Nocturne

Karta Postaci jest istotną częścią gry i konieczną, jeśli chce się zacząć pisanie w fabule. Zanim przystąpisz do wypełniania szablonu kp, zapoznaj si? z panującymi zasadami.
Uprasza sie o bezwzględne pamiętanie, że należy czekać aż Admin lub Mistrz Gry zaakceptuje KP.
Uprasza się również o to, by nie wykraczać poza postawione wymagania i nie zmienianie struktury szablonu KP.

Moderatorzy: Kojira, Reetmine, ReflexivoArco, Tali, QuietWord, Sal Ghatorr

Nocturne

Postprzez Nocturne » 2 mar 2013, o 22:21

Imię i Nazwisko: Nokturn (Nocturne) jednak bliżsi znajomi zwracają się do niego Nox.
Pochodzenie: Canterlot
Miejsce zamieszkania: Ponyville, ale latem wyjeżdża do Tramplevanii
Ranga: Zniszczony

Obrazek

Wygląd: Jest najzwyklejszym zdrowo wyglądającym ogierem o przeciętnej budowie ciała, ani za szczupły, ani zbyt muskularny, kolejny kuc jakich wiele, nie odnoszący się żadną charakterystyczną cechą, która mogłaby go wyróżnić z barwnego tłumu wesołych indywiduów. Każdy na swój sposób był jedyny w swoim rodzaju, na każdym boczku widniał zupełnie inny znaczek, jednak jego ledwie kto zauważał, swoją osobą nie budził takiego samego zainteresowania jak jego jaskrawi pobratymcy. Czerwień, zieleń, błękit, żółć, świat był pełen barw, a tylko on wyglądał jak szare nieszczęście, posępny jednorożec o maści w monochromatycznych odcieniach czerni i bieli. Jednak gdy życiodajne słońce znikało za linią horyzontu, pogrążając całą Equestrie w mrokach nocy, wszystkie kolory bladły ku jego zawistnej radości. Wtedy wychodził z cienia i w świetle księżycowego blasku oznajmiał nielicznym swe istnienie. Dojrzały ogier, dystyngowanie ubrany jak dżentelmen z Canterlot, z ostro zakończonym rogiem podkreślającym równy przedziałek w grzywie. Na jego bokach widnieje dość prosty znaczek przedstawiający tarcze księżyca w częściowym zaćmieniu, biały sierp na czarnym kole.

Oczy: Stalowoszare
Włosy: W połowie czarne i w połowie białe.
Wiek: Na tyle dojrzały żeby mógł legalnie pić cydr.
Ubranie: Kamizelka, peleryna z wysokim kołnierzem, mankiety na kopytach i monokl.
Sylwetka: Przeciętne zbudowany, nie może się poszczycić mocnym grzbietem, czy silnymi nogami.

Charakter: Świat postrzega tymi samymi barwami jakimi sam jest umaszczony, czerń, biel oraz różne tonalne wariacje szarości, nie ma miejsca na jaskrawsze barwy w jego życiu, na zabawy i śmiech, którymi nauczył się gardzić. Jest szarą plamką farby brudzącą kolorowy obraz szczęścia oraz radości, swoją osobą nie wnosi niczego kreatywnego, pożytecznego do społeczności kuców, nie może poszczycić się żadnymi atutowymi zdolnościami, talentami, prócz własną magią, ale tej nie wykorzystuje do zacnych celów, do udzielania pomocy, czy zabawiania widzów. Para się magią, jednak tą czarną, a ona nie przyciąga nikogo dobrego i prawego, bardziej kogoś z wypaczoną osobowością, pozbawioną szlachetniejszych emocji, oczywiście nie jest morderczym psychopatą czerpiącym sadystyczną rozkosz z zadawania innym bólu, jednak jest w nim coś co może niepokoić. Niewiedza budzi strach, a on jest równie skryty co cień czający się w mroku, obserwuje, ale nie daje się zauważyć, słucha, jednak sam milczy, uosabia lęki towarzyszące bezksiężycowej nocy, upiór mrocznego nokturnu.

Krótka historia: Właściwie jego historia nie jest szczególnie złożona, brakuje w niej traumatycznych tragedii, oraz innych skrajnych sytuacji, które znacząco wpłynęłyby na jego dalszy rozwój. W Canterlocie wiódł życie zupełnie normalnego jednorożca, ucząc się razem z rówieśnikami podstaw o świecie i magii. Lata mijały, wśród młodych źrebaczków były nawiązywane pierwsze przyjaźnie, a on stawał się coraz bardziej zdystansowany, przepadał jak cień w świetle cudzego szczęścia. Nie potrafił cieszyć się tym, co innym sprawiało radość, nie potrafił odnaleźć się w towarzystwie, dla tego postanowił do reszty poświęcić się studiowaniu zakurzonych almanachów, mając nadzieje że właśnie w magi znajdzie swe przeznaczenie. Ale nauka wiedzy tajemnej nie wystarczała, mimo podjętych starań jego boczek pozostawał gładki, aż pewnej nocy, w sumie nie byle jakiej nocy, tylko podczas Koszmarnej Nocy, zrozumiał kim było mu pisane zostać. Powiedzmy że wtedy dał się ponieść nastrojowi święta, zamiast trzymać się na uboczu, jak to miał w zwyczaju, postanowił zaczaić się na grupkę poprzebieranych ogierów, żeby ich nastraszyć. Trochę magi, wyobraźni i wystraszył nieszczęśników tak, że pogubili swoje lśniące podkówki. Życie mieszkańców Equestrii było zbyt beztroskie, poukładane, przesłodzone, nigdzie nie brakowało różowych błaznów, którzy rozweselali wszystkich wokół, a jedna noc strachów w całym roku zdecydowanie nie wystarczyła, żeby ten stan rzeczy odmienić i pokazać kucom prawdziwe piękno zabawy, kryjące się za zbalansowanymi doznaniami. Przyjemność - ból, radość - smutek, emocje, od których serce mocniej bije, odpowiednio dobrane jak mieszanka przypraw, która ma za zadanie wydobyć oraz podkreślić walory smakowe potrawy. Bez występku nie ma mądrości, bez mroku, światła, dla tego zajął się zawodowym wydobywaniem lęków, najróżniejszych obaw skrywanych w odległych zakamarkach umysłu, żeby zaradzić wszechogarniającej słodyczy. Na pamiątkę tamtej nocy, otrzymał znaczek w postaci księżycowego sierpa, potem przeprowadził się do Ponyville, gdzie założył Gabinet Strachów.

Dodatkowe:
- Jest daltonistą.

"alicorn"
Avatar użytkownika
Nocturne
Nadwrażliwy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 05:27
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Częściowe zaćmienie księżyca
Nie Lubi: Jaskrawych barw, radosnych chichotów, głośnej muzyki, irytujących kucyków.
Stan: Kawaler
Rasa: Jednorożec
Charakter: Praworządny zły
Multikonto: NIE

Powrót do Karty Postaci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron