Sprawa Postaci Specjalnych

Tutaj użytkownicy mogą zanosić swoje marne modły o jakieś zmiany na forum do administracji, która czasami, bardzo rzadko, może się zdecydować? je spełnić. Częściej jednak śmiałkowie, którzy ośmielają się podważać autorytet admina, próbując błagać o wprowadzenie czego? nowego, zostają poddani okrutnym torturom i spaleniu na stosie.

Moderatorzy: Kojira, Reetmine, ReflexivoArco, Tali

Sprawa Postaci Specjalnych

Postprzez Reetmine » 1 lut 2013, o 23:50

Pomyślałem, że z powodu częstych kłótni na sb powinno wreszcie poruszyć się ów temat. Postanowiłem podzielić go na dwie główne rzeczy.

Po pierwsze, jestem za podzieleniem, lub wręcz wyłączeniem z postaci specjalnych takich osób jak Gniewomir, Tali, Heneor, a to z prostego powodu- rasa nie czyni ich postaciami specjalnymi. Postacie specjalne powinny być tymi czysto występującymi w serialu, jak Celestia, Chrysalis, Twilight, Octavia. Wiem, że mogłoby to wprowadzić lekkie zamieszanie, ale nie powinny być mieszane z OC osób z forum.

Po drugie trzeba w końcu jasno powiedzieć co ma pierwszeństwo- czy przedstawienie serialowe, czy jednak klimat forum. Zbyt wiele razy już było zarzucane, że ktoś gra niezgodnie z fabułą serialu, że "postacie specjalne nie powinny shippować"( jednak wręcz od początku Utopii jedna księżniczka i jeden main 6 to robiły) i że powinny być zabrane co poniektórym osobom. Postać serialowa to postać serialowa, o jednych można powiedzieć więcej( jak Rarity, Celestia, Spike), o innych mniej( Sombra, Octavia, Spitfire). Czasem zabranie postaci specjalnej jest wymuszane opiniami innrych graczy( gdzie w przypadku innych jest to pomijane), czasem ma być stosowane jako groźba wobec danego użytkownika. Może kilka przykładów:
- Swego czasu Trixie spiła się w knajpie. Fakt faktem była wiernie odgrywana acz można by zarzucić, ze "serialowa" Trixie nie byłaby zdolna upić się w knajpie, zepsułoby to jej opinię.
- Fluttershy shippująca z Angelem i Broken Fallem. W serialu nic takiego nie było( więc też łamanie kanonu).
- Rarity i Gniewomir.
- Zgodnie z serialem ja musiałbym grać Sombrą jako debilem ciągle mówiącym "Kryształy" i "niewolnicy". Złamało by to potencjał jego postaci.
Fakt, ja nie gram taką \ Celestią jak to jest przedstawiane w serialu, ale wynika to z prostej sprawy- dostosowania się do kanonu( tak, KANONU) forum. Początkowo starałem się być czysto jak pani dnia z MLP, ale po kilku akcjach( Soar, Autumn, Tali, Blanco) nie mogłem być "różową" księżniczką. Luna też swego czasu dokonała pewnej akcji z pewnym wiedźkucem, a ciężko mi powiedzieć czy serialowa byłaby zdolna użyć tak magii wobec innego kuca.
Dlatego jestem zdania, że grając postacią serialową( specjalnie oddzielam je od nie-serialowych) powinno grać się zgodnie z jej charakterem( ciężko mi sobie wyobrazić Fluttershy jako brutala, a Trixie jako cichą i przestraszoną), ale nie powinno być żadnych wymogów by "grać tak, a nie tak". Jak chociażby sprawa shippów- skoro Fluttershy może to robić, podobnie jak swego czasu Luna, to dlaczego by nie potraktować speciali jako normalnych inaczej OC? Bo teraz się okazuje, że mogą grać, ale są fabularnie okrojone. Gdyby moje OC zaczęło kokietować Twilight i byśmy do siebie pasowali to jestem wręcz pewien, że byłby jazgot "jak on może to z nią robić, psuje kanon i te sprawy". Zresztą wszystko powinno wynikać fabularnie, zgodnie z tym, co się dzieje na forum. Postacie serialowe też to obowiązuje.
A więc w skrócie: albo odgórnie nakazujemy wszystkim specialom, że mają grać tak i tak, i najlepiej by w tym wypadku administracja je przejęła( bo normalni gracze mogą grać nie-kanonicznie) albo mówimy "grajcie jak chcecie, byle z charakterem" i w fabule ma pełną wolność.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Re: Sprawa Postaci Specjalnych

Postprzez Feather » 2 lut 2013, o 11:20

Cóż... Ja zgadzam się praktycznie całkowicie z Reetem w tej sprawie. Nie do końca jednak wiemy, jak naprawdę zachowa się dany kanon. Możemy starać się tylko upodobnić do nich :) są czasem jednak sytuacje (jak to Reeciu wspomniał), że kanon trzeba łamać np. karając inne OC za występki jako księżniczki. Wiadomo, to, co niektórzy wyprawiają ze swoimi kanonkami, woła o pomstę do nieba (totalne zeszmacenie Rarity... Jakim prawem i lewem?! ;_: można tu też by się poczepiać Carrotki i Rosy... Chociaż one miały jeszcze resztki smaku. Ba, nawet z jedną w epz byłem :'D).
Co się tyczy zaś specjałów- Problem z Tali się rozwiąże, bo Talon pracuje nad opisami nowych ras (a przynajmniej mam nadzieję, że uczciwie kiedyś to skończy). Inna zaś sprawa to Gniewcio i Heneor. Oni wymagali by osobnej rasy, jakby stracili specjała. Można by wtedy wprowadzić rasę "zwierzęta", ale wg mnie byłaby zbyt szeroko pojęta :I Cóż, trza kombinować...
HP: 8
WS: 50 amulet Eldena(zdjęty amulet = (-10) pkt)
BS: 31
S: 26
T: 35
PER: 26
AG: 43 amulet Eldena
INT: 20
FEL: 50
WP: 30
Avatar użytkownika
Feather
Perwersyjny
 
Posty: 2427
Dołączył(a): 14 sty 2012, o 22:18
Lokalizacja: Cloudsdale
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pan Łaskotek
Uroczy Znaczek: Piórko
Lubi: Łaskotki, czytać, łaskotki, zawierać znajomości, łaskotki, rozmawiać,
Nie Lubi: Krytyki, dwulicowych kucyków, cwaniactwa,
Strach: Pająki, posądzenie o molestowanie/wykorzystanie.
Stan: Zaręczony ze Spearmint
Koneksje Rodzinne: Nie wypiszę wszystkiego, bo ma największe na forum.
Córka- Feather Sway
Narzeczona- Spearmint
Synowie- Sunny i Shadow.
Rasa: Pegaz
Charakter: Chaotyczny dobry, perwersyjny
Multikonto: NIE

Re: Sprawa Postaci Specjalnych

Postprzez Black_Gallant » 2 lut 2013, o 13:44

Jeżeli coś ma konkretne wytłumaczenie w fabule,niech sie dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba... Nikt jakoś do tej pory nie powiązał zachowań Rarity z tym, jakie ma obecnie włosy... Ani z tym, że została zabita przez Shiny'ego. Bo tak, Rarity nie żyje... Przynajmniej na razie.

Problem z Tali prawdopodobnie się rozwiąże, jak przestanie się rządzić... Rosisuje nowe rasy? O ile pamiętam, Lion storpedowała pomysł na nowe rasy...

Prócz tego, jakiż to problem dorobić drugą grupę i nowym kolorku, proponuję szary, jaki miał Freki kiedy jeszcze był dumnym członkiem grupy canine, i nazwać ją "inne" a "specjalne" pozostawic dla tych serialowych? Jaki to problem? Na miłość Freya!


To forum odesżło od serialu już na tyle daleko, że musimy się stale borykać z albo pomijaniem albo integrowaniem i asymilacją kanonu serialu do kanonu forum by utrzymać jako taką spójność... Między innymi dlatego po odciniu z Discordem Magia nie ruszył na ogólnoświatowy Rampage (bo mój pan mnie zdradził) ani nie stał się dobry (god wills it!) bo zdawał sobie doskonale sprawe, ze chaos to nie tylko zło, ale i dobro i obojętność.

słowem: Postaci na naszym forum są kanonem naszego forum a kanon serialu jest powoli do niego integrowany. nie nalezy nic zmieniać, a graczom grającym postaciami kanonicznie serialowym dać wolną rękę/kopytko.

To forum RPG a nie serial. Tworzymy tu fanfica, ogromnego i zbiorowego, i wielenaśćdziesiąt wątkowego. Podstawą fanfica i rpg jest jedna prosta zasada: "Zobaczmy i spróbujmy sobie wyobrazić, jakby sie bohaterowie zachowali gdybyśmy ich przedstawili w wymyślonej przez nas sytuacji"

Dodanie szóstego pilota evangeliona w NGE spowodowałoby kompletną zmianę w uniwersum, bo mogłoby się okazać że dodatkowy pilot mógłby się wtrącić w ostatniej chwili i zapobiec Trzeciemu Uderzeniu.

Nowy "stały" członek drużyny Teen Titans już wpływa na balans sił i najprawdopodobniej spowodowałby częstsze team-up'y super villainów.

Cytując G-mana z Half Life'ów. Dobry człowiek w niewłaściwym świecie może ogromnie znaczyć dla całego świata.

Z tym samym problemem borykał się PBF Shinsei, na którym swego czasu byłem mistrzem gry. Istniało tam sporo wiosek shinobich, w tym wymyślonych przez graczy, jak Kuro czy Yume, ale by ograniczyć wpływ kanonu na graczy i ich spośób gry, akcje PBF'a osadzono w 200 lat po zakończeniu fabuły, kiedy świat ruszył "naprzód".

Słowem, każde zachowaie kanonicznej postaci jest wytłumaczalne gdy się je postawi we właściwej sytuacjii. Kanon naszego forum zakłada dośc wysoki stopień "humanizacji" charakterów całej obsady, to tylko naturalne że ocety "kanoniczne" nabędą cech charakteru od naszych własnych.
Incompetence, breeds even more incompetence
- Megatron


WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....46....47...39......25....38....33....42.... 28....13
Avatar użytkownika
Black_Gallant
Upadły Anioł
 
Posty: 914
Dołączył(a): 22 paź 2011, o 08:58
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pierwszy Elegant
Uroczy Znaczek: Cylinder
Lubi: Modę, Swoje mankiety
Nie Lubi: Rażącego braku higieny, złego wychowania.
Strach: Wielki Magiel
Stan: W związku z Bright Beer
Koneksje Rodzinne: Shiny Masquarade - Brat
Tali - Siostra
Silent Grass - Biologiczny Ojciec.
Vermouth - Syn.
Haramu - Córka
Bright Beer - Przyszła żona.
Poza tym, wychowany jako sierota.
Rasa: Ziemny
Charakter: Własny
Multikonto: NIE

Re: Sprawa Postaci Specjalnych

Postprzez Reetmine » 2 lut 2013, o 14:03

Temat podziału postaci specjalnych na serialowe( jak Celestia czy Fluttershy) i nie-serialowych, ale nie mających odnośnika( Tali, Locust, Gniewomir, Heneor) to tak naprawdę szczegół w porównaniu do tego, co dalej opisuje, tylko można by podzielić na postacie "Serialowe"( kanoniczne) i "Specjalne"( kanoniczne dla forum).

Wiesz Feather, postanowiłem poruszyć ten temat po groźbie utraty Celestii za grę nie taką, jak to miało być "widziane". Musimy sobie wyjaśnić jedną prostą rzecz:
- Albo gra się nimi według jakiegoś ustalonego "kanonu"- serialowego/administracyjnego/whatever i gra niezgodnie z tym jest karana utratą speciala. Bynajmniej nie chodzi mi tu o grę niezgodnie z charakterem, bo to jest wręcz wymagane. Chodzi mi o sytuacje np. shippów czy relacji pomiędzy specialem a innym specialem/OC. Administracja mogłaby powiedzieć "nie" np. związkom czy akcjom wykonywanym przez serialowe, ale w takim wypadku musiałoby to obowiązywać wszystkie serialowe. Czyli taka Rarity nie mogłaby wziąć ślubu z Gniewkiem czy Celestia romansować z Shiningiem, ale i Fluttershy też nie mogłaby być np. z Broken Fallem, związki OC z postaciami musiałby być praktycznie niemożliwe( bo ich nie było w serialu, a więc i Tali nie mogłaby być związana z Zecorą). Ergo postacie specjalne stają się niewolnikami administracji i w tym wypadku ona robi z nimi co chce.
- Albo jest powiedziane, że postacie serialowe mają grać zgodnie z charakterem i nic poza tym, mogą grać jak normalni gracze. W tym wypadku zgodnie z akcjami i wydarzeniami z forum taka nawet Twilight mogła by wejść w związek( bo wynikło by to zgodnie z fabułą Utopii), Fluttershy mogła by se klopać z Broken Fallem, Rarity z Gniewomirem, Trixie upijać się w knajpach, Chrysalis knuć plany przeciw Equestrii( i zbierać np. do tego stronników wśród graczy). Nie byłoby też gadania, że "jak on może, przecież ta serialowa osoba tak by nie zrobiła". Poza grą zgodnie z charakterem postaci użytkownik speciala mógłby robić z nią co chce.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Re: Sprawa Postaci Specjalnych

Postprzez Reetmine » 2 lut 2013, o 14:14

A, jeszcze odnośnie "zeszmacenia Rarity i tego, że serialowa by czegoś takiego nie zrobiła". Jeśli by serialowa spotkała kogoś takiego, kto by ją zainteresował i zachowywał się jak szlachcic, a nie panienka Blueblood, to wydaje mi się, że mogła by się z nim związać.

Gdybym miał grać Sombrą tak, jak był przedstawiony w 2 odcinkach to ciągle musiałbym robić wyżej powiedziany "Rampage", nic nie mógłbym dodać do jego historii( bo nic nie było o tym w serialu). I szybko postać, która mogłaby namieszać na forum zostałaby zanihilowana.
Rodzice Celestii i Luny nie mieliby racji bytu gdyby nie to, że to Lion ich wprowadziła. Inaczej pojawiły by się okrzyki "ale jak to, to są jeszcze inne alicorny"?
Nomiki dobrze grała Luną( a jak!) bo grała jej wersją z 1 sezonu, gdy ta dopiero co wróciła i była niepewna, bała się, że dalej uważają ją za złą i takie tam. Obecna Luna też jest wiernie odgrywana, bo bardziej przypomina księżniczkę po jej odcinku, tą z 2 i 3 sezonu. Tak więc nagle Luna nie stała się poprawna- ona zawsze taka była, tyle że gracze je prowadzący grali księżniczki z różnych sezonów.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Re: Sprawa Postaci Specjalnych

Postprzez Feather » 2 lut 2013, o 14:59

Powiem tak- ja tam uważam, że gracz powinien mieć jak najwięcej swobody. Wszędzie i obojętnie z jaką rangą/klasą/rasą, ale niech zachowa granice dobrego smaku. Każdy powinien robić co chce, co mu sprawia przyjemność, dopóki to nie krzywdzi innych graczy. Bo jeśli ktoś zrobi z postaci coś, z czym nie chcemy mieć do czynienia, po prostu można się od tego odizolować. Co innego, jeśli ktoś, kto np. posiada Lunę, zaczyna nawiedzać wszystkich graczy i robić im z rzyci/z domu/z pyszczka jesień średniowiecza. Jak ktoś chce shipować kanonkami- dlaczego nie? Tylko niech to robi umiejętnie... O ile coś nie odchodzi bardzo od serialu (przynajmniej zachowanie, jego schemat, powinien zostać niezmieniony...).
HP: 8
WS: 50 amulet Eldena(zdjęty amulet = (-10) pkt)
BS: 31
S: 26
T: 35
PER: 26
AG: 43 amulet Eldena
INT: 20
FEL: 50
WP: 30
Avatar użytkownika
Feather
Perwersyjny
 
Posty: 2427
Dołączył(a): 14 sty 2012, o 22:18
Lokalizacja: Cloudsdale
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pan Łaskotek
Uroczy Znaczek: Piórko
Lubi: Łaskotki, czytać, łaskotki, zawierać znajomości, łaskotki, rozmawiać,
Nie Lubi: Krytyki, dwulicowych kucyków, cwaniactwa,
Strach: Pająki, posądzenie o molestowanie/wykorzystanie.
Stan: Zaręczony ze Spearmint
Koneksje Rodzinne: Nie wypiszę wszystkiego, bo ma największe na forum.
Córka- Feather Sway
Narzeczona- Spearmint
Synowie- Sunny i Shadow.
Rasa: Pegaz
Charakter: Chaotyczny dobry, perwersyjny
Multikonto: NIE

Re: Sprawa Postaci Specjalnych

Postprzez Autumn Leaf » 2 lut 2013, o 18:32

Regulamin się kłania:

28. Ponyutopia to świat stanowiący luźna alternatywę świata z kreskówki MLP. Osoby wcielające się w postacie specjalne mogą, ale nie są zobligowane do grania postacią zgodnie z zachowaniem stricte wziętym z serialu. Mają możliwość dowolnej modyfikacji zachowania i historii danej postaci, w granicach zdrowego rozsądku.

Pytanie tylko kiedy granica zdrowego rozsądku i smaku zostaje przekroczona :P
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....29....40....40....34...39....32....32.....31....16

Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia.
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc.

Obrazek
Avatar użytkownika
Autumn Leaf
Wieczny Optymista
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 08:43
Lokalizacja: Ponyville
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Celestia Slave
Uroczy Znaczek: Jesienny Liść
Lubi: pomagać innym, księżniczka Celestia
Nie Lubi: moknąć, fałszywych i dwulicowych kucy
Strach: nietoperze, las Everfree
Stan: kawaler
Koneksje Rodzinne: wuj Steel siostry Shiver Summer Spring Winter
Rasa: Kuc Ziemny
Charakter: praworządny dobry
Multikonto: NIE

Re: Sprawa Postaci Specjalnych

Postprzez Black_Gallant » 2 lut 2013, o 23:17

Rzeczywistośc się kłania: wraz z narodzinami EPZ.
Incompetence, breeds even more incompetence
- Megatron


WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....46....47...39......25....38....33....42.... 28....13
Avatar użytkownika
Black_Gallant
Upadły Anioł
 
Posty: 914
Dołączył(a): 22 paź 2011, o 08:58
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pierwszy Elegant
Uroczy Znaczek: Cylinder
Lubi: Modę, Swoje mankiety
Nie Lubi: Rażącego braku higieny, złego wychowania.
Strach: Wielki Magiel
Stan: W związku z Bright Beer
Koneksje Rodzinne: Shiny Masquarade - Brat
Tali - Siostra
Silent Grass - Biologiczny Ojciec.
Vermouth - Syn.
Haramu - Córka
Bright Beer - Przyszła żona.
Poza tym, wychowany jako sierota.
Rasa: Ziemny
Charakter: Własny
Multikonto: NIE


Powrót do Propozycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron