Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

W tym temacie użytkownicy forum mogą pochwalić się swoimi artystycznymi zdolnościami i pracami : grafiką, rysunkiem, PMV, fankfikami itp.

Moderatorzy: Kojira, Reetmine, Tali, QuietWord, Sal Ghatorr

Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Kaja Redsky » 19 sty 2012, o 11:25

No dobra, o to powód, dla którego mój mózg zaczyna dzia?a? na innej d?ugo?ci fali - Akwarela. Najpierw wrzuc? obrazek finalny, nie mam skanera, a nawet jakbym mia?, to jest to format zbli?ony do A0, wi?c robi? zdj?cia. A ?e mam tylko XVII-wieczn? mikrofal?, to musz? robi? bilans barw w GIMPie, ?eby jako? to wygl?da?o. Wi?c dostajecie co? takiego:

http://img685.imageshack.us/img685/4346/coy1.png

Je?eli pytacie si? o styl - jest to co? pomi?dzy impresjonizmem a prediscordianizmem. Je?eli b?dziecie narzeka?, ?e kokardka nie jest czarna, to zapraszam do wikipedii

A ?e was kocham i nienawidz? zarazem, to zarzuc? was stert? ekskluzywnego materia?u WIP z niezno?nie nudnymi przypiskami, które niewiele wam powiedz?.

No dobra, najpierw szkic, na ma?ej kartce, o?ówkiem znalezionym pod ?ó?kiem tydzie? temu, stara?em si? robi? na szkielecie kucyka, zgodnie z zasadami rysunku, ?eby zachowa? jakie? proporcje:
http://img4.imageshack.us/img4/3223/13929184.png

Teraz szkic na szybko, ju? na A0, ten sam o?ówek, ale bez konstruowania. Potem smarowane kijem (tak kijem) zanurzonym w tuszu. I suszone suszark? do w?osów, której nie u?ywam do niczego innego jak malowania, ale ma ?adny fioletowy odcie?, wi?c i tak j? lubi?.
http://img707.imageshack.us/img707/1097/57714010.png

No dobra, pierwsze poci?gni?cia p?dzlem, zaczynam od t?a, bo tak. A w?a?ciwie dlatego, ?e moja mentorka (?wietna kobieta, jak kto? chce w Gda?sku si? uczy? rysowa?/malowa?/lepi? z gliny i nie przeszkadza mu towarzystwo kobiet w wieku 60+, które BTW piek? pyszne ciasta to polecam i mog? da? kontakt) tak mnie uczy?a, ?e otoczenie zmienia postrzeganie barw, wi?c lepiej nie maza? za bardzo najwa?niejszej rzeczy, tylko skupi? si? na otoczeniu. Sam obiekt rysowania wychodzi z t?a, nie na odwrót. Tak wi?c ja wol? skopa? przy tle, ?eby potem efekt ko?cowy wyszed? poprawnie:
http://img7.imageshack.us/img7/7509/57858431.jpg

Có?, niewiele si? zmieni?o, ale da?em rysunek, bo mo?e kto? zobaczy, ?e za pierwszym razem niebieskie morze mo?e wygl?da?o sztucznie, a ?e jak zapewne pami?tacie z zabaw nad Ba?tykiem, morze jest zielone, to poprawi?em troszk?, nast?pnie namalowa?em br?zow? cz??? beczki. Czemu br?zow? cz???, a no dlatego, ?e: drewno nie jest jednolite, wi?c musi ciemnie?, a jakiego koloru jest br?z w cieniu? A no w?a?nie zielonego, ju? dawno to odkry?em, nie pytajcie jak, nie pytajcie czy jestem daltonist?, ale moje kolory s?, by?y i b?d? skrzywione. Po reszt? informacji odsy?am do encyklopedii pod has?o "impresjonizm":
http://img705.imageshack.us/img705/893/11539745.jpg

No i w?a?nie w tym momencie mi odjeba?o, ?e nie mam bordowej farby. No bo kiedy? kupi?em sobie pude?ko akwareli spod Radomia czy innych Chin, 12 kolorów, bo nie mia?em i potrzebowa?em na zaraz. Potem uda?o mi si? ?ci?gn?? za bezcen farby ze wschodu, ruskie barwniki s? tej samej jako?ci co w?oskie, a 3 razy ta?sze. To znaczy by?y 3 razy ta?sze, bo farby które kupi?em za 70 z?otych teraz kosztuj? 200 z?. Genialnie si? nimi maluje, no i jest du?o kolorów, tylko gdzie? je wci??o, no nic, musia?em sobie radzi? t? dwunastk?, to by? pierwszy z powodów mojej kl?ski. Oto pierwsze efekty malowania sier?ci, potem b?d? j? stopniowo kolorowa? a? do samego ko?ca:
http://img857.imageshack.us/img857/9629/80972691.jpg

Do zabawy wesz?y w?osy. Jako ?e umy?em p?dzel do ?ó?ci i wymieni?em wod? (to bardzo wa?ne przy malowaniu ?ó?ci?, nawet jak to nie jest akwarela) to zabra?em si? za lunet? i oko. Wtedy te? przyszed? mi do g?owy genialny pomys? "u?yj zieleni do zrobienia bordowego cienia na sier?ci!" No i to by? drugi z powodów, dla którego obrazek mi nie wyszed?. Mimo wszystko mog?em malowa? br?zem, by sz?o mozolniej, ale efekt by?by imho lepszy:
http://img525.imageshack.us/img525/3800/81101559.jpg

No i ko?cówka, Podmalowania, domalowania. Zrobione niebo i kokardka, trzecim powodem nieudania by? po?piech (zwykle takie co? maluj? 20-40 godzin, nie 3-4), za? czwarty to taki, ?e nigdy nie robi?em niczego w tym formacie akwarel?, za? pi?ty, ?e malowa?em na zwyk?ym cienkim papierze, który ?le znosi kotakt z wod?.:
http://img526.imageshack.us/img526/4908/52781988.jpg

No i znowu to samo co na pocz?tku, ?eby?cie nie musieli przewija?, a ?ebym ja móg? napisa? co? wi?cej

Obrazek

Ogólnie jestem z pracy zadowolony. Podsumowuj?c: Tusz kijem, ca?o?? obrazu p?askim p?dzlem 2 cm. Podpis ma?ym p?dzelkiem. Wykorzysta?em 10 kolorów farbek. Sko?czy?em, kiedy papier zacz?? si? rozpuszcza?.

Mi?ego podziwiania, zapraszam do pisania komentarzy w stylu "O, ale ?licznie rysujesz, mi te? mo?esz namalowa? co?? albo "Jeste? do dipy, obrazek jest do dipy, nienawidz? ci?, ?mierdzisz." Je?eli jednak chcecie napisa? co? z sensem albo jak?? konstruktywn? krytyk?, to was nie powstrzymam.
.. /\
. (゚ 。`> WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
.. l` \ ;'` 31-31-36-38-34-40-32-32-44-14
. (__.)
Jedyny prawdziwy, oficjalny kot na PonyUtopii!
"Reecia: Eh jestem BD."
Avatar użytkownika
Kaja Redsky
Pirat
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:27
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Sal Ghatorr » 19 sty 2012, o 16:22

Gratuluj? i zazdroszcz? umiej?tno?ci. Poza tym, ?e róg jako? mi nie pasuje do w?osów, jest perfect.
[Dzisiaj 14] SilentGrass: Sal zmusza mnie do ustatkowania się :/

WS - 16
BS -23
S - 26
T - 28
Per - 34
AG - 28
Int - 51 (+10 z sesji)
FEL - 50 (+10 z sesji)
HP - 6
WP - 41

Obrazek
Avatar użytkownika
Sal Ghatorr
Upadły Anioł
 
Posty: 721
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 20:44
Lokalizacja: Manehattan
Płeć: Klacz
Uroczy Znaczek: Dłutko
Lubi: Sztuka, spokój, nos, porządek
Nie Lubi: Chaos, bałagan
Strach: Strata córki
Stan: "Wdowa" po Silencie
Koneksje Rodzinne: Siostra Shar, córka Silent Rose, reszta rodziny z Manehattanu nie żyje
Rasa: Jednorożec
Charakter: Neutralny dobry
Multikonto: NIE

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez BlancoVagabundo » 20 sty 2012, o 00:41

?wietne bocianie gniazdo, super cienie na lunecie szkoda tylko ?e na avku jest bardziej s?odki....

Jako kto? kto farbami potrafi tylko pomalowa? pokój i to jeszcze tak ?e trzeba poprawia? mówi? PI?KNE !

Zapomnia?bym "O jak ?licznie malujesz namaluj co? jeszcze Blanco prosi"
39-39-38-36-26-31-26-19-28- 7
WS-S- T-WP-Fel-AG-Per-Int-BS-HP
Avatar użytkownika
BlancoVagabundo
Wieczny Optymista
 
Posty: 438
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 20:01
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Kaja Redsky » 23 sty 2012, o 13:41

Obrazek

Na drugiej stronie jest dedykacja dla dziadka :)
A4, piórko (Z Br?zowym Tuszem, MOJEPIÓRORYSUJEWSEPII!)
Nie wygl?da to najlepiej, równie? ze wzgl?du na sposób cyfryzacji... Musicie wierzy?, ?e na ?ywo jest lepsze.
.. /\
. (゚ 。`> WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
.. l` \ ;'` 31-31-36-38-34-40-32-32-44-14
. (__.)
Jedyny prawdziwy, oficjalny kot na PonyUtopii!
"Reecia: Eh jestem BD."
Avatar użytkownika
Kaja Redsky
Pirat
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:27
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Tali » 23 sty 2012, o 15:05

Jezu jakie to pi?kne...dlaczego ja tak nie umiem?!
Oba obrazki boskie.
Avatar użytkownika
Tali
Ślepa Sprawiedliwość
 
Posty: 904
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:47
Lokalizacja: Zebricia
Płeć: Klacz
Stan: Dunno, chyba w związku z Rarcem.
Koneksje Rodzinne: Silent Grass- ojciec
Rasa: Zebra
Charakter: Chaotyczny Neutralny
Multikonto: NIE

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Nomiki » 23 sty 2012, o 15:30

Coy czy moge Ci? zabi?? :3 to jest za pi?kne :3
Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują.
~Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Nomiki
Miłosnik przyrody
 
Posty: 536
Dołączył(a): 16 gru 2011, o 19:59
Lokalizacja:
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: <3
Uroczy Znaczek: Serduszka
Lubi: Wszystko.
Nie Lubi: Niczego.
Strach: Wszystko.
Stan: Panna~
Rasa: Pokem... jednorożec ^^'
Multikonto: NIE

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Kaja Redsky » 25 sty 2012, o 15:06

YAY! Mam w?asne fanki! Mo?ecie piszcze? :)

Dobra, jako ?e nigdzie jeszcze ich nie wrzuca?em, to dostaniecie moje pami?tki z ostatnich wakacji, obie malowane na szybko.

Pierwsza to widoczek. Tak. W ten sposób równie? maluj?. Bardzo to przyjemne i podnosi na chwil? ci?nienie. Ale troch? adrenaliny nikomu nie zaszkodzi?o :)

Obrazek

Akwarelki, wyci?te z A4. Niebo by?o wtedy naprawd? kolorowe. Specjalnie wsta?em o ?wicie, ?eby je namalowa?.

No, jakby zupe?nie inna technika. To by?o pierwszy raz, jak malowa?em piórem, którego u?ywam teraz na okr?g?o. Aha. I papier na którym malowa?em nie by? bia?y. W obu przypadkach. Te? A4.

Obrazek

Jak kto? zgadnie czego to jest rysunek (jak si? nazywa ten amfiteatr, albo gdzie jest), to co? mu narysuj? :)
.. /\
. (゚ 。`> WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
.. l` \ ;'` 31-31-36-38-34-40-32-32-44-14
. (__.)
Jedyny prawdziwy, oficjalny kot na PonyUtopii!
"Reecia: Eh jestem BD."
Avatar użytkownika
Kaja Redsky
Pirat
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:27
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez BlancoVagabundo » 25 sty 2012, o 15:30

To ja si? zabawie w zgadywank?. Wygl?da mi to na amfiteatr w Arles.
Ostatnio edytowano 25 sty 2012, o 15:38 przez BlancoVagabundo, łącznie edytowano 2 razy
39-39-38-36-26-31-26-19-28- 7
WS-S- T-WP-Fel-AG-Per-Int-BS-HP
Avatar użytkownika
BlancoVagabundo
Wieczny Optymista
 
Posty: 438
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 20:01
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Kaja Redsky » 25 sty 2012, o 15:37

Za bardzo na zachód zajecha?e? :P I od razu odpowiem, ?e nigdy nie by?em we Francji. ?ycz? powodzenia w dalszej zabawie.
I jeszcze jedna podpowied? - amfiteatr zosta? zbudowany na wzgórzu i z jednej strony jest wy?szy ni? z drugiej :)
.. /\
. (゚ 。`> WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
.. l` \ ;'` 31-31-36-38-34-40-32-32-44-14
. (__.)
Jedyny prawdziwy, oficjalny kot na PonyUtopii!
"Reecia: Eh jestem BD."
Avatar użytkownika
Kaja Redsky
Pirat
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:27
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez DarkFire » 25 sty 2012, o 15:40

Wiem co to za amfiteatr... Chyba. By? w Assassins Creed 2... Chyba.... xD Ale nazwy ci nie podam bo nie chce mi si? szuka? :P
Obrazek
Obrazek

WS BS S T Per AG Int FEL WP HP
30 26 29 32 25 21 44 33 45 5
Avatar użytkownika
DarkFire
Upadły Anioł
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 14 paź 2011, o 19:48
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Nieustawiona
Tytuł Użytkonika: Mistrz Ognia
Uroczy Znaczek: Kula ognia
Lubi: Słodycze, Ogień
Nie Lubi: Zimno, Wywyższania
Strach: NIC!
Stan: Wolny
Koneksje Rodzinne: Brat Coy
Rasa: Jednorożec
Charakter: Chaotyczny-Dobry
Multikonto: NIE

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez BlancoVagabundo » 25 sty 2012, o 15:41

To mój ostatni strza? amfiteatr w Puli zwany Aren?! Jak nie to id? spa? p?acz?c nad swoimi marnymi umiej?tno?ciami :-)
39-39-38-36-26-31-26-19-28- 7
WS-S- T-WP-Fel-AG-Per-Int-BS-HP
Avatar użytkownika
BlancoVagabundo
Wieczny Optymista
 
Posty: 438
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 20:01
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Kaja Redsky » 25 sty 2012, o 15:44

TAAAAAK Amfiteatr w Puli. By?em w Chorwacji. Masz jakie? ?yczenia co do nagrody? :)
.. /\
. (゚ 。`> WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
.. l` \ ;'` 31-31-36-38-34-40-32-32-44-14
. (__.)
Jedyny prawdziwy, oficjalny kot na PonyUtopii!
"Reecia: Eh jestem BD."
Avatar użytkownika
Kaja Redsky
Pirat
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:27
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez BlancoVagabundo » 25 sty 2012, o 15:47

Có?... Blanco mo?e poprosi? tylko o narysowanie Blanco oczywi?cie je?li to nie k?opot:)
39-39-38-36-26-31-26-19-28- 7
WS-S- T-WP-Fel-AG-Per-Int-BS-HP
Avatar użytkownika
BlancoVagabundo
Wieczny Optymista
 
Posty: 438
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 20:01
Płeć: Nieustawiona

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez ReflexivoArco » 25 sty 2012, o 18:43

Wiesz, Coy, pierwszy obraz jako? zbyt mnie nie zachwyci?, naprawd? ?adny, ale mi tchu w piersiach nie zapar?. A z kolei ten drugi to po prostu OB??D!
fenomenalnie uda?o Ci si? odda? Gda?sk, a? czu? charakter tego miasta, a statek narysowa?e? wprost fenomenalnie! Kojarzy mi si? to z ilustracjami z takiej starej ksi??ki o Gda?sku, tyle, ze Twoje jest 20% cooler.
Druga akwarelka równie? wysz?a zacnie, mo?e nie powala realistyczno?ci?, ale przecie? w akwarelach chodzi w?a?nie o t? ich ?agodno??, niemniej praca jest ?wietna ^^ .
Amfiteatrowi równie? nie mam absolutnie nic do zarzucenia, mam straszn? s?abo?? do rysunków w tym stylu ;-) . Cieniowanie zdecydowanie dodaje tej pracy uroku, cienie sa dobrze roz?o?one, i nie ponawala?e? ich wsz?dzie, za co Co chwa?a.
Wi?c reasumuj?c, jeste? ?wietny i czekam z niecierpliwo?ci? na dalsze... Coymalunki ;-)
Rarco kobieciarz&Diamond amant-BFF
Obrazek
Obrazek
WS-34 S-31 Ag-40 T-24 Int-37 BS-67 Per-32 Fel-30 WP-39
Obrazek
Avatar użytkownika
ReflexivoArco
Wędrowiec
 
Posty: 1252
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 13:11
Lokalizacja: Herradura
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Łucznik-alkoholik
Uroczy Znaczek: Jabłko przeszyte strzałą
Lubi: Łucznictwo, dobry alkohol, zły alkohol w dobrej ilości.
Nie Lubi: Fałszywych przyjaciół, wywyższania się.
Strach: Bezbronność, zawiedzenie przyjaciół
Stan: Jestem skłonny uznać, że w związku z Tali <3
Koneksje Rodzinne: ...Porzucony za młodu został przygarnięty przez Zwiadowcę Blaze'a...
Rasa: Kuc ziemny
Multikonto: NIE

Re: Najgorszym si? zdarza co? nasmarowa?

Postprzez Kaja Redsky » 28 sty 2012, o 13:36

Ogólnie nie zamierza?em tu umieszcza? czego?, co co sta?o zrobione komputerowo, ale jako, ?e jest to nagroda dla Blanco, za pytanie tutaj zadane, to jednak z?ami? t? zasad?. Smacznego :)

Obrazek

Alternatywna wersja: Co gdyby jednak Celestia próbowa?a jednak nawróci? Blanco na w?a?ciw? stron? mocy :)
.. /\
. (゚ 。`> WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
.. l` \ ;'` 31-31-36-38-34-40-32-32-44-14
. (__.)
Jedyny prawdziwy, oficjalny kot na PonyUtopii!
"Reecia: Eh jestem BD."
Avatar użytkownika
Kaja Redsky
Pirat
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:27
Płeć: Nieustawiona

Następna strona

Powrót do Nasza Twórczość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron