Arientar

Karta Postaci jest istotną częścią gry i konieczną, jeśli chce się zacząć pisanie w fabule. Zanim przystąpisz do wypełniania szablonu kp, zapoznaj si? z panującymi zasadami.
Uprasza sie o bezwzględne pamiętanie, że należy czekać aż Admin lub Mistrz Gry zaakceptuje KP.
Uprasza się również o to, by nie wykraczać poza postawione wymagania i nie zmienianie struktury szablonu KP.

Moderatorzy: Kojira, Reetmine, ReflexivoArco, Tali, QuietWord, Sal Ghatorr

Arientar

Postprzez Arientar » 19 lut 2012, o 22:09

Imię i Nazwisko:
Arientar
Płeć:
Ogier
Żywy:
Nie
Miejsce zamieszkania:
Ponyville
Pochodzenie:
Hoofington, Stalliongrad
Zawód:
Kowal
Ranga:
Wieczny optymista
Rasa:
Nekrokucyk, Pegaz
Wygląd:
 • Ogólnie:
  Obrazek
 • Oczy:
  Czerwone
 • Włosy:
  Szare, z prześwitami brązu, zawsze umyte i czyste, choć bardzo rzadko uczesane.
 • Umaszczenie:
  Brązowe
 • Wiek:
  W chwili zgonu - 19 lat
 • Ubranie:
  • niebiesko-żółty kombinezon roboczy
  • zielono-brązowy kaszkiet, z którym się nie rozstaje
  • metalowe podkowy
 • Sylwetka:
  Raczej typowa, nie wyróżnia się sylwetką od innych kucyków
 • Blizny:
  • 3 szramy na twarzy po walce z wilkiem
 • Uroczy Znaczek:
  Znak zapytania
Charakter:
Choć Arientar nie należy już do świata żywych, nie przeszkadza mu to w byciu pogodnym, wesołym kucykiem optymistycznie nastawionym do świata. Utrata życia nie przeszkadza mu w wyciąganiu tego co najlepsze z jego egzystencji w tym świecie. Lubi poznawać nowe kucyki i pomagać innym. Nie zawaha się przed złamaniem zasad by komuś pomóc.
Posiada także specyficzne poczucie humoru - lubi drażnić i denerwować innych, co sprawia mu wielką frajdę. Jednak nie robi tego złośliwie i nie obraża się, jeśli inni odpłacają mu tą samą monetą. Jest wręcz przeciwnie - uważa to za dobrą zabawę.
Arientar nie przywiązuje się do przedmiotów martwych. Rzeczy przychodzą i odchodzą, ważniejsze dla niego są przyjaźnie. Jest jednakże jeden wyjątek: jego kaszkiet. Gdy tą czapkę dotknie druga osoba, Arientar wpada w szał i traci nas sobą kontrolę. Tylko osoby, którym bardzo ufa mogą bez strachu jej dotykać.
Pegaz ten też jest względnie inteligentnym kucykiem. Na tyle inteligentnym by pozwolić sobie na głupotę i robienie aktualnie najgłupszej rzeczy, jaka przyjdzie mu na myśl. Potrafi też być odpowiedzialnym kucykiem i zadbać o tych, na których mu zależy.Gdy pojawi się przed nim problem, który go zaintryguje nie spocznie, dopóki go nie rozwiąże. Często rozwiązuje problemy i trudności w niekonwencjonalny sposób. Także bardzo szybko przyswaja wiedzę techniczną i matematyczną oraz ma dobrze rozwiniętą logikę. Jego tok rozumowania i myślenia jest inny od większości kucyków, przez co może być uznany za dziwaka.
Arientar nie bardzo dba o swój wygląd zewnętrzny. Jego włosy są często splątane i nieuczesane. Jednak kucyk ten dba o swoja higienę i to, by być czystym oraz stara się w miarę możliwości dbać o swój strój roboczy.
Jest także przyzwyczajony do chodzenia swoich podków. Gdy jego kopyta "są gołe", czuje się nieswojo i stara się podkuć jak najszybciej.
Krótka historia:
Historię tego kucyka można podzielić na dwie części:
 • Historię jego czynów za życia:
  Życie Arientara trwało dokładnie 19 lat - śmierć zastała go w dniu jego urodzin. Pegaz ten narodził się w Hoofington, choć słabo pamięta to miasto i swoich rodziców. Jego matka oraz ojciec zginęli w wypadku kolejowym gdy był małym źrebięciem i trafił pod opiekę swojego wuja - kucyka ziemniego imieniem Emetta Hoovesa, który był kowalem. Po wypadku zamieszkał wraz z wujem w Stalliongradzie i przyuczał się do zawodu kowala. Bardzo szybko przyswajał wiedze o cechach poszczególnych metali oraz ich stopów i technikach ich obróbki. Początkowo nie lubił chodzenia w podkowach, z czasem tak się jednak do nich przyzwyczaił, ze teraz nie wyobraża sobie poruszania się bez nich.
  Arientar zdobył swój uroczy znaczek - prosty znak zapytania - zadając innym mnóstwo pytań i dążąc do wiedzy. Uroczy znaczek pegaza oddaje jego talent do zdobywania informacji i uczenia się oraz świetnie pokazuje jego chaotyczną naturę.
  W dniu, gdy pierwszy raz samodzielnie podkuł innego kuca dostał od wuja jego kaszkiet. Jest to obecnie jedyna po nim pamiątka w posiadaniu pegaza, dlatego darzy ją takim przywiązaniem i nie pozwala innym jej dotykać.
  Gdy pegaz miał 16 lat, jego wuj zmarł. Po pogrzebie Arientar postanowił sprzedać warsztat i pracownie wuja oraz wyruszyć w świat i przeżywać różne przygody. Przez dwa lata podróżowania poznał wiele ciekawych kucyków, nauczył się grać na kilku instrumentach, poznał wiele piosenek oraz dużo dowiedział się o Equestrii. Dwa lata po opuszczeniu Stalliongradu trafił do Lasu Everfree, gdzie w wyniku dziwnego spotkania z tygryfem stracił pamięć i obudził się na dziwnej polanie. Szukajac wyjścia z tego lasu spotkał ciemnofioletową jednorożkę imieniem Black Arrow. Jednak zanim zdazyli porozmawiać zaatakował ich wilk - właśnie wtedy kowal zarobił szramy na pyszczku oraz poznał miłośc swojego życia: Black Arrow. Po tych wydarzeniach osiedlił się Ponyville i odrestaurował i uruchomił starą kuźnię w środku miasta. Następnym ciekawym wydarzeniem w życiu kowala był dziwny incydent podczas którego wszystkim mieszkańcom Equestrii zmieniła się płeć na przeciwną. Jako klacz stracił dziewictwo z swoją ukochaną, która dla odmiany przekształciła się w ogiera. Po stosunku wpadł do nich dziwny typek, który zamienił Arrow z powrotem w klacz, a Arientara przemienił w Herolda Ładu - fałszywego Alicorna o jaskrawym umaszczeniu. Jako Herold Ładu Arientar wziął udział w rebelii i jako Herold Ładu zmarł w wyniku źle rzuconego zaklęcia teleportacji. Dokładnie w dniu swoich dziewiętnastych urodzin.
 • Historię po jego śmierci:
  Od chwili śmierci nasz kowal jako całkiem prawidłowy nieboszczyk leżał w grobie do zakończenia się wojny domowej. Dopiero gdy wojna domowa się zakończyła zaczęło się psuć: grób, w którym sobie spokojnie leżał się otworzył, a Arientar przekonał się, że oddychanie wcale nie jest mu więcej potrzebne do funkcjonowania na tym świecie. Na cmentarzu Arientar spotkał swojego starego przyjaciela Casimira, który pomógł odkryć mu, że pegaz od teraz nie czuje smaku alkoholu oraz innych rzeczy. Zaraz po tym odkrył, że nie posiada również pulsu oraz całego szeregu innych funkcji życiowych.
  Wkrótce po opuszczeniu cmentarza trafił do Pubu Utopia, gdzie zapisał się na misję samobójczą i powrócił do Stalliongradu, gdzie pomógł grupce kucyków wysłanych przez Celestię wydostać się ze strefy wojny domowej. Chciał wraz z nimi wyruszyć na misję morską, lecz podczas wsiadania na statek wystąpiła anomalia magiczna, która przeniosła go do Canterlot, gdzie spotkał swoją ukochaną. Poszedł wraz z nią do jaskini w Lesie Everfree, gdzie mieszkała by z nią porozmawiać. W jaskini opętał go demon, którego jednorożka tam zaklnęła. Demon użył ciała pegaza by zgwałcić ukochaną Arientara w wyniku czego ta ostatnia zaszła w ciążę. Na szczęście Arrow udało się wygnać demona i przywrócić Arientara do normalności.
  Obecnie Arientar przeprowadził się do Ponyville wraz z ukochaną, gdzie czekają na rozwiązanie ciąży i szykują do trudnego zadania wychowania potomka.
Dodatkowe:
 • Zawsze nosi przy sobie młot kowalski, który jest jego narzędziem pracy, ale w kryzysowej sytuacji może być użyty jako broń.
 • Zawsze nosi przy sobie banjo, na którym umie zagrać i zaśpiewać wiele wesołych piosenek.
 • Zawsze chodzi w podkowach, przez co nauczył się poruszać w nich prawie bezszelestnie.
 • Dostaje ataków szału, gdy ktoś dotyka jego czapki.

[error]
Ostatnio edytowano 9 gru 2012, o 11:24 przez Arientar, łącznie edytowano 6 razy
Avatar użytkownika
Arientar
Wieczny Optymista
 
Posty: 430
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 20:51
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Zombie
Uroczy Znaczek: Znak zapytania
Stan: Zakochany w Black Arrow
Koneksje Rodzinne: Sierota
Rasa: Nekrokucyk, Pegaz
Charakter: Chaotyczny dobry
Multikonto: NIE

Re: Arientar

Postprzez Reetmine » 19 lut 2012, o 22:11

Akcept
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 2266
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK


Powrót do Karty Postaci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron