Brama zamkowa

To właśnie tutaj mieszkają zacne księżniczki Luna i Celestia. Ten okazały kolorowy pałac stoi tutaj od wielu stuleci. Warto również wspomnieć, że jego okna są zdobione witrażami przedstawiającymi doniosłe czyny sławnych kucyków, które stawiły czoła złu w imię Księżniczki Celestii dla całej kucykowej Equestrii a także te, które przedstawiają kucyki, które przyczyniły się dla krainy w inny wspaniały sposób.
Pałac jest miejscem odbywania się corocznej Galopującej Gali.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Kojira, Reetmine, Tali, QuietWord, Sal Ghatorr

Re: Brama zamkowa

Postprzez Luna » 17 gru 2012, o 20:50

Obrazek

Przed drzwiami stał wartownik. Nie wyglądał na znudzonego, właściwie chyba był w dobrym humorze. Może był dumny ze swojej roli? Czyżby pierwszy dzień pracy?
- Przykro mi, teraz księżniczki nie przyjmują, obie są bardzo zajęte. Jeśli ma pani jakąś sprawę, może zawsze napisać list, z chęcią go przekażę - zasalutował okutym kopytem.
Avatar użytkownika
Luna
Księżniczka
 
Posty: 476
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:55
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Nocy
Uroczy Znaczek: Półksiężyc.
Lubi: Spędzać czas z innymi, uczyć się nowych rzeczy oraz tworzyć jakże piękne noce na niebie.
Nie Lubi: Przede wszystkich Nightmare Moon, o ile można to nazwać zwykłą niechęcią
Strach: Przed powrotem Nightmare, przed odrzuceniem przez poddnaych na rzecz siostry
Stan: Zawsze samotna, wszak każdy jej się boi. Poza tym królewski obyczaj
Koneksje Rodzinne: Siostra Celestia, siostrzenica Cadence, bratanek Blueblood + cała reszta.
Rasa: Alicorn.
Charakter: Praworządny Dobry
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Fire Hell » 18 gru 2012, o 08:38

Fire powoli podeszła do strażnika. Uśmiech na jej pysku był słodki. Z każdą chwilą była go bliżej i zatrzymała się tuż przed nim.
-Rozumiem. Jednak są sprawy o których pisać nie należy. Proszę przekaż Księżniczce że jestem w okolicy. Będę czekała nawet jeśli bym musiała kilka dni spędzić w uliczkach tego miasta.-
Zbliżyła się tak blisko że następne słowa szepła na ucho strażnika.
-Jest źle. Czuje demona, a wiem że Księżniczka Luna jest ratunkiem.-
Klacz odsunęła się i zatrzęsła głową mówiąc sama do siebie.
-A może taki był cel, nie, nie, nie, to nie prawda.-
Podniosła wzrok. W jej oczach były łzy. Nie wiadomo kiedy wypłynęły, a kopytko dotkło symbolu Luny wiszącego na szyi w momencie gdy zad siadał na ziemi. Wyglądała jakby się modliła lub wzywała pomocy, a łzy płynęły z oczu. Po chwili znów się odezwała.
-Ja, proszę.-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Luna » 20 gru 2012, o 12:57

Obrazek

Strażnik wyglądał na nieco zbitego z tropu. Klacz chyba trochę przereagowywała, albo to był podstęp, by odwrócić jego uwage. Rozejrzał się po otoczeniu, ale nie dostrzegł niczego podejrzanego.
- Proszę mi wierzyć, listy pozostają tajemnicą i są otwierane tylko przez adresatów. Pani wiadomość z pewnością dojdzie szybciej na papierze, niż gdyby musiała pani tutaj czekać.
Avatar użytkownika
Luna
Księżniczka
 
Posty: 476
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:55
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Nocy
Uroczy Znaczek: Półksiężyc.
Lubi: Spędzać czas z innymi, uczyć się nowych rzeczy oraz tworzyć jakże piękne noce na niebie.
Nie Lubi: Przede wszystkich Nightmare Moon, o ile można to nazwać zwykłą niechęcią
Strach: Przed powrotem Nightmare, przed odrzuceniem przez poddnaych na rzecz siostry
Stan: Zawsze samotna, wszak każdy jej się boi. Poza tym królewski obyczaj
Koneksje Rodzinne: Siostra Celestia, siostrzenica Cadence, bratanek Blueblood + cała reszta.
Rasa: Alicorn.
Charakter: Praworządny Dobry
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Fire Hell » 20 gru 2012, o 15:30

Fire przyjrzała się strażnikowi. To dziwne ale nie chciała go rozerwać na strzępy czy wypatroszyć.
-Ech rozumiem. Tylko ja i tak poczekam kręcąc się w okolicy-
po tych słowach Hell na kartce(wyrwanej z notatnika i właściwie to wyciągniętej po rozwiązaniu sznurka trzymającego strony notatnika) zapisała "Błagam Najwspanialsza Pani o rozmowę. Twoja uniżona służebnica Fire Hell" i podała ją strażnikowi.
-Uwierz mi mam pytania których nie potrafiłabym zapisać. Mam tylko nadzieję, że to znów się nie stanie-
druga część rozmowy skierowała bardzie do siebie niż do strażnika.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Luna » 20 gru 2012, o 15:42

Obrazek

Strażnik odebrał świstek. Cóż, nie wyglądało to zbyt godnie na list do Księżniczki Luny, ale co tam. Odwrócił się, zapukał do bramy. Przez małe okienko wyjrzał inny kucyk ubrany w zbroje, odebrał papier i znikł, zamykając okienko z powrotem.
- Załatwione. Księżniczka na pewno go przeczyta.
Avatar użytkownika
Luna
Księżniczka
 
Posty: 476
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:55
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Nocy
Uroczy Znaczek: Półksiężyc.
Lubi: Spędzać czas z innymi, uczyć się nowych rzeczy oraz tworzyć jakże piękne noce na niebie.
Nie Lubi: Przede wszystkich Nightmare Moon, o ile można to nazwać zwykłą niechęcią
Strach: Przed powrotem Nightmare, przed odrzuceniem przez poddnaych na rzecz siostry
Stan: Zawsze samotna, wszak każdy jej się boi. Poza tym królewski obyczaj
Koneksje Rodzinne: Siostra Celestia, siostrzenica Cadence, bratanek Blueblood + cała reszta.
Rasa: Alicorn.
Charakter: Praworządny Dobry
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Fire Hell » 20 gru 2012, o 17:36

-Dziękuję-
po tych słowach klacz ukłoniła się i podreptała w stronę centrum miasta. Liczyła że Luna znajdzie czas, choć już i tak nastawiła się na kilka dni czekania. Nie rozumiała co się z nią dzieje i bała się tego. Coś nie dawało jej spokoju i to bardzo. Bała się własnych wniosków była przybita.
z.t
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez ReflexivoArco » 17 sty 2013, o 18:27

Nagle przed strażnikami wyrosła jak spod ziemi postać kuca dość małej postury, niemniej przez długi płaszcz i kaptur nasunięty na głowę i aurę tajemniczości budzący niepokój. Skinął w pośpiechu głową gwardzistom i wyciągnął zza płaszcza swój srebrny liść dębu- symbol przynależności do elitarnego Korpusu Królewskich Zwiadowców Equestrii.
- Rarco Flecha de Hierro, Korpus Zwiadowców. Muszę pilnie spotkać się z księżniczką, to sprawa nie cierpiąca zwłoki.- powiedział pośpiesznie.
Rarco kobieciarz&Diamond amant-BFF
Obrazek
Obrazek
WS-34 S-31 Ag-40 T-24 Int-37 BS-67 Per-32 Fel-30 WP-39
Obrazek
Avatar użytkownika
ReflexivoArco
Wędrowiec
 
Posty: 1252
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 13:11
Lokalizacja: Herradura
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Łucznik-alkoholik
Uroczy Znaczek: Jabłko przeszyte strzałą
Lubi: Łucznictwo, dobry alkohol, zły alkohol w dobrej ilości.
Nie Lubi: Fałszywych przyjaciół, wywyższania się.
Strach: Bezbronność, zawiedzenie przyjaciół
Stan: Jestem skłonny uznać, że w związku z Tali <3
Koneksje Rodzinne: ...Porzucony za młodu został przygarnięty przez Zwiadowcę Blaze'a...
Rasa: Kuc ziemny
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Fire Hell » 22 lip 2013, o 23:41

Czy klacz była głupia? No chyba bardziej szalona niż głupia, bo pojawiła się w szacie kapłanki kultu Nightmare i zwróciła sia do strażnika.
-Jestem Fire Hell, powinniście tam mieć już adnotacje na mój temat bo byłam tu nie jeden raz. To pilne, muszę skontaktować się z kimś z władzy i pokazać mu co znalazłam studiując księgi dogmatów. Najlepiej z Luną, powinna zrozumieć.-
Koło klaczy pokazał się nagle kuc z płomienia którego potraktowała z kopyta i zaczęła "dusić" wchłaniając.
-To bardzo pilne, podejrzewam że nie stabilność niektórych spektr magii może mieć z tym związek-
Jakby na potwierdzenie klacz uniosła jedną z ksiąg z której za pomocą magii wyjęła kilka stronic i ułożyła w gładką powierzchnie i wypowiedziała słowa.
-Ukaż kapłance co skrywa mrok-
Po tych słowach napisy przemieściły się tworząc dziwne symbole i obraz jakiejś piekielnej istoty.
-Każda księga posiada podobne teksty, nie rozszyfrowałam tego do końca ale znam większość znaków i szyfr... Chcę pomóc na ile dam radę. Nie chcę by cokolwiek złego stało się księżniczce Lunie-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Autumn Leaf » 30 lip 2013, o 20:18

Do klaczy jednorożca wyszedł spokojnym krokiem pegaz o takim wyglądzie.

Obrazek

- Niestety księżniczki Luny nie ma obecnie w zamku, gdzieś wyjechała. Nie sądzę by jej coś groziło. Teraz władzę sprawuje tu łaciaty alikorn. Możesz jej zostawić wiadomość lub poczekać i przekazać to jak wróci.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....29....40....40....34...39....32....32.....31....16

Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia.
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc.

Obrazek
Avatar użytkownika
Autumn Leaf
Wieczny Optymista
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 08:43
Lokalizacja: Ponyville
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Celestia Slave
Uroczy Znaczek: Jesienny Liść
Lubi: pomagać innym, księżniczka Celestia
Nie Lubi: moknąć, fałszywych i dwulicowych kucy
Strach: nietoperze, las Everfree
Stan: kawaler
Koneksje Rodzinne: wuj Steel siostry Shiver Summer Spring Winter
Rasa: Kuc Ziemny
Charakter: praworządny dobry
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Fire Hell » 31 lip 2013, o 19:46

Klacz przyjrzała się pegazowi
-Dobrze więc zostawię jej jedna wiadomość. Nightmare Moon napisała "Najlepiej mi się wraca do tego co było moje, a me słowa poznaje"-
Fire spoglądnęła w stronę miejsca gdzie najczęściej przesiaduje i dodała.
-Przydała by się księga ze starym pismem. Będę w swoim pokoju, ona wie gdzie jest. Postaram się jak najszybciej tłumaczyć. Wydaje mi się że wiedza którą znalazłam przyda się w przyszłość.-
W oczach klaczy było widać strach. Bała się że coś się stanie.
-Księżniczka Luna pokazała mi że istnieje inna droga niż dotąd nią podążałam. Mam nadzieję że to się nie zmieni-
Hell się obróciła i popatrzyła na ogiera w oczekiwaniu i z łzą w oku
-Proszę pospiesz się i postaraj się jakoś to przekazać księżniczce. Mnie nie przepuści osłona zamku, zbyt wiele dawniej złego uczyniłam i wiem że nigdy nie odkupię swoich win, lecz daj mi szansę bym mogła choć trochę odkupić swoją winę. Ostrzeż kogoś i proszę pospiesz się z księgą. Jeśli ci na to pozwolą.-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Zecora » 23 wrz 2013, o 00:21

Me przeczucia znowu mnie nie zawodziły
Kapłankę mary oczy ujrzały
i płomienne włosy dobrze znane
jej techniki były już przeze mnie widziane
-Fire Hell słodziutka
nie udawaj żeś traka pokorniutka
obie wiemy że coś ukrywasz
więc się nie wstydź i pokaż co skrywasz
-
Ruszyłam ku niej z kijem do walki przygotowanym
może tu jej żywot zostanie krwawo zakończonym
Avatar użytkownika
Zecora
Nadwrażliwy
 
Posty: 84
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 22:08
Płeć: Klacz
Stan: panna
Rasa: zebra
Charakter: neutralny
Multikonto: TAK

Re: Brama zamkowa

Postprzez Fire Hell » 23 wrz 2013, o 13:24

Fire powoli obróciła się do Zecory i uśmiechnęła się krzywo.
-Wal jeśli ma ci to ulżyć. Ale mimo młodego wieku wiem że zemsta sama w sobie daje tylko chwilową ulgę. Potem pozostaje potworna pustka.-
Klacz spokojnie patrzyła na zebrę i pokornie spuściła głowę.
-tylko nie gwarantuję że po ciosie utrzymam dalej mój ogień w spokoju. Zawsze dotrzymywałam obietnic, lecz danej tobie nie spełniłam bo chcę się zmienić. Proszę nie rzucaj mi kłód pod kopytka-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Brama zamkowa

Postprzez Zecora » 29 wrz 2013, o 21:40

Ku górze kij uniosłam
i na jej nadstawiony kark swą siłą przeniosłam
Czemu ulgi nie poczułam
gdy potem w pysk jej przyłożyłam
może temu że tak wyglądała
może temu że ciosy przyjmowała
Lecz kapłnani strój mi podpowiadał
jaką tajemnice w sobie chował
nie biłam, z sił całych
lecz czekałam na zdenerwowanie od uderzeń małych
Niech naturę swą pokaże
nim większemu złu drogę wskaże
Avatar użytkownika
Zecora
Nadwrażliwy
 
Posty: 84
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 22:08
Płeć: Klacz
Stan: panna
Rasa: zebra
Charakter: neutralny
Multikonto: TAK

Re: Brama zamkowa

Postprzez Fire Hell » 29 wrz 2013, o 22:00

Rozumiem że była zła na mnie za to co zrobiłam, miała prawo się mścić. Rozumiem kilka ciosów ale kolejne... czy ona nie przesadza... Zaczynałam dostawać istnego szału. Łup-fala lekkiego bólu i łup w inne miejsce. Słyszałam jak mój ogień powtarza "pozwól mi ją strawić"
-Chaos do mnie!-
Wypowiedziałam imię mego miecza i po chwili go trzymałam na chwilę oślepiona błyskiem przebijanej od środka ochrony zamku. Trzymałam go schowanego w pochwie i blokowałam nim kij pasiastej.
-Obiecałam cię zarżnąć lecz tego nie zrobiłam, chcę się zmienić ale takie świnie jak ty tylko widzą we mnie potwora. Znajdź sobie kogoś kto też jest potworem... A zapomniałam ciebie za niego brali. Pamiętasz to uczucie?-
Mrygnęłam za nią i potraktowałam ją pochwą w tył czaszki żeby ją na chwilę zamroczyć.
-Do widzenia. Wam dziękuję za "współprace"-
Po tych słowach użyłam dalekosiężnego przeniknięcia
z.t
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Poprzednia strona

Powrót do Królewski Pałac

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron