Pola i ?aki

Jest to sporej wielości farma znajdująca się miedzy farmą mlecznych krów a akrami słodkich jabłek rodziny Apple.
Sporą część farmy zajmują łaki i pastwiska. Z k koszona jest trawa, suszona w słońcu z przeznaczeniem na siano. Niewielka część pól jest przeznaczona na uprawę ziół i jako dodatku do siana np krwawnika, melisy, nagietka, bazylii mi?ty, tymianku, rumianku, szałwii i wielu wielu innych.
Pastwiska sę przeznaczone do wypasu bydła mlecznego. Są to tereny otwarte, dostępne dla wszystkich - jednak kucyki nie pasą się jak np krowy tylko wolał kupić gotowe siano w sklepie.
Farma, to także wielopiętrowy dom rodziny z czerwonej cegły otoczony żywopłotem oraz stodoła z przeznaczeniem przechowania siana.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Kojira, Reetmine, Tali, Sal Ghatorr

Re: Pola i ?aki

Postprzez Cadance » 1 maja 2012, o 21:17

Cadance z zapartym tchem s?ucha?a wypowiedzi Storm. Ca?e szcz??cie nic jej nie by?o, ale kiedy ksi??niczka us?ysza?a o okropnych rzeczach, które zasz?y w salonie, cicho j?kn??a, a z pary ?licznych, fioletowych oczu pop?yn??y ?zy. Och, to straszne... Ona nic nie zrobi?a, nawet specjalnie nie postara?a si?, by ich uratowa?! Shining Armor... Oby Time mia?a racj?. W tym momencie ponownie zapragn??a ujrze? ciotki, Twilight i reszt?... przecie?... Applejack! Ksi??niczk? targn?? gniew. Discordowi nie ujdzie to na sucho, oj nie! Razem z nowymi przyjació?mi odnajd? Celesti?, Lun? i Elementy Harmonii, odbij? Equestri? z diabelskich ?apsk chaosu i przywróc? porz?dek! Tylko... tylko musz?... Nie... Za ma?e szanse... Wszystko sko?czy si? pora?k?... Z zamy?lenia wyrwa? j? m?ski g?os, który, jak si? pó?niej okaza?o, wydoby? si? z ust jakiego? pokrzywdzonego przez los jednoro?ca.
- Tak, farma Leafów - odpar?a szorstko. By?a w fatalnym humorze... No ale jak tu si? weseli?, gdy ukochany zosta? pojmany, ca?e pa?stwo znajduje si? w niebezpiecze?stwie, tysi?ce kucyków ginie a ona tak naprawd? nie jest w stanie nic na to poradzi?? I po raz kolejny przeszed? j? dreszcz. Wróci?o wspomnienie nieprzyjemnego uczucia, którego do?wiadczy?a podczas pobytu w jaskiniach pod Canterlot. Samotna, zapomniana, opuszczona, ?wiadoma niebezpiecze?stwa i rw?ca si? do pomocy, a zarazem bezsilna... Otrz?sn??a si? i zastanowi?a nad ostatnim zdaniem wypowiedzianym przez Time Storm. Herold zada? zagadk?, tak? Potraktowa?a to jako skierowan? w jej stron? z?o?liwo??. Nadarza si? okazja, by si? wykaza?. Dosta?a szans? na przycznienie si? do uratowania Equestrii! Lecz jak? Obecnie my?li rzuca?y si? po jej g?owie, nie uk?adaj?c w konkretne kszta?ty. Warkn??a i omal nie uderzy?a kucyka, który w?a?nie do niej podszed?. Popatrzy?a na niego ?agodnie. Chcia? zna? imi?. Imi?, tak, w porz?dku...
- Mów mi Cadance - pos?a?a Hikariemu ?yczliwy, wymuszony u?miech. Nie móg? by? szczery. Zbyt ?le si? czu?a. Stan??a z boku i w milczeniu oraz ?alu przys?uchiwa?a si? prowadzonej obok rozmowie. Staraj?c si? uspokoi? swoje my?li spostrzeg?a biegn?cego z naprzeciwka kucyka. ?ywi?a g??bok? nadziej?, ?e to kto? z salonu. Zawiod?a si?, jednak nie ca?kowicie. Klacz, zwyk?a klacz wysz?a z tego domu ca?o! Cadance kompletnie zignorowa?a otoczenie i u?cisn??a Shiver. Na pytanie, dlaczego opu?cili dom zdziwi?a si?. Pu?ci?a ?aciat? i otworzy?a szeroko usta.
- Naprawd? nie masz poj?cia, co si? tam wydarzy?o?

(chaos, wsz?dzie chaos ;_; - MG, kolejk? prosz? ;_;)


KOLEJKA
Hikari/Cadence/Showy/Cold/Shiver/BrokenFall/Time


A na chwile obecna odpisac jeszcze ma Showy a po niej Time. i od nastepnego momentu trzymamy sie kolejki!
Ostatnio edytowano 1 maja 2012, o 21:46 przez Cadance, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Cadance
Księżniczka
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 kwi 2012, o 19:23
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Mi Amore Cadenza
Uroczy Znaczek: Kryształowe serce
Lubi: Miłość, zgodę, pokój, sztukę, Twilight i rodzinkę
Nie Lubi: Niezgody, złośliwości, królowej Chrysalis/króla Sombry
Strach: Utrata Shining Armora, powrót królowej Chrysalis/króla Sombry, upadek Kryształowego Imperium
Stan: Mąż Shining Armor
Koneksje Rodzinne: Ciotki - Celestia i Luna
Kuzyn - Blueblood
Rasa: Alicorn
Charakter: Praworządny dobry
Multikonto: TAK

Re: Pola i ?aki

Postprzez Showy Stage » 1 maja 2012, o 22:14

Showy g??boko odetchn??a. Time nic strasznego si? nie sta?o. Shining Armor, m?? obecnej tu obok ksi??niczki by?... wzgl?dnie w porz?dku, w ka?dym razie ?ywy. Ca?e szcz??cie, ?e tak by?o, bo klacz nie mia?a poj?cia czy potrafi?aby wytrzyma? widok zrozpaczonej ksi??niczki, a bior?c pod uwag?, ?e pompa z jak? odby?o si? jej i Armora weselisko dosz?o nawet do uszu Showy, musia?a swojego m??a kocha?. Serce Showy mog?oby nie znie?? takiej rozpaczy. Wiedzia?a jednak, ?e pr?dzej czy pó?niej b?dzie musia?a si? nauczy? walczy? ze smutkiem. Obok niej sta?a poturbowana przez ?ycie Time, która potrafi?a jako? stan?? na cztery kopyta i walczy? dalej ze ?wiatem. Showy potajemnie obieca?a sobie, ?e cokolwiek si? stanie nie straci ducha. Obróci?a si? do ksi??niczki - Tak jak powiedzia?a Time Storm, odbijemy go, zaufaj nam - powiedzia?a zdecydowanie. Mimo tego, ?e mia?a ?wiadomo??, ?e podczas takich wojen cierpi? masy kucyków, to i tak by?a pewna tego, ?e je?eli mo?e pomóc cho? jednemu z nich, niewa?ne czy ksi??niczce czy zwyk?emu kucykowi, to na pewno postara si? mu pomóc. Poza tym Showy wiedzia?a, ?e tam, w tym salonie prawdopodobnie trwa lub sko?czy?a si? ju? rze?nia. Pewnie nie potrafi?aby zachowa? takiego spokoju jak teraz, gdyby tylko widzia?a co si? tam dzieje na w?asne oczy, dopóki jednak by?a wzgl?dnie spokojna wiedzia?a, ?e musi ten spokój utrzyma? jak najd?u?ej tylko potrafi.

Zaraz po tym jak zapewni?a ksi??niczk?, ?e tam nie ma si? czego obawia?, zdziwiona odwróci?a si? w kierunku sk?d dobieg?y j? s?owa Hikariego. On pyta? si?, czy mo?e zosta? jej przyjacielem? Czy te? mo?e jak on to powiedzia?, czy Showy go akceptuje? Haha, ma?o brakowa?o a Showy wreszcie wybuch?aby ?miechem, pierwszy raz chyba dzisiejszego dnia. Spojrza?a na Hikariego z przyjaznym u?miechem. - Oczywi?cie, Hikari... kun - odpowiedzia?a mu - Nie ma chyba powodu, dla którego moja odpowied? mog?aby brzmie? inaczej, a z tego co zd??y?am zauwa?y? jeste? niesamowicie oddanym kucykiem. Nie wiem czy mo?na znale?? lepszy materia? na dobrego przyjaciela pod tym k?tem - powiedzia?a, pozwalaj?c sobie na powiedzenie nieco wi?cej s?ów ni? pierwotnie zamierza?a, ale gdy tylko spostrzeg?a, ?e Hikari sam nie jest pewien swoich s?ów postanowi?a doda? mu odwagi. Ona nigdy nie odmówi?aby mu przyja?ni.

Teraz postanowi?a skupi? si? ju? tylko na zagadce. Co mo?e zmieni? natur? kucyka? Graj?c w wielu sztukach pozna?a ju? mas? rzeczy, które mog?y zmieni? kogokolwiek w ca?kowicie inn? osob?... i na ogó? nie by?y to pozytywne rzeczy, cho? te oczywi?cie te? si? zdarza?y. Mimo wszystko jednak umys? Showy pokaza? jej pierwsze jedn? rzecz.
- ?mier?. ?mier? wszystko zmienia. ?mier? powoduje, ?e dany kucyk swoj? natur? traci. Cudza ?mier? wywo?uje refleksje. ?mier? osoby bliskiej powoduje rozpacz. ?mier? osoby najbli?szej cz?sto potrafi wywo?a? ca?kowite zmiany w osobowo?ci kucyka. To znaczy, tak mi si? wydaje... - doda?a na ko?cu, zdaj?c sobie spraw?, ?e powiedzia?a w?a?nie niesamowicie smutne rzeczy. Musia?a co? jeszcze doda?. - Oczywi?cie, mo?e to by? te? tak?e jakie? bardzo silne pozytywne uczucie. Ogólnie to mog? by? bardzo silne uczucia. Nienawi??, mi?o??, zazdro??, rozpacz, po??danie, mo?e które? z nich? - Showy poczu?a si? tylko troch? lepiej u?wiadamiaj?c sobie, ?e przecie? cechy które wymieni?a, poza jedn?, równie? by?y negatywne. Leg?a na ziemi k?ad?c sobie kopyta na g?owie.

- To naprawd? nie mia?o brzmie? tak negatywnie - zaj?cza?a beznadziejnie, czuj?c, ?e w jaki? sposób zawodzi swój w?asny element harmonii.
WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
33-28-22-34-32-43-31-30-33-8
ObrazekObrazek
Brawa dla Tranquil za sygn?! \o/ Ikonka by Nomi, thx \o.
Avatar użytkownika
Showy Stage
Nadwrażliwy
 
Posty: 122
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 23:22
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pierwsza klasa
Uroczy Znaczek: Dwie uśmiechnięte maski aktorskie
Lubi: Śmiech, zabawę, teatr, być w centrum zdarzeń
Nie Lubi: Popełniać błędów na scenie, braku współpracy, nudy
Strach: Dezaprobata ojca, bycie zapomnianą
Stan: Panna
Rasa: Pegaz
Charakter: Praworządny dobry
Multikonto: NIE

Re: Pola i ?aki

Postprzez Cold Air » 2 maja 2012, o 08:13

Cold mia? wra?enie, ?e jest pi?tym ko?em u wozu. Czu? si?, jakby nikt nie zwraca? na niego uwagi. Spojrza? po towarzyszach. time Storm, podró?niczka w czasie, Element Harmonii, która przyby?? tu by ratowa? ?wiat. dalej, Showy Stage, Element Harmonii, mi?a i ?adna klacz. Nast?pnie Hikari Senshi, samuraj, przyby?y z dalekiego Neighponu, który przysi?g? broni? Time. I na samym ko?cu on, Cold Air, pegaz, którego jedyn? broni? jest scyzoryk, nó? i jego w?asny umys?. Doszed? do wniosku, ?e gdyby nie to, ?e chce im pomóc, to odszed?by gdzie?na kraniec ?wiata, i ?y? jak pustelnik. Ale zdecydowal si?pomóc. Je?li wi?c nie zginie w jakiej? bezsensownej szar?y na Heroldów, lub inne cholerstwo, to po ca?ej tej wojnie domowej odejdzie gdzie? w dal. Bo co mia?by tu robi?? Nawet je?li wygraj?, on i tak b?dzie w cieniu. Przecie? nie wiele si? ró?ni od zwyk?ych kucy. teraz jednak zacz?? rozmy?la? o zagadce.
- Czy my?licie, ?e Herold Magii, jedna z najberdziej nieprzewidywalnych istot na tym ?wiecie, zada?by zagadk?, która mia?aby tyle prostych rozwi?za?? No w?a?nie- Powiedzia?, smutno si? u?miechaj?c.- To nie mo?e by? takie proste. Ale mo?e pomy?lmy w drodze do Herolda? Jak my?licie, Hikari-kun, Time, Showy?
-Albo, nie wa?ne. Pójd?sam. Moje rozwi?zanie jest takie, ?e nie mo?na si? ca?kiem zmieni?. Wy zosta?cie. Je?li za dwa dni nie wróc? do... Powiedzmy, Pubu Utopia, to znaczy, ?e mia?em z?y pomys?. Mi?o by?o was pozna?. I ?eby by?a jasno??, nikt ze mn? nie idzie. Spróbuj? z moim rozwi?zaniem...-w ko?cu i tak jestem zerem. Nikt za mn? p?aka? nie b?dzie... Pomy?la? sm?tnie, id?c w kierunku lasu Everfree.

[z/t]

//Ufff... To chyba by? mój najd?u?szy post w historii... XD I przepraszam, ?e wry?em si? w kolejke...//

P.S. Mam pytanie- D?ugo wam to jeszcze zajmie?
Ostatnio edytowano 4 maja 2012, o 15:31 przez Cold Air, łącznie edytowano 1 raz
WS --- BS -- S - T -- Per - AG --- Int - - Fel - WP - Hp
34+6 - 31 - 34 - 40 - 32 - 36+4 - 23+5 - 16 - 22 - 14

There is no order and justice you were looking for in the dark;
It is meaningless- Just exist like f***ing reality.
Avatar użytkownika
Cold Air
Nadwrażliwy
 
Posty: 291
Dołączył(a): 8 lis 2011, o 11:31
Lokalizacja: Apleloosa
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Wędrowiec (do świtu)
Uroczy Znaczek: tobołek na kiju
Lubi: spokój, świeże powietrze, otwarte przestrzenie, dobrą muzykę
Nie Lubi: Kiedy się z niego śmieją, gdy musi pracować lub się uczyć
Strach: Zbłaźnienie przed Showy, spotkanie z Showy, nigdy się nie spotkać z Showy, itp.
Stan: Zadurzony w Showy Stage
Koneksje Rodzinne: brak
Rasa: pegaz
Charakter: Chaotyczny- dobry
Multikonto: NIE

Re: Pola i ?aki

Postprzez Shiver Leaf » 2 maja 2012, o 17:48

- Niestety ksi??niczko, nie wiem co si? dzieje i nikt mi nie chce powiedzie?. Wiem tylko, ?e kucyki si? zbroj? i szykuj? si? do wojny. A wojna wiecie - spojrza?a po kolei na ka?dego kucyka smutnym wzrokiem - sama jest w sobie z?a i przynosi tylko ból i cierpienie.
Przez chwil? z uwag? przys?uchiwa?a si? temu co mia?a do powiedzeniu niebieska pegaz Showy na temat co mo?e zmieni? natur? kucyka. Zamruga?a kilka razy oczami w nieodwiedzaniu, kompletnie nie rozumiej?c tego co wokó? niej dzia?o. Zauwa?y?a, ?e kucyki wiedzia?y o czym ze sob? rozmawiaj?, ale dla niej by?a to czarna magia - Kim s? heroldzi? - rzuci?a pytanie - I o jejku ten pegaz gdzie? polecia? sam, a przecie? jest niebezpiecznie. Musimy go zatrzyma?. Ten biedaczek nie wie co robi. O nie! Polecia? do Lasu Everfree.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Pola i ?aki

Postprzez Black_Gallant » 2 maja 2012, o 21:58

Obrazek
TIME STORM

Jednoró?ka chwyci?a si? za g?ow?. Za du?o informacji i jazgotu na raz.

- Ksi??niczko, przykro mi to mówi?. Moi rodzicie w przysz?o?ci powiedizeli mi, ?e nast?pi?a tam masakra i wybito ponad po?owe generalicji, a drug? uczyniono zak?adnikami, w tym twojego m??a. Niestety, na to nie mia?am wp?ywu. Ty za? generale dobrze trafi???. I dobrze ?e za pó?no. W Salonie Leafów trwa rze? której nie da si? przerwa?. Sprawi?a ja Tali. Musisz zebra? ocala?e wojsko i uratowa? je od po?ogi, na wypadek gdyby Tali rozpocz??a ofensyw?.

Nast?pi?a chwila smuty. Time opar?a si? jeszcze raz o swojego samuraja i chwile my?la?a. Nastapi? kolejny wylew pyta?.

- SPokojnie, dajcie mi po kolei odpowiedzie?. Hikari, mówisz z sensem, ale musimy jak?? odpowied? wybra?. A Herold Chaosu nie jest zbyt wylewnym go?ciem i zapewne odpowied? na jego pytanie b?dzie najmniej oczywiste. Showy, nie wiem czy to ?mier?. Wydaje si? to oczywiste, bo to w ko?cu ?mier?... Ale czy to nie jest tak ?e ?mier? wcale nie zmienia natury kucyka, tylko po prostu j? mu odbiera?

Uspokoi?a si? nieco. To ?e wcze?niej odlecia? Cold wcale jej nie zdziwi?o.

- Nie martw si? o Colda, Shiver Leaf. Everfree jest pod panowaniem Herolda Magii a on nie ma w zwyczaju nikogo otwarcie atakowa?. On tylko lubi psu? innym plany i krzy?owa? szyki. Spotkamy go pewnie pod labiryntem. Ale my?l?, ?e si? ucieszy wiedz?c, ?e tyle osób sie o niego tro...

Wtem z jej Elementy wyskoczy?o kolejne ?wiat?o, ró?owe, i uderzy?o w Shiver, formuj?c wokó? jej szyi obró?k? z ró?owym klejnotem.

- O! Tak szybko wybra?? Wygl?da na to ?e dostrzeg? w tobie potencja?, Shiver Leaf. Jeste? jak wida? stworzona dla elementu dobroci. Albo dopiero b?dziesz.

U?miechn??a sie do wszystkich. I wtem przypomnia?a sobie o czym?.

- Hikari-kun... Mia?am co? dla ciebie zrobi?, prawda?

Jej ró?ek zal?ni? i po chwili wystrzeli? ?wiat?em w Hikariego. Na ciele wyros?a mu zbroja w kolorze karmazynu a jego miecz nieco przybra? na metalu i sta? si? nowiute?ki.

- To nie jest prawdziwa, zbroja, tylko replika, ale my?l?, ?e poczujesz si? w niej lepiej.

U?miechn??a si? i stan??a na kopytkach.

- Dobra, ustalmy co wiemy i ruszajmy.
Incompetence, breeds even more incompetence
- Megatron


WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....46....47...39......25....38....33....42.... 28....13
Avatar użytkownika
Black_Gallant
Upadły Anioł
 
Posty: 914
Dołączył(a): 22 paź 2011, o 08:58
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pierwszy Elegant
Uroczy Znaczek: Cylinder
Lubi: Modę, Swoje mankiety
Nie Lubi: Rażącego braku higieny, złego wychowania.
Strach: Wielki Magiel
Stan: W związku z Bright Beer
Koneksje Rodzinne: Shiny Masquarade - Brat
Tali - Siostra
Silent Grass - Biologiczny Ojciec.
Vermouth - Syn.
Haramu - Córka
Bright Beer - Przyszła żona.
Poza tym, wychowany jako sierota.
Rasa: Ziemny
Charakter: Własny
Multikonto: NIE

Re: Pola i ?aki

Postprzez Hikari Senshi » 4 maja 2012, o 09:44

Hikari patrzy? na odlatuj?cego Colda.
- Niech on lecie?. Wygl?da? na to, ?e on musie? przemy?le? par? spraw. - powiedzia? - Potem pogada? z nim na temat praca w dru?ynie. - zako?czy?.
Ksi??niczka Cadance, jak si? przedstawi?a wydawa?a si? by? równie? bardzo zrozpaczona. Ta wojna domowa wida? odciska?a si? na wszystkich, nawet wysoko urodzonych.
- Przykro mi z powodu twoja strata, Cadance-hime. Je?li twój m?? prze?y?, na pewno do ciebie wróci?.
Po chwili us?ysza? s?owa Showy i Time o zagadce Herolda. U?miechn?? si? i powiedzia?.
- Najmniej oczywista? - nie czaka? na odpowied? na to pytanie, tylko kontynuowa? - Gdyby ja by? Herold i wiedzie?, ?e Time-sama i reszta tak my?le?, specjalnie zada? zagadka z proste rozwi?zanie. - neighpo?czyk ponownie si? u?miechn?? - Gdy wszyscy szuka? odpowied? daleko, nie zobaczy? jej gdy ona by? blisko ciebie.
Po tych s?owach Samuraj zamilk? i zastanawia? si? przez chwil?.
- Natura kucyka by? czym? pierwotnym. Charakter, zachowanie i ca?a reszta nie by? natura. One z natura pochodzi?. Sama natura by? niezmienna... - powiedzia? do wszystkich - Nic nie by? w stanie zmieni? natura kucyka. Korudu-kun mie? racj?. - zako?czy? i czeka? na reakcj? innych na jego s?owa.
Nagle Samuraj poczu?, ?e z jego cia?em dzieje sie co? dziwnego. Po chwili zorientowa? si?, ?e jego cia?o jest otoczone zbroj?. By?a to karmazynowa, skórzana zbroja wygl?daj?ca, jak te z jego rodzinnego kraju. Jednak by?a wykonana inn? technik?, oraz nie mia?a metalowych wzmocnie?. Dawa?a mniejsz? ochron?, ale w zamian pozwala?a na znacznie szybsze i p?ynniejsze ruchy ni? tradycyjna zbroja samuraja.
Hikari uk?oni? si? Time i powiedzia?:
- Dōmo arigatō, Time-sama! - po chwili dotar?o do niego, ?e zwróci? si? do niej w swoim rodzimym j?zyku. Zarumieni? si? i doda? zawstydzony - Prosi? o wybaczenie. To w moja mowa znaczy?: bardzo dzi?kowa?. - by?o mu wstyd za pos?u?enie si? mow?, której reszta mo?e nie zrozumie?.
Po chwili wahania postanowi? tak?e sprawdzi? swój nowy miecz. Doby? go i wykona? par? ruchów treningowych. Nowe ostrze by?o ?wietnie wywa?one, na pewno si? dobrze sprawdzi w walce. Na pyszczku Hikariego pojawi? si? wielki u?miech, gdy chowa? katan? to pochwy. Gdy po wszystkim odwróci? si? do Time, mo?na by?o zobaczy?, ?e skóra nad jego prawym kopytkiem jest rozci?ta, a z tak powsta?ej rany s?czy si? krew. Samuraj jednak tym sie nie przejmowa?, spokojnie mówi? do Time:
- Dzi?ki. Ja by? bardzo wdzi?czny za twój dar, Time-sama. Miecz i zbroja by? dobra jako??, obieca? broni? ci? ze wszystkie si?y.
WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP
36-25-34-39-31-31-31-26-31

Avatar by Kruszyna, arigato.
Ikonka by Nomiki, arigato.
Avatar użytkownika
Hikari Senshi
Nadwrażliwy
 
Posty: 183
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 17:33
Płeć: Nieustawiona

Re: Pola i ?aki

Postprzez Showy Stage » 4 maja 2012, o 18:39

- O?mielam si? nie zgodzi? Hikari-kun - powiedzia?a niebieska klacz, zaraz po tym, gdy neighpo?czyk wyg?osi? swoj? opini?. - Nawet je?li moja teoria dotycz?ca emocji czy ?mierci jako powodu do zmiany natury nie jest prawid?owa, to i tak uwa?am, ?e natur? kucyka zmieni? jak najbardziej mo?na. Nale?y poda? mu odpowiedni bodziec, zafundowa? terapi?, która spowoduje, ?e ten wyrzuci ze swej g?owy wszelkie idee, które w niej wcze?niej by?y - klacz patrzy?a na to Hikariego, to na Time, cho? niespecjalnie oczekiwa?a akceptacji jej zdania. Po prostu mówi?a, to co uwa?a?a za prawdziwe i s?uszne, a czy faktycznie tak by?o? Nie mia?a bladego poj?cia. ?wiat by? zbyt szeroki i wielki, ?eby cokolwiek bra? za pewnik. No ok, mo?e niektóre rzeczy by?y pewne, ale zdecydowana wi?kszo?? wci?? pozostawa?a mo?liwa do "ruszenia". - Z reszt?, czy wed?ug Ciebie je?li kto? przez ca?e ?ycie czyni? dobro, a potem z jakiego? powodu sta? si? kryminalist? i wyrzutkiem spo?ecze?stwa, to wci?? zawdzi?cza to swojej naturze? Ten sam kuc, który wcze?niej by? przyk?adem dobra, a potem oszala?, czy obie cechy tkwi?y w jego naturze? Je?li tak, to natura mo?e by? czym? wi?kszym ni? sam kucyk, który j? posiada, natura taka bowiem zawiera?aby w sobie wszelkie mo?liwo?ci dzia?ania danego kucyka. Ergo, ka?da natura by?aby taka sama... - Showy zaj?kn??a si? zdaj?c sobie spraw? w jak? dyskusj? w?a?nie wchodzi. Ona nie by?a ?adn? filozofk?, nie wiedzia?a co ludzie, zapewnie wi?ksi i znaczniejsi od niej, zd??yli ju? na ten temat powiedzie?. Ona sama po prostu, mo?e troch? dzi?ki sile w?asnej wyobra?ni dodatkowo podsyconej przez swoj? prac? w trupie teatralnej, mówi?a co jej do g?owy przysz?o. Czy mówi?a g?upoty? By? mo?e. Najwy?ej wszyscy razem si? z tego po?miejemy.

- Co do ?mierci jeszcze, Time, nie do ko?ca chodzi?o mi o ?mier? i natur? jednego kuca. Co z sytuacj? gdy ginie... - Showy znów si? zaj?kn??a, wiedz?c na jaki grunt w?a?nie wchodzi - ...kto? bliski? Czy kuc nie zmienia wtedy swojego podej?cia do ?ycia? Nie mówi? o ca?kowitej zmianie, zast?pieniu jednej natury przez drug?, ale przecie? drobne zmiany te? s? zmianami, prawda? - doda?a, próbuj?c patrze? Time prosto w oczy. Mia?a tylko nadziej?, ?e Time nie we?mie jej sugestii zbyt bardzo do siebie i niebieska klacz nie wywo?a w niej nieprzyjemnych uczu?.

I nie podoba?o si? jej zachowanie Colda. Teraz, zw?aszcza teraz, w obliczu takiej sytuacji jaka mia?a miejsce powinni by? wszyscy razem, zjednoczeni. Dodatkowo klacz zwyczajnie martwi?a si? o niego. Nie mia?a poj?cia co on móg? wykombinowa? i co chcia? zrobi? oraz czy to zrobi faktycznie im pomo?e. Lepiej by?oby gdyby Cold tu z nimi zosta?. Showy wiedzia?a jednak, ?e je?eli kto? za nim pogalopuje, to ich grupa zostanie rozbita jeszcze bardziej, a to nigdy nie wró?y?o dobrze. Dlatego przygryz?a warg? i nie powiedzia?a ani s?owa o Coldzie, a jedynie mia?a nadziej?, ?e wszystko z nim w porz?dku. G?upio (ma?o powiedziane) by?oby straci? kumpla tak szybko.

Gdy natomiast zauwa?y?a, ?e kolejny element znalaz? w?a?ciciela u?miechn??a si? szeroko na chwil? zapominaj?c o tym, o czym w?a?nie rozmawiali i ruszy?a w kierunku Shiver. - Gratulacje, gratulacje! - wykrzykn??a u?miechni?ta wpatruj?c si? w Shiver z podziwem, jakby zapominaj?c, ?e sama równie? zosta?a wybrana nie tak dawno temu w podobny sposób.

//Kolejka pomini?ta za zgod? Gallanta \o//
WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
33-28-22-34-32-43-31-30-33-8
ObrazekObrazek
Brawa dla Tranquil za sygn?! \o/ Ikonka by Nomi, thx \o.
Avatar użytkownika
Showy Stage
Nadwrażliwy
 
Posty: 122
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 23:22
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pierwsza klasa
Uroczy Znaczek: Dwie uśmiechnięte maski aktorskie
Lubi: Śmiech, zabawę, teatr, być w centrum zdarzeń
Nie Lubi: Popełniać błędów na scenie, braku współpracy, nudy
Strach: Dezaprobata ojca, bycie zapomnianą
Stan: Panna
Rasa: Pegaz
Charakter: Praworządny dobry
Multikonto: NIE

Re: Pola i ?aki

Postprzez Hikari Senshi » 4 maja 2012, o 19:22

Samuraj ws?ucha? si? w argumenty Showy, wylizuj?c swoj? ran? nad kopytkiem.
- Showy-kun, ty myli? natura kucyka z jego charakter. Charakter wykorzystywa? natura kucyka na ró?ne sposoby. Gdy kucyk zmieni? charakter, to wykorzystywa? swoja natura na inny sposób. - Hikari przerwa? na chwil?, zastanawiaj?c sie nad porównaniem. - To tak jak ?ywio?y. Ka?dy z pi?tki ?ywio?ów mie? swoja natura, która mo?e by? u?yta dobrze lub ?le. Wiatr móc pcha? statki, ale móc te? zniszczy? domy. Ziemia dawa? oparcie i karmi? kucyki, ale móc te? odebra? im ?ycie gdy si? zatrz?sie. Piorun by? u?ywany do nap?dzania urz?dze?, ale gdy dotkn?? kucyka, odebra? mu ?ycie. Woda gasi? pragnienie, ale równie? odbiera? ?ycie. Ogie? móc ci? ogrza? i odgoni? dzikie zwierz?ta, ale te? zabra? twój dobytek, zdrowie i ?ycie. Tak samo natura innego kucyka: móc ci pomóc lub zaszkodzi?, w zale?no?ci od tego, jak kucyk wykorzysta? swoja natura.
Hikari sko?czy? swoj? mow?, po czym przyjrza? sie zamieszaniu, jakie wywo?a?y niejakie elementy harmonii.
- Co to by? te "Elementy Harmonii"? Czy która? z was mo? mi to wyt?umaczy?? - zapyta? si? pozosta?ych klaczy. Dopiero teraz zauwa?y?, ?e ka?da z nich mia?a podobny maszyjnik.
WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP
36-25-34-39-31-31-31-26-31

Avatar by Kruszyna, arigato.
Ikonka by Nomiki, arigato.
Avatar użytkownika
Hikari Senshi
Nadwrażliwy
 
Posty: 183
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 17:33
Płeć: Nieustawiona

Re: Pola i ?aki

Postprzez Shiver Leaf » 4 maja 2012, o 21:04

- Jeste?cie pewni ?e Coldowi nic nie b?dzie?, polecia? tam ca?kiem sam. Po czym us?ysza?a ?e mo?e w?a?nie zosta?a wybrana na element dobroci.
- Ale jak to? Huh? - Shiver zdziwi?a si? przechylaj?c g?ówk? na s?owa i rozradowanie niebieskiej pegaz. Nadal nie do ko?ca rozumia?a co do niej mówi?a Time Storm.
Potem zwróci?a si? do Hikariego - Musisz by? z bardzo odleg?ej krainy skoro nigdy nie s?ysza?e? o elementach harmonii. Tak naprawd? my mieszka?cy tez niewiele o nich wiemy. Wiemy, ?e przedstawiaj? najlepsze dobre cechy w?ród kucyków i s? w posiadaniu klaczy z Ponyville, Pegaz i ziemny kucyk kontynuowa?y debat? na temat natury kucyka, Shiver cichutko si? wtr?ci?a si? do rozmowy
- Przepraszam, ?e si? zapytam ale o co chodzi z tym pytaniem. Co mo?ne zmieni? natur? kucyka? Czy mog? wam jako? pomóc nie chc? was zostawia? samych tutaj.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Pola i ?aki

Postprzez Showy Stage » 5 maja 2012, o 01:27

- Szczerze mówi?c nie jeste?my pewni. A przynajmniej ja nie jestem - odpowiedzia?a niemal od razu niebieska klacz maj?c na my?li ostatnie pytanie Shiver. Prawda przecie? by?a taka, ?e w tym momencie Cold móg? zrobi? dos?ownie wszystko. Pocz?wszy od samobójstwa, poprzez urz?dzenie wielkiej imprezy na cze?? nikomu nieznanego boga do nawet samodzielnego zabicia wszystkich Heroldów. Jakkolwiek ka?da z tych opcji by?a ca?kiem nierealna, tak ca?kiem dobrze wyja?nia?o to sytuacj? w jakiej si? Cold znalaz? - Ale moim zdaniem powinni?my trzyma? si? razem. Zw?aszcza teraz, kiedy okaza?a? si? by? odpowiedni? klacz? dla elementu harmonii - doda?a znowu u?miechaj?c si? rado?nie. W jaki? sposób bardzo cieszy?o j? to, ?e kolejny kucyk by? w podobnej sytuacji do niej. Time co prawda te? posiada?a jeden z elementów, ale okoliczno?ci jakie j? otacza?y by?y zupe?nie inne ni? te dotycz?ce Showy, a teraz te? ?aciatej klaczy.

- A je?li chodzi o pytanie... Wygl?da na to, ?e jeden z heroldów zada? to pytanie Time jako jaki? rodzaj zagadki. Sama do ko?ca nie wiem co nam da jej rozwi?zanie, ale skoro i tak tu jeste?my to warto chocia? nad ni? pomy?le? - wyt?umaczy?a Showy, a potem odwróci?a si? do Hikariego - Je?li jest tak jak mówisz, a brzmisz bardzo sensownie, to w takim razie czym naprawd? jest natura kucyka? Je?li natura jest czym? tak... uniwersalnym, to zmienienie jej wydaje si? by? niemal niemo?liwe prawda? - zapyta?a zastanawiaj?c si? jeszcze g??biej ni? wcze?niej nad zagadk?. Je?li faktycznie myli?a natur? z charakterem... Có?, problem si? jeszcze bardziej pog??bi?, a ona natrafi?a na mentalny blok i nie potrafi?a go omin??. Je?li natura nie by?a tym, za co ona j? bra?a... To w?a?nie wkraczali w ?wiat idei, z którym Showy nie do ko?ca sobie radzi?a. Mog?a kombinowa? i my?le?, ale wi?cej by?oby w tym raczej jakiej? fuszerki i zmy?lania ni? konkretnego koncypowania. Jej pierwszy pomys? dotycz?cy ?mierci wydawa? si? mie? teraz wi?kszy sens. Co prawda wci?? natura wtedy by?a bardziej tracona ni? zmieniona, ale znikni?cie czego? równie? by?o pewnego rodzaju zmian?... prawda?

Showy spojrza?a w ko?cu na Time oczami, które niemal sygnalizowa?y jej bezradno??. Ona nie by?a w stanie chyba nic ju? tutaj wymy?li?.
WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
33-28-22-34-32-43-31-30-33-8
ObrazekObrazek
Brawa dla Tranquil za sygn?! \o/ Ikonka by Nomi, thx \o.
Avatar użytkownika
Showy Stage
Nadwrażliwy
 
Posty: 122
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 23:22
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pierwsza klasa
Uroczy Znaczek: Dwie uśmiechnięte maski aktorskie
Lubi: Śmiech, zabawę, teatr, być w centrum zdarzeń
Nie Lubi: Popełniać błędów na scenie, braku współpracy, nudy
Strach: Dezaprobata ojca, bycie zapomnianą
Stan: Panna
Rasa: Pegaz
Charakter: Praworządny dobry
Multikonto: NIE

Re: Pola i ?aki

Postprzez Black_Gallant » 5 maja 2012, o 14:48

Obrazek
TIME STORM

Time wys?ucha?a spokojnie ka?dego z nich i rozwa?y?a ich odpowiedzi. Zacz??o j? jednak denerwowa? to, i? wszcz?to dyskusj?.

- Nie ma sensu si? rozgadywa?. Ruszajmy do Everfree i na miejscu podejmiemy decyzj? co do odpowiedzi.

Teraz sta?a ju? pewnie na w?asnych nogach. Podesz?a pewnie do Shiver i po?o?y?a jej kopytko na ramieniu.

- Je?eli chcesz szybko zako?czy? t? wojn? chod? z nami Shiver... potrzebujemy ci?.

Nast?pnie zebra?a wszystkich i wyruszy?a w stron? lasu Everfree.

[Z/T]

-------------------------------------
(wieczorem odpisze w Everfree)
Incompetence, breeds even more incompetence
- Megatron


WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....46....47...39......25....38....33....42.... 28....13
Avatar użytkownika
Black_Gallant
Upadły Anioł
 
Posty: 914
Dołączył(a): 22 paź 2011, o 08:58
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pierwszy Elegant
Uroczy Znaczek: Cylinder
Lubi: Modę, Swoje mankiety
Nie Lubi: Rażącego braku higieny, złego wychowania.
Strach: Wielki Magiel
Stan: W związku z Bright Beer
Koneksje Rodzinne: Shiny Masquarade - Brat
Tali - Siostra
Silent Grass - Biologiczny Ojciec.
Vermouth - Syn.
Haramu - Córka
Bright Beer - Przyszła żona.
Poza tym, wychowany jako sierota.
Rasa: Ziemny
Charakter: Własny
Multikonto: NIE

Re: Pola i ?aki

Postprzez Hikari Senshi » 5 maja 2012, o 15:17

Jego rozmow? z Showy przerwa?a Time, która wyra?nie si? czym? zdenerwowa?a. Uciszy?a wszystkich i zarz?dzi?a wypraw? do lasu. Zwróci? si? do Showy.
- Nie ma co rozmawia? teraz o ta zagadka, Time-san mie? racja. B?dziemy próbowa? gdy doj?? na miejsce. Przy okazji móc poszuka? Korudu-kun.
Po tej wypowiedzi odwróci? si? do Time.
- Przeprasza?, je?li ci? zdenerwowa?, Time-sama. Po prostu ja lubi? rozmowy filozoficzne, a kucyki w tym kraju mie? ciekawe pogl?dy. - Hikari uk?oni? si? w przepraszaj?cym ge?cie, po czym powiedzia? ju? pewniejszym tonem - W takim razie id?my do lasu. Ja by? gotowy w ka?da chwila na wymarsz, Time-sama. - powiedzia? i stan?? obok swojej pani. Gdy wszyscy byli ju? gotowi poszed? z nimi w stron? lasu Everfree.

[z/t]

//Proponuje poczeka? na odpis GMa w lesie dopiero wtedy tam pisa?.//
WS-BS-S-T-Per-Ag-Int-Fe-WP
36-25-34-39-31-31-31-26-31

Avatar by Kruszyna, arigato.
Ikonka by Nomiki, arigato.
Avatar użytkownika
Hikari Senshi
Nadwrażliwy
 
Posty: 183
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 17:33
Płeć: Nieustawiona

Re: Pola i ?aki

Postprzez Shiver Leaf » 5 maja 2012, o 19:38

Shiver chwile si? zastawia?a po czym pobieg?a bez s?owa sprzeciwu za kucykami. Jesli w ten sposób mog?a si? przyczyni? do rych?ego sko?czenia wojny, by?a to idealna okazja i nie wolno jej by?o zmarnowa?. Po drodze zastanawia?a si? co mo?e zmie? natur? kucyka. Uwa?a?a ?e to co powiedzia?a Showy by?o prawd? ale i te? s?owa Hikariego by?y przekonuj?cym argumentem. Jednak mocniej si? utwierdza?a by stan?? po stronie zdania Showy

z/t
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Pola i ?aki

Postprzez Showy Stage » 5 maja 2012, o 21:12

Ooo! Time si? zirytowa?a. W pierwsze chwili Showy nawet si? zdziwi?a, ale potem uzna?a, ?e w sumie takie gadanie po pró?nicy nie musia?o by? dla niej specjalnie interesuj?ce. Mo?e by?a jedn? z tych, które wola?y od razu ruszy? do boju nie przejmuj?c si? kwestiami poza polem bitwy? Nie, to nie mog?a by? prawda, gdyby tak by?o pewnie poleg?aby ju? dawno gdzie? w trakcie jednej z walk, których pewnie musia?o by? sporo w jej czasach. W takim razie trzeba by?o zachowa? t? rozmow?, mi?dzy Hikarim a ni?, na jaki? pó?niejszy czas.

- Tak jest, Time! - krzykn??a za podró?niczk? w czasie, jednocze?nie spogl?daj?c na Hikariego tak, jakby chcia?a mu da? zna?, ?e ta rozmowa kiedy? zostanie doko?czona. A przynajmniej, ?e ona wyra?a ochot? by jeszcze o tym porozmawia?. Nast?pnie postanowi?a pój?? zaraz u boku Shiver. Dalej by?a zadowolona z faktu, ?e to nie tylko ona by?a w tych czasach "nowym" nosicielem elementu harmonii. Swoj? drog?, s?owo nosiciel brzmi niezbyt dobrze, prawda? W ka?dym razie postanowi?a porusza? si? blisko Shiver. Ot, tak. Bo mog?a, o!

[z/t]
WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
33-28-22-34-32-43-31-30-33-8
ObrazekObrazek
Brawa dla Tranquil za sygn?! \o/ Ikonka by Nomi, thx \o.
Avatar użytkownika
Showy Stage
Nadwrażliwy
 
Posty: 122
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 23:22
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pierwsza klasa
Uroczy Znaczek: Dwie uśmiechnięte maski aktorskie
Lubi: Śmiech, zabawę, teatr, być w centrum zdarzeń
Nie Lubi: Popełniać błędów na scenie, braku współpracy, nudy
Strach: Dezaprobata ojca, bycie zapomnianą
Stan: Panna
Rasa: Pegaz
Charakter: Praworządny dobry
Multikonto: NIE

Re: Pola i ?aki

Postprzez Cadance » 6 maja 2012, o 00:38

Cadance u?miechn??a si? do poddanych. Byli dla niej tacy mili... Niestety, w jej g?owie panowa? zbyt du?y m?tlik, by mog?a cokolwiek ogarn??, a co dopiero pomóc w rozwi?zywaniu zagadki, od której przecie? zale?a?o tak wiele... ?aciata klacz nic nie wie? Uch... Ksi??niczka usiad?a obok grupki i postara?a si? wyciszy?. Przys?uchiwa?a si? biernie rozmowie do momentu, w którym przysn??a. Zwyczajnie uci??a sobie drzemk?, zostawiaj?c reszt? ze sporym problemem. Obudzi? j? dopiero okrzyk Time. Poderwa?a si?, otworzy?a szeroko oczy i rozejrza?a si? wko?o. Pustka... No, na horyzoncie majaczy?o kilka niewyra?nych sylwetek. Natychmiastowo oprzytomnia?a, jakby kto? wyla? na ni? kube? zimnej wody, rozpostar?a obficie upierzone, pi?kne skrzyd?a i ze ?wistem wyskoczy?a w powietrze kieruj?c si? naprzód.

[zt]
Avatar użytkownika
Cadance
Księżniczka
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 kwi 2012, o 19:23
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Mi Amore Cadenza
Uroczy Znaczek: Kryształowe serce
Lubi: Miłość, zgodę, pokój, sztukę, Twilight i rodzinkę
Nie Lubi: Niezgody, złośliwości, królowej Chrysalis/króla Sombry
Strach: Utrata Shining Armora, powrót królowej Chrysalis/króla Sombry, upadek Kryształowego Imperium
Stan: Mąż Shining Armor
Koneksje Rodzinne: Ciotki - Celestia i Luna
Kuzyn - Blueblood
Rasa: Alicorn
Charakter: Praworządny dobry
Multikonto: TAK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Farma rodziny Leaf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron