KP WinnerFire

Karta Postaci jest istotną częścią gry i konieczną, jeśli chce się zacząć pisanie w fabule. Zanim przystąpisz do wypełniania szablonu kp, zapoznaj si? z panującymi zasadami.
Uprasza sie o bezwzględne pamiętanie, że należy czekać aż Admin lub Mistrz Gry zaakceptuje KP.
Uprasza się również o to, by nie wykraczać poza postawione wymagania i nie zmienianie struktury szablonu KP.

Moderatorzy: Kojira, Reetmine, ReflexivoArco, Tali, QuietWord, Sal Ghatorr

KP WinnerFire

Postprzez WinnerFire » 26 paź 2012, o 12:32

Imię i Nazwisko: WinnerFire
Miejsce zamieszkania: Las Everfree

Pochodzenie: Cloudsdale
Ranga: Sportowiec
Wygląd:

* Oczy: Niebieskie
*Włosy: Niebiesko-Granatowe
*Wiek: 30
*Ubranie: X
*Sylwetka: umięśniona

Charakter: Jest to raczej dobry kucyk, za młodu wplątał się w niejedne kłopoty, ale po wyrośnięciu stał się dobry i lojalny. Zwykle po zdenerwowaniu zaczyna się palić na niebiesko.

Krótka historia: Mieszkałem razem z Ojcem FreeMine i Matką SilverGhost, gdy miałem dwa lata urodziły mi się dwie siostry, LightingStar i HighFire. A gdy miałem 6 lat zdobyłem swój uroczy znaczek, a to było tak...
Pewnego dnia ojciec nie chciał mnie wypuścić za pobicie kolegi Life Fruit'a, musiałem się męczyć w czterech kątach. Nie mogłem się doczekać aż będę mógł pobiec na plac zabaw bawić się z przyjaciółmi, zaczynałem kapać złością aż w końcu ojciec zdecydował się mnie wypuścić. Szybko powiedziałem mamie, że idę na plac zabaw i pędem wyleciałem z domu.

Gdy już byłem na placu zabaw musiałem przeprosić kolegę. Podszedłem niechętnie i go przeprosiłem, po czym szybkim krokiem skierowałem się do drewnianego domku niedaleko placu, gdzie usiadłem. Spojrzałem na Fruit'a i zauważyłem, że się namawia z pięcioma kolegami. Postanowiłem szybko opuścić to miejsce. Nagle jakiś kucyk zablokował mi drogę. Odwróciłem się, bo chciałem uciec w drugą stronę, ale znowu jakiś kucyk zablokował mi drogę do ucieczki. Zaczęli się zbliżać, chciałem podlecieć w górę ale tam także był jakiś nieznajomy. Skuliłem się, nagle dla mnie samego niespodziewanie zacząłem płonąć. Kopyta powoli objął mały, niebieski płomień, grzywę i ogon także, jak też i oczy. Podniosłem się, tamci zaskoczeni zeszli mi z drogi. Przebiegłem przez furtkę, przy okazji ją spalając. Stanąłem ze zdziwienia i przyglądałem się temu z szeroko otwartymi oczami.

Coś zaczęło mi musować na boku, musiałem to sprawdzić. Z szerokim uśmiechem zauważyłem, że mam już znaczek: był to niebieski płomień. Galopem pobiegłem do domu i pochwaliłem się znaczkiem. Gdy wróciłem próbowałem rozniecić ogień, bezskutecznie. Nie udawało mi się to przez jakiś czas. Ale wreszcie nad tym zapanowałem. Zamknąłem oczy, rozluźniłem się i pomyślałem o ogniu. Poczułem jak bym się palił i rzeczywiście tak było, ale jednak płomień był mniejszy, ledwo widoczny. Przestałem się na tym koncentrować i zgasłem momentalnie. HighFire to widziała, zaczęła mi przeszkadzać, ciągle mnie dekoncentrowała. Wtedy zupełnie nic się nie działo, choć próbowałem ze wszech sił. Wiedziałem jak to wywołać i z uciechy przytuliłem siostrę. Zrozumiałem, że mogę być ognistym kucykiem ale tylko w sytuacji zagrożenia życia, o czym jej powiedziałem. Siostra spoglądała na mnie ze zdziwieniem. Pobiegłem szybko do ojca spytać się czy coś może wiedzieć o mojej zdolności. Ojciec ciągle odmawiał, ale go wymęczyłem.

- W naszej rodzinie zawsze była silna więź z magią ognia, najlepiej było to widać po jednorożcach, ale pozostałe kuce też były z nią związane. Jak i znaliśmy kilka smoków, choć tym się nie chwaliliśmy. Czekaliśmy z matką na twoje narodziny i gdy to się stało byliśmy uradowani, ale nie na długo. Byłeś chorowitym dzieckiem, lekarze nas ostrzegali, że możesz długo nie przeżyć. Wiedziałem, że to może być niebezpieczne, ale nie miałem innego wyjścia. Udałem się z tobą do znanego mi smoka i poprosiłem go o pomoc. Początkowo nie chciał się zgodzić, w końcu go przebłagałem. Obiecał przelać część swojej mocy w ciebie, ale nic nie ma za darmo. Wraz z życiem dał ci zdolność do częściowego wywoływania ognia. Początkowo nie widziałem w tym nic złego ale mnie ostrzegł, że nigdy nie zapanujesz nad tym i możesz stanowić zagrożenie nie tyle dla siebie, co dla innych. Parę razy byłem świadkiem jak o mało co nie wywołałeś pożaru, dlatego przestrzegam cię przed używaniem tego. Nie chciałbyś chyba skrzywdzić kogoś ci bliskiego, czy nawet obcego?

Po następnych 2 latach urodziła mi się mała siostra, Otake. Byłem tak szczęśliwy, że po prostu zdemolowałem prawie cały dom, oczywiście bez użycia ognia. Postanowiłem ją szkolić w lataniu. Przez jakiś czas miała problemy, ale w końcu zaczęła poruszać małymi skrzydełkami. Zaproponowała mi wyprawę do lasu, więc z nią poleciałem... Byliśmy wyczerpani i stanęliśmy przed jaskinią. Weszliśmy do niej, było straszliwie ciemno i nic nie widziałem. Nie odzywałem się trochę i ona także. Poczułem na ciele dziwne uczucie, jakby coś, lub ktoś mnie zawiązywał. Nagle zakryło mi usta i uśpiło. Gdy się obudziłem byłem w dziwnej chacie. Przez drzwi do chaty wszedł tajemniczy kucyk w czarnej pelerynie. Z koszem owoców leśnych, zbliżał się do mnie powoli zdejmując kaptur. I zdjął, a raczej zdjęła. Była piękna, od razu się zakochałem. Klacz kremowej barwy z ciemno-różową grzywą. W końcu postawiła koszyk na drewnianym blacie i zaczęła się kierować w moją stronę, razem ze swoim dziwnym zwierzakiem. Nie wiem czy to był pies czy kot, najbardziej widoczne były jego czerwone oczy. Kucyk usiadł na krześle i przywitał się ze mną. Pytała się o wiele rzeczy, ja oczywiście na wszystkie odpowiadałem. Powiedziała mi jak się tutaj znalazłem. Mówiła, że jej zwierzak uśpił mnie i zaciągną na koniec lasu Everfree, choć ciężko było mi w to uwierzyć. Tajemniczy kucyk powiedział, że nazywa się Gorria i mieszka tu już 12 lat, sama. Odpowiedziałem jej, że ja nazywam się WinnerFire i także mam 12 lat. Od razu się zaprzyjaźniliśmy. Chciałem już lecieć do domu ale ona powiedziała: "Nie idź, jest burza i leje, a z mojej chaty jest kawał drogi do PonyVille, prędzej byś zmarł lub zgubił się po drodze. Lepiej zamieszkaj u mnie, tu prawie zawsze leje i jest burza. Możliwe, że ta przestanie, są krótkie chwile gdy deszcz nie pada.''

Zostałem u niej choć wiedziałem, że to może być niebezpieczne, ale naprawdę mi się podobała. Przeżyłem całe 18 lat tylko z nią. Bałem się o siostrę, często chciałem wyruszyć. Zawsze coś mnie zatrzymywało, ale to się zmieniło. To jest ten wyjątkowy dzień, mam już 30 lat...

Dodatkowe: Lubi Placki

Error
Ostatnio edytowano 27 paź 2012, o 11:15 przez WinnerFire, łącznie edytowano 9 razy
Avatar użytkownika
WinnerFire
Sportowiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 18:57
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: WinnerFire
Uroczy Znaczek: Niebieski ogień
Lubi: Łazić po ogniu, placki, placki, placki, placki.
Nie Lubi: Spalonych placków. Wody (śnieg lubi)
Strach: Falami nad morzem
Stan: kawaler (zakochany)
Koneksje Rodzinne: zaginiony brat Otake
Rasa: Pegaz
Charakter: dobry
Multikonto: NIE

Re: KP WinnerFire

Postprzez QuietWord » 26 paź 2012, o 14:50

Brak akapitów i rozdziałów wszystkiego od czegokolwiek. Zrób z tym coś. Z interpunkcją też.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: KP WinnerFire

Postprzez WinnerFire » 26 paź 2012, o 15:24

Już po Edytacji
Avatar użytkownika
WinnerFire
Sportowiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 18:57
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: WinnerFire
Uroczy Znaczek: Niebieski ogień
Lubi: Łazić po ogniu, placki, placki, placki, placki.
Nie Lubi: Spalonych placków. Wody (śnieg lubi)
Strach: Falami nad morzem
Stan: kawaler (zakochany)
Koneksje Rodzinne: zaginiony brat Otake
Rasa: Pegaz
Charakter: dobry
Multikonto: NIE

Re: KP WinnerFire

Postprzez Angel » 26 paź 2012, o 17:12

edycji*
Byłem Angelem zanim stało się to mainstreamowe.
Avatar użytkownika
Angel
Wieczny Optymista
 
Posty: 444
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 11:50
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Nieustawiona
Tytuł Użytkonika: Mistrz Zepsucia
Stan: Wyrąbane
Multikonto: NIE

Re: KP WinnerFire

Postprzez QuietWord » 26 paź 2012, o 17:21

Więc od czego zacząć... Płonący pegaz. Srsly? Znaczy się, mamy niby magiczne kucyki ziemne, dorsza, żurawia, mulicę, zebrę z odzysku i znając życie piwnicę pełną skarbów. Ale ja do tego ręki nie przyłożę. Postać, historia, oraz to jak to zostało napisane boli. Ja zwyczajnie tego nie zaakceptuję. Radze od nowa obmyślić postać, sensownie tym razem. Chyba, że ktoś inny się nad tobą zlituje.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: KP WinnerFire

Postprzez WinnerFire » 26 paź 2012, o 21:29

Na pewno nie przemyślę od nowa postaci bowiem taka mi się podoba, i mam nadzieję że naprawdę się ktoś zlituje.
Avatar użytkownika
WinnerFire
Sportowiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 18:57
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: WinnerFire
Uroczy Znaczek: Niebieski ogień
Lubi: Łazić po ogniu, placki, placki, placki, placki.
Nie Lubi: Spalonych placków. Wody (śnieg lubi)
Strach: Falami nad morzem
Stan: kawaler (zakochany)
Koneksje Rodzinne: zaginiony brat Otake
Rasa: Pegaz
Charakter: dobry
Multikonto: NIE

Re: KP WinnerFire

Postprzez Reetmine » 26 paź 2012, o 21:36

Zlituje się jeśli podasz dobry powód dla którego możesz płonąć. Wiem, że to może zaburzać nieco klimat( ognisty pegaz...) ale jeśli podasz naprawdę niezły powód swoich zdolności, to mogę ciebie akceptować.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Re: KP WinnerFire

Postprzez WinnerFire » 26 paź 2012, o 22:13

Okay zakończyłem. Jest to napisane tuż pod tym jak wróciłem do domu pochwalić się znaczkem.
Avatar użytkownika
WinnerFire
Sportowiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 18:57
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: WinnerFire
Uroczy Znaczek: Niebieski ogień
Lubi: Łazić po ogniu, placki, placki, placki, placki.
Nie Lubi: Spalonych placków. Wody (śnieg lubi)
Strach: Falami nad morzem
Stan: kawaler (zakochany)
Koneksje Rodzinne: zaginiony brat Otake
Rasa: Pegaz
Charakter: dobry
Multikonto: NIE

Re: KP WinnerFire

Postprzez Reetmine » 26 paź 2012, o 22:21

Szczerze i tak dalej nie rozumiem skąd masz te moc. Przykłady tego skąd może ona być:
- Klątwa rzucona przez zebrę/wiedźmę/smoka/Discorda( czasem tracisz nad sobą panowanie i wybuchasz ogniem);
- Specjalny dar rodzinny, u ciebie magia ognia była na tyle blisko związana z rodziną, że nie tylko ograniczało się to do jednorożców;
- Był problem z twoimi narodzinami, rodzice poprosili więc o pomoc znajomego smoka, co zaskutkowało u ciebie nieco ich ognistą naturą;
- Ojciec się spił i spółkował z feniksem, a żona mu darowała i ciebie przygarnęła;
- Inwazja człekokształtnych krabo-delfinów...

Jak widzisz tutaj są przykładowe powody skąd masz ten dar. Bo nie wiem jak twój ojciec "wykożystał" te smoki, bo równie dobrze mógł je "wykożystać" seksualnie. A skoro bawisz się w pegaza bawiącego się magią ognia to wolałbym znać szczegóły.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Re: KP WinnerFire

Postprzez WinnerFire » 26 paź 2012, o 22:31

Okej, mam nadzieję że wreszcie mi się udało! Jest to tuż po spojrzeniu siostry :p
Avatar użytkownika
WinnerFire
Sportowiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 18:57
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: WinnerFire
Uroczy Znaczek: Niebieski ogień
Lubi: Łazić po ogniu, placki, placki, placki, placki.
Nie Lubi: Spalonych placków. Wody (śnieg lubi)
Strach: Falami nad morzem
Stan: kawaler (zakochany)
Koneksje Rodzinne: zaginiony brat Otake
Rasa: Pegaz
Charakter: dobry
Multikonto: NIE

Re: KP WinnerFire

Postprzez WinnerFire » 27 paź 2012, o 11:24

Gotowe! :mrgreen:
Avatar użytkownika
WinnerFire
Sportowiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 18:57
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: WinnerFire
Uroczy Znaczek: Niebieski ogień
Lubi: Łazić po ogniu, placki, placki, placki, placki.
Nie Lubi: Spalonych placków. Wody (śnieg lubi)
Strach: Falami nad morzem
Stan: kawaler (zakochany)
Koneksje Rodzinne: zaginiony brat Otake
Rasa: Pegaz
Charakter: dobry
Multikonto: NIE

Re: KP WinnerFire

Postprzez Reetmine » 27 paź 2012, o 18:19

Hmmm jak to napisał Word zlituje się i zaakceptuje. Po pierwsze podobała mi się twoja zawziętość, że pomimo słów tutaj i na SB ciągle starałeś się to poprawiać, choćby gramatycznie.
Po drugie jednak trochę w tym KP napisałeś, a ostatnimi czasy ciężko z tym było.

Dam ci akcepta, ale po pierwsze gramatyka- pisz jak chcesz, radziłbym jednak stylem opowiadaniowym, nie z pierwszej osoby. Po drugie gramatyka, po trzecie gramatyka i po czwarte też ona. Licz się z tym, że możesz być na widoku innych, a oni mogą starać się wyciągać każdy twój błąd. No i zasada 3 linijek. Domyślam się, że dając tego akcepta może zdziwić się parę osób, nie tylko z planu ognia, jak i może się kilku to nie spodobać, ale dam ci szansę. Pamiętaj- nie zniszcz jej i nie baw się w "człowieka pochodnie". To że mogłem zezwolić na twoją moc( na styl "ostatniego smoka") nie znaczy, że chciałbym widzieć jak wszystko spalasz na swej drodze, im mniej tego będziesz robił, tym lepiej.

Akcept, zamykam. Życzę miłej gry.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK


Powrót do Karty Postaci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron