królik.
Obrazek
Cuś stworzony przez moją Córkę ^^
Ekwipunek: Cylinder.
Ze Official Guide of Pony Utopia, also Prime Tea Provider

WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP-HP
31-21-28-34-37-31-40-40-40-11
Avatar użytkownika
Tea Charmer
Wieloświadomy
 
Posty: 486
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 21:30
Lokalizacja: <brak danych>
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Guide
Uroczy Znaczek: As kier
Lubi: HERBATĘ! CYLINDRY! MONOKLE! Podziwiać piękno.
Nie Lubi: Chamstwa, prostactwa, idiotyzmu.
Strach: Autozepsucie.
Stan: Wielokrotny wdowiec i rozwodnik
Koneksje Rodzinne: https://www.dropbox.com/s/lcndrky1xzwcr ... 9.png?dl=0
Rasa: Kuc ziemny
Charakter: Neutralny/neutralny dobry
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Casimir » 19 wrz 2012, o 09:45

- Przeuroczo. Odkąd Cytadela straciła spójność, nie miałem tak dziwacznych przygód, więc pewnie jeszcze sie tutaj pokręcę. Ej, tak w ogóle... Walsingham...? To ty? - szary czarodziej zaczął po mału kojarzyć fakty - Jeżeli jestem w cylindrze i ty też jesteś w nim, będąc królikiem mego wuja. Wiesz może, co u niego? - zapytał, po czym oparł się o ścianę i wyciągnął fajkę, którą nabił tytoniem virginia i sięgnął po zapałki, by rozjarzyć zawartość swej amfory. Wzrokiem błądził po dziwacznym wnętrzu, przywołującym na myśl kontrukcje pewnego nie do końca istniejącego, genialnego uczonego, mieszkającego gdzieś w szczątkach Cytadeli a wszystkie znajdujące się tutaj przyciski sprawiały wrażenie przyciskó, które już dawno by wcisnął, by sprawdzić, do czego służą, gdyby nie to, że nie jest tutaj sam.
WS:21 BS:32 S:32 T:16 Per:38 Ag:32 Int:44 Fe:33 WP:48

+ 5 do wp za sesję Luny

There is no fun about making sence.
Obrazek
Avatar użytkownika
Casimir
Buntownik
 
Posty: 735
Dołączył(a): 24 mar 2012, o 22:48
Lokalizacja: sam nie wie
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: rebel
Uroczy Znaczek: Gwiazda Chaosu
Lubi: Chaos, bałagan, teatr, magię, alkohol, inne używki
Nie Lubi: Nadmiaru porządku, niesprawiedliwości
Strach: meduzy, nuda
Stan: plazma
Koneksje Rodzinne: Ojciec Yoru i wszystko, co za tym idzie.
Rasa: Jednorożec
Charakter: chaotyczny nietrzeźwy
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Tea Charmer » 20 wrz 2012, o 00:06

[WALSINGHAM]
Obrazek
Królikowi nie spodobała się zbytnia swoboda działań szarego kuca - Widzę że nie rozumiesz swojej sytuacji Casimirze. - powiedział powoli obracając się twarzą do niego - Pozwól że ci ją naświetlę. Otóż jako więzień Cylindra twoja sytuacja nie należy do najlepszych. Zdenerwowałeś go. Powinieneś wiedzieć że chaotyczne plany mają to do siebie że są kapryśne, a Cylinder jest jednym z takowych. Tyle że świadomym. Na twoim miejscu starałbym się jak najmniej nabroić i niczego nie ruszać. Odradzam też palenie i zapalanie czegokolwiek. Cylinder ma złe wspomnienia z ogniem. Również liście herbaty nigdy nie lubiły się z tytoniem a więc uważałbym na cokolwiek co robisz. Poza tym palenie szkodzi. - powiedział z lekkim uśmieszkiem królik. - A co do mojego Pana to prawdopodobnie odwiedza właśnie jedną ze swych córek. - odparł niemal lekceważąco - Chciałbyś zapytać o coś jeszcze, czy możemy przejść do omówienia problemów które zostały spowodowane twoim przybyciem? - zapytał nieco zniecierpliwiony królik.
Ostatnio edytowano 21 wrz 2012, o 00:47 przez Tea Charmer, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Cuś stworzony przez moją Córkę ^^
Ekwipunek: Cylinder.
Ze Official Guide of Pony Utopia, also Prime Tea Provider

WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP-HP
31-21-28-34-37-31-40-40-40-11
Avatar użytkownika
Tea Charmer
Wieloświadomy
 
Posty: 486
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 21:30
Lokalizacja: <brak danych>
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Guide
Uroczy Znaczek: As kier
Lubi: HERBATĘ! CYLINDRY! MONOKLE! Podziwiać piękno.
Nie Lubi: Chamstwa, prostactwa, idiotyzmu.
Strach: Autozepsucie.
Stan: Wielokrotny wdowiec i rozwodnik
Koneksje Rodzinne: https://www.dropbox.com/s/lcndrky1xzwcr ... 9.png?dl=0
Rasa: Kuc ziemny
Charakter: Neutralny/neutralny dobry
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Casimir » 20 wrz 2012, o 16:16

- Chaotycznych, powiadasz... To dobrze, lubię chaos. I jakich, ekhm... Problemów...? - spytał Cas, gasząc fajkę i chowając ją do torby. - Podejrzewam, że moja obecność mogła spowodować pewien bałagan, ale żeby od razu jakieś problemy? Cóż... Zamieniam się w słuch. - dokończył, po czym rozejrzał się za jakimś krzesłem, na którym mógłby usiąść. To, że nie może palić, wprawiło go w conajmniej lekką irytację, którą jednak zdołał ukryć pod maską wiecznego lekceważenia wszystkiego i wszystkich.
WS:21 BS:32 S:32 T:16 Per:38 Ag:32 Int:44 Fe:33 WP:48

+ 5 do wp za sesję Luny

There is no fun about making sence.
Obrazek
Avatar użytkownika
Casimir
Buntownik
 
Posty: 735
Dołączył(a): 24 mar 2012, o 22:48
Lokalizacja: sam nie wie
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: rebel
Uroczy Znaczek: Gwiazda Chaosu
Lubi: Chaos, bałagan, teatr, magię, alkohol, inne używki
Nie Lubi: Nadmiaru porządku, niesprawiedliwości
Strach: meduzy, nuda
Stan: plazma
Koneksje Rodzinne: Ojciec Yoru i wszystko, co za tym idzie.
Rasa: Jednorożec
Charakter: chaotyczny nietrzeźwy
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Tea Charmer » 20 wrz 2012, o 23:58

[WALSINGHAM]
Obrazek
Królik pstryknął palcami i niespodziewanie szybko i gwałtownie pojawiło się za Casimirem średnio wygodne krzesło które zwaliło go z nóg przysuwając go do Walsinghama i unieruchamiając go za pomocą dość mocnych pasów bezpieczeństwa. Z góry wyjechał specjalny pierścień który został umieszczony przez Walsinghama na rogu Casimira i zacisnął się na nim w stopniu uniemożliwiającym ściągnięcie. - To mój drogi cobyś nie narobił sobie większych kłopotów. - powiedział z przekąsem wpół gnijący królik. - Pragnę cię poinformować że dzięki twoim wybrykom z magią i naruszeniem struktury Cylindra, zaczął się on powoli destabilizować. To nie jest zła wiadomość tylko dla jego mieszkańców, ale i dla mojego Pana. Jest tak ponieważ Cylinder jest swoistym przedłużeniem jaźni Pana Tea Charmera i jeden bez drugiego nie może normalnie funkcjonować. W moim interesie, jako jego wiernego sługi jest pilnowanie aby nic się tutaj nie stało. Za wszelką cenę. - trzy ostatnie słowa powiedział bardzo wyraźnie i dobitnie przysuwając swoje dualne oblicze blizej kuca tak, że mógł zobaczyć dokładnie przebieg nieustannego rozkładu jednej strony królika. Wtem krzesło puściło cię tak nagle jak chwyciło pozostawiając ci pamiątkę w postaci pierścienia na rogu. Królik odsunął się i odwrócił z powrotem do róży bacznie sie jej przyglądając. - Twoje pojawienie się sprawiło że krety wyczuły okazję do ataku który właśnie teraz się odbywa. Wywoła to najprawdopodobniej wiele dziwnych, lecz szkodliwych mojemu Panu rzeczy. Możliwe że właśnie uszkodziłeś swojego wujka. Każdy czyn który ma miejsce tutaj, ma odzwieciedlenie w zachowaniu mojego Pana. Lamy starają się odeprzeć przeciwnika, ale nie wiemy jak długo uda nam się utrzymać pozycję. Tak mniej więcej wygląda sytuacja. - Powiedział ciężkim zirytowanym obecnością intruza głosem. - Masz jeszcze jakieś pytania? - zapytał.
Obrazek
Cuś stworzony przez moją Córkę ^^
Ekwipunek: Cylinder.
Ze Official Guide of Pony Utopia, also Prime Tea Provider

WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP-HP
31-21-28-34-37-31-40-40-40-11
Avatar użytkownika
Tea Charmer
Wieloświadomy
 
Posty: 486
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 21:30
Lokalizacja: <brak danych>
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Guide
Uroczy Znaczek: As kier
Lubi: HERBATĘ! CYLINDRY! MONOKLE! Podziwiać piękno.
Nie Lubi: Chamstwa, prostactwa, idiotyzmu.
Strach: Autozepsucie.
Stan: Wielokrotny wdowiec i rozwodnik
Koneksje Rodzinne: https://www.dropbox.com/s/lcndrky1xzwcr ... 9.png?dl=0
Rasa: Kuc ziemny
Charakter: Neutralny/neutralny dobry
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Casimir » 21 wrz 2012, o 13:36

- Raczej już nie... A co do kretów... Jeden prawie by spowodowałmój zgon, więc w sumie mógłbym się przyłączyć do obrony przed nimi. I możesz poluzować te pasy? Oddychać nie mogę. Praktycznie sam pokonałem Żądzę, Ład tylko dobił. Kretom też podołam... Moze nawet znajdę ostateczne rozwiązanie tej kwestii, ale na Eris, te pasy na prawdę są zbędne. - zdenerwowany brutalnością gospodarza i niemożnością korzystania z magii Jednoróg zmierzył otoczenie spojrzeniem pełnym konsternacji - Mój uroczy znaczek chyba powinien być wystarczającym potwierdzeniem mojej sprawności operacyjnej w tych warunkach. I skoro tutaj nie można palić ognia, to jak, u licha, parzycie herbatę? Nie... Mogę... Nie... Paaaaaliiiić...! - zazgrzytał zębami, gdyż dopływ nikotyny do jego organizmu był przerwany już od dobrej godziny.
WS:21 BS:32 S:32 T:16 Per:38 Ag:32 Int:44 Fe:33 WP:48

+ 5 do wp za sesję Luny

There is no fun about making sence.
Obrazek
Avatar użytkownika
Casimir
Buntownik
 
Posty: 735
Dołączył(a): 24 mar 2012, o 22:48
Lokalizacja: sam nie wie
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: rebel
Uroczy Znaczek: Gwiazda Chaosu
Lubi: Chaos, bałagan, teatr, magię, alkohol, inne używki
Nie Lubi: Nadmiaru porządku, niesprawiedliwości
Strach: meduzy, nuda
Stan: plazma
Koneksje Rodzinne: Ojciec Yoru i wszystko, co za tym idzie.
Rasa: Jednorożec
Charakter: chaotyczny nietrzeźwy
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Tea Charmer » 22 wrz 2012, o 21:12

[WALSINGHAM]
Obrazek
Walsingham splunął na bok słysząc słowa kuca. - Plwam na twą ignorancję, arogancję, egocentryzm oraz chamstwo. Napawasz mnie ochydą. Gdyby nie fakt że Pan jest twoim wujkiem kazałbym cię niezwłocznie unicestwić w możliwie bolesny sposób. - powiedział z wyraźną pogardą w głosie gdy nagle dało się usłyszeć potężny huk, aż zatrzęsło ogromną cewką. Królikowi źrenice się skurczyły ze strachu. - To krety.. - Wyszeptał gdy nastąpił kolejny wstrząs, tym razym mocniejszy. Walsingham chwycił za klosz który w jego rękach zmienił kształt na niebieskie, pulsujące światłem szklane opakowanie, które królik schował między żebra. - Musimy natychmiast opuścić to miejsce.. Carl, przepuść nas musimy.. - wtedy nastąpił następny wstrząs, jeszcze silniejszy niż poprzednie, który spowodował zawalanie się sufitu. drobny kawałek spadł Walsinghamowi na nogę łamiąc ją i uniemożliwiając mu ucieczkę. Nagle z dziur w suficie zaczeła kapać czarna, gęsta, mazista ciecz o niesamowicie intensywnym odorze. Kapnęła ona na lamę zmieniając ją w lamę-zombie która powoli zbliżała się do waszej dwójki. - Casimir! Musisz mnie stąd wyciągnąć! Inaczej wszyscy zginiemy! No może poza tobą.. ale jeśli nie wyciągniesz mnie stąd cała struktura Cylindra się do reszty rozpadnie, a twój wuj wraz ze wszystkimi lokatorami Cylindra zginie! Musisz wskoczyć ze mną w szafkę, tylko nie otwieraj drzwi! -krzyknął ranny królik.
Obrazek
Cuś stworzony przez moją Córkę ^^
Ekwipunek: Cylinder.
Ze Official Guide of Pony Utopia, also Prime Tea Provider

WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP-HP
31-21-28-34-37-31-40-40-40-11
Avatar użytkownika
Tea Charmer
Wieloświadomy
 
Posty: 486
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 21:30
Lokalizacja: <brak danych>
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Guide
Uroczy Znaczek: As kier
Lubi: HERBATĘ! CYLINDRY! MONOKLE! Podziwiać piękno.
Nie Lubi: Chamstwa, prostactwa, idiotyzmu.
Strach: Autozepsucie.
Stan: Wielokrotny wdowiec i rozwodnik
Koneksje Rodzinne: https://www.dropbox.com/s/lcndrky1xzwcr ... 9.png?dl=0
Rasa: Kuc ziemny
Charakter: Neutralny/neutralny dobry
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Casimir » 24 wrz 2012, o 15:32

Casimir znudzony już inwektywami pod jego agresem, zaczął z lekka przysypiać, gdy usłyszał wstrząs, wyrywający go z letargu. Wciąż pół przytomny, raczej automatycznie, niż świadomie, dał nura w kierunku Wallsinghama, łapiąc go za nieprzegniłą część marynarki i układając na swym grzbiecie. - Trzymaj się grzywy, tylko nie uszkodź kokardek! - zawołał, po czym ruszył w kierunku wyjścia, natykając się na swojej drodze na zombie, które bezpardonowo potraktował kopniakiem w klatkę piersiową. Może nie jest zbyt silny, minimalnie ponad jednorożcową średnią, ale powinien był dać sobie z tym radę, w końcu kopyto to nie przelewki... Spróbował odepchnać tym sposobem nieumarłą lamę, by dostać się do wyjścia z tej przerażającej filiżanki.
- Tyle złomu się zmarnuje... - powiedział tylko Trzeci, którego głos rozległ się dookoła, mimo że Casimir nie otworzył ust.
- Zamknij się, nie rozumiesz mnie, nic nie orzumiesz! - zarzucił mu Drugi, głosem pełnym cierpienia, depresyjnym mamrotaniem, jak to miałw zwyczaju.
- Czy mozecie się uspokoić? Jak Casimir nas stąd nie wydostanie, to wszyscy zginiemy a wy mu tylko przeszkadzacie - skarcił ich Czwarty.
Pominąwszy tą osobliwą dyskusję, Casimir, ile tylko miał sił w nogach, popędził, zaszarżował wręcz ku jedynemu sensownemu wyjściu, którym wydałą mu isę być szafa pilnowana przez zzombifikowanego Carla. Modlił się tylko do Eris, by jego szeroki kapelusz i płaszcz wystarczyły za ochronę przed tą obrzydliwą substancją. Wtedy przypomniał sobie o Wallsinghamie... - Właź do torby, jeżeli Ci życie miłe! Na Eris, czemu zawsze ja?! - zaklął tylko, dopadając drzwi domniamanego wybawienia...
WS:21 BS:32 S:32 T:16 Per:38 Ag:32 Int:44 Fe:33 WP:48

+ 5 do wp za sesję Luny

There is no fun about making sence.
Obrazek
Avatar użytkownika
Casimir
Buntownik
 
Posty: 735
Dołączył(a): 24 mar 2012, o 22:48
Lokalizacja: sam nie wie
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: rebel
Uroczy Znaczek: Gwiazda Chaosu
Lubi: Chaos, bałagan, teatr, magię, alkohol, inne używki
Nie Lubi: Nadmiaru porządku, niesprawiedliwości
Strach: meduzy, nuda
Stan: plazma
Koneksje Rodzinne: Ojciec Yoru i wszystko, co za tym idzie.
Rasa: Jednorożec
Charakter: chaotyczny nietrzeźwy
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Tea Charmer » 26 wrz 2012, o 23:20

Zanim Casimir zdołał dopaść drzwi, drzwi dopadły jego. Jako że nie chwycił za uchwyty szafki , zamiast przydzwonić rogiem w mahoń po prostu wleciał w drzwi i zniknął w portalu jakim były drzwi. Walsingham wyrzucił jeszcze tylko coś za siebie w ostatnim momencie po czym portal przeniósł was gdzie indziej..
[Casimir z/t na Pole na którym napiszę wkrótce posta]
Obrazek
Cuś stworzony przez moją Córkę ^^
Ekwipunek: Cylinder.
Ze Official Guide of Pony Utopia, also Prime Tea Provider

WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP-HP
31-21-28-34-37-31-40-40-40-11
Avatar użytkownika
Tea Charmer
Wieloświadomy
 
Posty: 486
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 21:30
Lokalizacja: <brak danych>
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Guide
Uroczy Znaczek: As kier
Lubi: HERBATĘ! CYLINDRY! MONOKLE! Podziwiać piękno.
Nie Lubi: Chamstwa, prostactwa, idiotyzmu.
Strach: Autozepsucie.
Stan: Wielokrotny wdowiec i rozwodnik
Koneksje Rodzinne: https://www.dropbox.com/s/lcndrky1xzwcr ... 9.png?dl=0
Rasa: Kuc ziemny
Charakter: Neutralny/neutralny dobry
Multikonto: NIE

Re: Tajna baza

Postprzez Tea Charmer » 4 kwi 2013, o 07:20

Teraz wszystko umilkło, szczere pustki w tajnej bazie która nagle wróciła do swojego stanu pierwotnego. Wszystko jest jak po staremu i wróciło do swojej normy. Gdzieniegdzie widać tylko odciski króliczych łap..
Obrazek
Cuś stworzony przez moją Córkę ^^
Ekwipunek: Cylinder.
Ze Official Guide of Pony Utopia, also Prime Tea Provider

WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP-HP
31-21-28-34-37-31-40-40-40-11
Avatar użytkownika
Tea Charmer
Wieloświadomy
 
Posty: 486
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 21:30
Lokalizacja: <brak danych>
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Guide
Uroczy Znaczek: As kier
Lubi: HERBATĘ! CYLINDRY! MONOKLE! Podziwiać piękno.
Nie Lubi: Chamstwa, prostactwa, idiotyzmu.
Strach: Autozepsucie.
Stan: Wielokrotny wdowiec i rozwodnik
Koneksje Rodzinne: https://www.dropbox.com/s/lcndrky1xzwcr ... 9.png?dl=0
Rasa: Kuc ziemny
Charakter: Neutralny/neutralny dobry
Multikonto: NIE


Powrót do Maleńa Farma

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron