Hol

Jest to sporej wielości farma znajdująca się miedzy farmą mlecznych krów a akrami słodkich jabłek rodziny Apple.
Sporą część farmy zajmują łaki i pastwiska. Z k koszona jest trawa, suszona w słońcu z przeznaczeniem na siano. Niewielka część pól jest przeznaczona na uprawę ziół i jako dodatku do siana np krwawnika, melisy, nagietka, bazylii mi?ty, tymianku, rumianku, szałwii i wielu wielu innych.
Pastwiska sę przeznaczone do wypasu bydła mlecznego. Są to tereny otwarte, dostępne dla wszystkich - jednak kucyki nie pasą się jak np krowy tylko wolał kupić gotowe siano w sklepie.
Farma, to także wielopiętrowy dom rodziny z czerwonej cegły otoczony żywopłotem oraz stodoła z przeznaczeniem przechowania siana.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Kojira, Reetmine, Tali, Sal Ghatorr

Re: Hol

Postprzez QuietWord » 25 gru 2011, o 01:47

Word'owi wystarczy? jeden rzut oka na to co mog?o go czeka? przy choince, mianowicie na te trzy ma?e diabl?tka. G?ównie chodzi?o o Winter, ale poj?cia nie mia? czy przypadkiem jej siostry nie podchwyc? pomys?u zabawy jego grzyw?.
-Babeczki, zdecydowanie wol? babeczki.-Powiedzia? wycieraj?c ?ywic? w fartuch.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Hol

Postprzez Shiver Leaf » 25 gru 2011, o 12:15

Shiver i Word ponownie weszli do kuchni zostawiaj?c ozdabianie choinki ma?ym ?rebakom. Ca?a swoj? uwag? skupili na wypiekach. Shiver w prosty i spokojny sposób powoli t?umaczy?a Wordowi jak upiec czekoladowe babeczki . Kiedy masa ju? by?a gotowa. Shiver wyci?gn??a foremki i zacz??a do nich nak?ada? mas?. Pó?niej wsadzi?a je do rozgrzanego piekarnika. Teraz pozosta?o ju? tylko czeka?.
Zegar wybi? 22. By?o ju? bardzo pó?no. Shiver zastawia?a si? czy Word wróci do siebie czy zozstanie w domu Leaf na noc.
Ostatnio edytowano 25 gru 2011, o 12:30 przez Shiver Leaf, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Hol

Postprzez QuietWord » 25 gru 2011, o 12:34

Pó?nej pory by nie zauwa?y? gdyby nie to ?e podczas oczekiwania na babeczki czas niemi?osiernie si? d?u?y?. Wyjrza? za okno, orientuj?c si? w tym ?e zapewne jest ju? troch? pó?no. O tym jak pó?no jest naprawd? u?wiadomi? go zegar wybijaj?cy pe?n? godzin?. Przewróci? oczyma zastanawiaj?c si? nad mo?liwo?ciami, móg? albo tu zosta? i sp?dzi? kolejne nawet przyjemne chwile w domu Leaf'ów, albo wróci? do swojego pewnie ju? wyzi?bionego domu gdzie czeka? ju? pewnie g?odny jastrz?b oraz niesamowity ba?agan, którego nie mia? wcale ochoty ogarnia?.
-Troch? pó?no ju? si? zrobi?o.-Powiedzia? trzymaj?c wzrok utkwiony w ?wiecie za oknem.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Hol

Postprzez Shiver Leaf » 25 gru 2011, o 14:26

Shiver u?miechn??a si? ?agodnie - jak chcesz mog? ci? odprowadzi?. Ubierzemy si? ciep?o we?miemy lamy ze sob?. Tylko po?o?? dziewczynki spa? co dzi? nie powinno by? trudne zwa?ywszy na to ?e pewno wi?kszo?? energii z?uzy?y na strojenie choinki. Albo mog? ci odst?pi? jeden z pokoi w tym domu niektóre s? bardzo przytulne. Shiver wbi?a swoje niebieskie spojrzenie czekaj?c na odpowied?.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Hol

Postprzez QuietWord » 25 gru 2011, o 14:32

Word zastanawia? si? przez krótka chwil?. Pozostanie w domu razem Shiver by?o czym? bardzo kusz?cym, wiedzia? ?e jego jastrz?biowi bardzo si? chcia?o zapewne lata?. Podejrzewa? przy tym ?e nie b?dzie zbyt mi?y gdy jego lot zostanie opó?niony o kolejny dzie?. U?miechn?? si? przepraszaj?co.
-Wiesz, b?d? musia? jednak wraca? do domu. Hawkie nie b?dzie zbyt zadowolony gdy znowu nie wróc? na noc do domu. Wredne ptaszysko do?? cz?sto my?li tylko o sobie.-Przemilcza? fakt ?e sam czasem te? nie ma nic przeciwko by my?le? tylko o sobie.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Hol

Postprzez Shiver Leaf » 25 gru 2011, o 15:08

Shiver wysz?a na chwil? daj?c czas by Word si? ubra?. Zabra?a dziewczynki z salonu i po?o?y?a je spa?, daj?c im kakao przed snem. Choinka by?a ju? ubrana lampki w kszta?cie pegazów pali?y si? daj?c cudowny nastrój. Shiver z u?miechem pomy?la?a, ?e b?dzie musia?a jutro uda? si? do miasta po prezenty Wesz?a do kuchni i wyj??a zrobione babeczki. Wypieki spakowa?a do torby nala?a ciep?ego kakao do termosu mog?o si? jeszcze przyda? zw?aszcza,?e mia? wyj?? na mróz. Na my?l o Wordzie si? u?miechn??a znowu. By? s?odki i si? nie narzuca?.
Ubra?a skarpetki buciki , ciep?y pled szalik czapk? plecaczek jeszcze z komody wyci?gn??a par? przydatnych rzeczy o których mówi? jej wuj Steel ?e mog? si? przyda?.
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Hol

Postprzez QuietWord » 25 gru 2011, o 15:24

Word znalaz? swoje ubrania i upewni? si? ?e b?dzie dostatecznie os?ania? jego cia?o. Rzecz jasna uprzednio zdj?? fartuszek w którym pomaga? upiec babeczki. Nie by? zbyt weso?y z powodu nadchodz?cego wyj?cia na mróz, ale fakt ?e Shiver mia?a mu towarzyszy? cieszy? go. Móg? w?a?ciwie powiedzie? ?e ma nawet powody do rado?ci, zim? sp?dzi w miar? ciep?ym otoczeniu. Rozejrza? si? za Shiver i u?miechn?? si?.
-No, to chyba powinni?my rusza?. Do domu mojego domu niema?y kawa?ek, znaj?c ?ycie ?niegu jeszcze b?dzie ca?kiem sporo. Chod? za mn?. Zobaczymy jak szybko dojdziemy.-Mówi?c to otwiera? drzwi, po czym wyszed? z domu Leaf'ów.

[zt]
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Hol

Postprzez Shiver Leaf » 25 gru 2011, o 15:45

Shiver zgasi?a wszystkie ?wiata w domu. Tylko na choince w salonie ?wieci?y si? lampki. Dom wydawa? teraz na pusty i nie zamieszka?y. Shiver wysz?a na mróz i lekko wzdrygn??a. Dobrze ?e ciep?o si? ubra?a przez ten mróz ci??ko si? oddycha?o. K??by pary unosi?y si? w powietrze gdy jej ciep?y oddech zmiesza? si? z zimnem nocnego zimowego powietrza Poda?a lamp? naftow? Wordowi - Idziemy - zapyta?a b?d?c na zewn?trz. - Zatem prowad? Word bo nie wiem gdzie mieszkasz. Szary kuc podniós? lamp? i oboje ruszyli przez zaspy ?niegu w stron? domu Worda. Gwiazdy pi?knie ?wieci?y na granatowym aksamicie, a ?nieg jarzy? si? blaskiem ksi??yca.

z/t
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Hol

Postprzez Shiver Leaf » 27 gru 2011, o 21:32

Shiver wesz?a do holu od progu przywita? ja zdumiony Autumn ale z jego twarzy da?o si? wywnioskowa? ?e nie by? z?y ?e tak pó?no wraca tylko bardziej zmartwiony i zadziwiony.
Zacz??a ?ci?ga? z siebie ubranko Zanim zd??y? si? jej zapyta? o wszystko i zala? potokiem pyta?
- By? Reet? Pewnie wszystko ci powiedzia? wi?c nie ma si? co martwi?. - u?miechn??a si? ?agodnie do brata - Nic mi nie jest naprawd?. Word zaj?? si? wilkami. Gdyby? go widzia? jaki on jest bohaterski. Rozprawi? si? z nimi sam. Nast?pnie du?o smutniejszym tonem kontynuowa?a
- Niestety zosta? ranny i nie mog?am go zostawi? samego na drodze w ?niegu w nocy na tym paskudnym zimnie. Ani te? nie mia?am wtedy mo?liwo?ci by tobie jako? wys?a? informacj? o tym fakcie. Dlatego zosta?am u niego na noc by si? nim zaopiekowa?. Rany nie by?y jakie? pobie?ne dlatego musia?am mie? pewnos?, ?e nic mu nie b?dzie.
Ogier nie powiedzia? nic tylko s?ucha? dalej mierz?c siostr? spojrzeniem który popatrzy? na jej kopytko
-Ach to nic poparzenie wpadam w panik? i st?uk?am lamp? kiedy nas wili zaatakowa?y. Przepraszam - prawie skuli?a si? w sobie.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Hol

Postprzez Autumn Leaf » 27 gru 2011, o 21:59

Autumn u?miechn?? si? i powiedzia?
- By? Reet. Dobry z niego kumpel. - Autumn zacz?? sie czerwieni? i nawet tego nie zauwa?y? - Szczerze my?la?em ?e oleje twoj? pro?b? i nie przyjdzie wiec mile mnie zaskoczy?. Autumn zacz?? si? zastanawia? czy tylko pro?ba Shiver by?o powodem wizyty i czy chcia? wyci?gn?? z niego informacji o tym niby dziwnym ?nie.
- Ciesz? si? ?e nic ci nie jest. Ale nast?pnym razem nie odprowadzaj obcych ogierów do domu o tak pó?niej porze od tego jestem ja niewa?ne w jakim stanie zawsze mo?esz na mnie liczy? i ch?tnie ci pomog? przecie? wiesz - Autumn przytuli? ciep?o siostr? do siebie .
Westchn?? dobrze ?e wróci?a? jakbym ja si? zabra? do przygotowania obiadu nie sko?czy?bym przed wieczorem, ale jak jeste? ju? wszystko b?dzie w porz?dku - wyszczerzy? si? w gor?cym u?miechu.
- A twoje kopytko zaraz si? tym zajm? mo?e nie powinna? go nadwyr??a?.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....29....40....40....34...39....32....32.....31....16

Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia.
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc.

Obrazek
Avatar użytkownika
Autumn Leaf
Wieczny Optymista
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 08:43
Lokalizacja: Ponyville
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Celestia Slave
Uroczy Znaczek: Jesienny Liść
Lubi: pomagać innym, księżniczka Celestia
Nie Lubi: moknąć, fałszywych i dwulicowych kucy
Strach: nietoperze, las Everfree
Stan: kawaler
Koneksje Rodzinne: wuj Steel siostry Shiver Summer Spring Winter
Rasa: Kuc Ziemny
Charakter: praworządny dobry
Multikonto: NIE

Re: Hol

Postprzez Shiver Leaf » 27 gru 2011, o 22:52

- O nic mi nie jest to powierzchowne ale twoje ?ebra - autumn machn?? kopytkeim
- Zatem zabieram si? do pracy obieca?am ?e upiek? dla Worda co? specjalne - rzek?a rumieni?c si?. Autumn przyjrza? jej si? bacznie chyba co? pomiedzy jego siostr? a Wordem zaczyna?o si? tli? i to na serio a nie by?a to przyja??.
- Ok a ja mu to dostarcz? - rzek? powa?niei Autumn - i tak chcialem sie z nim spotka? musz? go dowiedzi? i zoabczy? w jakim jest stanie.
Shiver spu?ci?a g?ow? i westchn??a wiedzia?a ?e Autumne nie do konca kieruje ch?? odwiedzenia rannego kumpla ale nic nie powiedzia?a.
- Wesz?a do kuchni i zacze?a kzrata? si? przy obiedzie
- Nie zapomnij o Eeecie krzykn?? do odchodz?cej Shiver Autumn - Ta biedaczyna cay czas g?odna chodzi. Zreszt? nale?y mu si? podzi?kowanie za wiadomos?.
Spojrza? na jamnika który z lubo?ci? gryz? gumow? Celesti?
- Chod? musimy pogada?
Autumn uda? sie do swojego pokoju.
z/t
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Hol

Postprzez Angel » 29 gru 2011, o 13:14

Naburmuszony jednoro?ec powoli opad? na spadochronie przed wej?cie do znajduj?cego si? tu domu. Z mocnym postanowieniem, ?e po raz ostatni korzysta z tego biura podró?y, wyj?? z torby wymi?ty zwitek pergaminu. Roz?o?y? go i stukn?? w niego rogiem, mówi?c.
- Urzoczy?cie przysi?gam, ?e knuj? co? niedobrego.
Nic si? nie sta?o. Jednoro?ec przekl?? swoj? g?upot? i si?gn?? do swej sakwy, szukaj?c jakiegokolwiek przedmiotu na?adowanego magi?. W ko?cu znalaz? - magnes, najwi?ksza magia wszech?wiata. Nikt tak naprawd? nie wie, jak one dzia?aj?.Dotkn?? trzymanego papieru magnesem, powtarzaj?c inkantacj?. Tym razem zadzia?a?o, ukaza?a si? dok?adna mapa okolicy. Angel wszed? do holu i przystan??, oczekuj?c na zbli?aj?cego si? przyjaciela...
Byłem Angelem zanim stało się to mainstreamowe.
Avatar użytkownika
Angel
Wieczny Optymista
 
Posty: 444
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 11:50
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Nieustawiona
Tytuł Użytkonika: Mistrz Zepsucia
Stan: Wyrąbane
Multikonto: NIE

Re: Hol

Postprzez Shiny Masquerade » 29 gru 2011, o 16:04

Do holu wszed? Shiny. Id?c o niego na krok nie opuszcza?o go przeczucie czego? z?ego, co mog?o czyha? za drzwiami. W?a?ciwie, w salonie nawet jeszcze nie wiedzia?, gdzie to dok?adnie si? czai, ale im bli?ej by? holu, tym dok?adniej udawa?o mu si? to zlokalizowa?. Przeszed? przez drzwi i zobaczy?... Angela. By? zszokowany, nie wiedzia? co ma zrobi?. Spodziewa? si? zosta? przysypany ?niegiem który jako? dosta? si? do holu czy co? w tym rodzaju. Ale nie... to by? po prostu Angel. Jednoro?ec mimowolnie u?miechn?? si? na jego widok, chocia? potem chcia? si? ju? u?miecha?, ale dopiero po przej?ciu szoku. Nie, nast?pnym razem nie b?dzie taki pewny siebie....
- Nikogo chyba nie ma w domu. Nie wiem. A w ogóle to cze??.
WS----BS----S-----T----PER---AG---INT----FEL---WP---HP
20-----34----32---22---33-----37--- 42---- 27---- 30----X
Obecnie jest w przebraniu (pelerynka, maska, takie tam).
Avatar użytkownika
Shiny Masquerade
Niewiniątko
 
Posty: 599
Dołączył(a): 14 paź 2011, o 20:08
Lokalizacja: Manehattan
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Danio waniliowe
Uroczy Znaczek: Maska komedii i maska tragedii
Lubi: Marchewki, siebie, Canterlot, teatr
Nie Lubi: Nieporządku, ciasnych miejsc, braku marchewek
Strach: Wojna, burza, odpowiedzialność, podejmowanie decyzji
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Black Gallant - brat
Rasa: Jednorożec
Charakter: Praworządny dobry
Multikonto: NIE

Re: Hol

Postprzez Angel » 29 gru 2011, o 16:51

- Cze?? Shiny, mi?o ci? znowu widzie?...
Angel u?miechn?? si? szeroko, zbli?aj?c si? chwiejnym krokiem do s?omianego jednoro?ca. Po drodze przystan??, zerkaj?c z niezadowoleniem na swoje kopytka.
- Wybacz, ale nie zosta?em nale?ycie ostrze?ony przez mój ?rodek transportu, ?e wysiadka odb?dzie si? prawie dwa kilometry nad ziemi?. W dodatku musia?em dop?aci? dodatkowo za spadochron, te? mi co?.
Prychn??, zdejmuj?c wci?? znajduj?cy si? na jego plecach plecak ze spadochronem i pakuj?c go do torby. Rozejrza? si? dooko?a.
- W?a?ciwie, co to za miejsce?
Byłem Angelem zanim stało się to mainstreamowe.
Avatar użytkownika
Angel
Wieczny Optymista
 
Posty: 444
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 11:50
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Nieustawiona
Tytuł Użytkonika: Mistrz Zepsucia
Stan: Wyrąbane
Multikonto: NIE

Re: Hol

Postprzez Shiny Masquerade » 29 gru 2011, o 17:43

- Hm? Co? A, tak, to jest dom Autumna Leafa i jego rodziny... Tak, maj? ?adny salon... No i obecnie tutaj ?pi?, jem i mieszkam. Wiesz, po ?wi?tach wracam pewnie do Canterlot - zauwa?y?em ?e wykorzystuj? wszystkie mieszkaj?ce tutaj kucyki. Nie chc? tego robi?, naprawd?, bo zaczynam odnosi? wra?enie, ?e wszyscy próbuj? mnie zabi? lub okra?? gdy ?pi? - zni?y? g?os do szeptu - z ich oczu tryska jad nienawi?ci, czuj? to, gdy tylko próbuj? zmieni? mnie spojrzeniem w kamie?...
Jednoro?ec otrzepa? mar... Nie, nie. Nie mia? na sobie marynarki. Raczej wykona? tradycyjny ruch, który nazywa si? "strzepywaniem kurzu z marynarki", nawet gdy jej brakuje.
WS----BS----S-----T----PER---AG---INT----FEL---WP---HP
20-----34----32---22---33-----37--- 42---- 27---- 30----X
Obecnie jest w przebraniu (pelerynka, maska, takie tam).
Avatar użytkownika
Shiny Masquerade
Niewiniątko
 
Posty: 599
Dołączył(a): 14 paź 2011, o 20:08
Lokalizacja: Manehattan
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Danio waniliowe
Uroczy Znaczek: Maska komedii i maska tragedii
Lubi: Marchewki, siebie, Canterlot, teatr
Nie Lubi: Nieporządku, ciasnych miejsc, braku marchewek
Strach: Wojna, burza, odpowiedzialność, podejmowanie decyzji
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Black Gallant - brat
Rasa: Jednorożec
Charakter: Praworządny dobry
Multikonto: NIE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Farma rodziny Leaf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron