Dom rodziny Apple

To właśnie tutaj rodzina Apple ma sady uginających się do słodziutkich jabłek jabłoni. Poza tym wyrabiają też ciasta i inne s;słodycze sporządzone z jabłek. Również najlepszy w Ponyville sok z tych przepysznych owoców.
Tutaj znajduje się dom rodziny Apple oraz stodoła służąca do przechowywania jabłek, jak i urządzania country imprezek.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Kojira, Reetmine, Tali, QuietWord, Sal Ghatorr

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Apple Bloom » 6 sie 2012, o 07:16

Ka?d? sekund? po wyj?ciu z pokoju Blacka Apple Bloom bezlito?nie wykorzysta?a - wpadaj?c do kuchni uzna?a, ?e uroczy znaczek z parzenia herbaty nie by?by z?y, wi?c stara?a si? jak nigdy. Gdy do pomieszczenia wpad?a zap?akana Facade, ju? ko?czy?a. Gdy chwil? pó?niej przyby?a tam jej siostra - herbata by?a ju? rozlana do dwóch fili?anek, a na stoliku by?o ju? przygotoweane ciasto i ciasteczka. Popatrzy?a si? na swój ty?, ale ?aden znaczek si? nie pojawi?. Westchn??a z zawodu.
-Naprawd?, siostrzyczko? Dzi?ki! - Prawie podskoczy?a z rado?ci, po czym wybieg?a z domu, kieruj?c si? w stron? Ponyville. Mia?a sporo do pogadania... I ciekawe, czy Sweetie si? ju? lepiej czu?a.

z/t
Avatar użytkownika
Apple Bloom
Nadwrażliwy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 21:00
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Tranquil Facade » 6 sie 2012, o 20:39

Facade po wej?ciu do kuchni zdziwi?a si? faktem, ?e jednak herbata Apple Bloom nie jest tylko wymys?em umo?liwiaj?cym opuszczenie pokoju, w którym przebywa? Black. By? to zrealizowany wymys?, a to ju? u niej zaplusowa?o. Otar?a ?zy i usiad?a cicho na krzese?ku przy ?cianie kuchni, oczekuj?c w milczeniu na herbat?. U?miechn??a si? i cicho podzi?kowa?a ma?ej klaczce, gdy ta uszykowa?a wszystko na stole. Mimo bycia dzieckiem ju? ca?kiem nie?le sobie radzi?a, przynajmniej na tyle, na ile by?o wida?. Po chwili w kuchni zago?ci?a te? Applejack, która zwróci?a si? do niej po wyj?ciu gdzie? Apple Bloom.
-Nie, nie sta?o si? nic szczególnego - zawsze to mówi?a, niezale?nie od tego, co dzia?o si? wcze?niej. Taka szablonowa odpowied? na to jedno pytanie, którego nie lubi?a. Jednak co? sprawi?o, ?e powoli zaczyna?a si? prze?amywa?.
-Nic, tylko czasem mam wra?enie, ?e niezale?nie od tego, ile bym si? stara?a, to i tak moja pomoc jest zb?dna albo nawet szkodzi. Black pewnie mia?by si? lepiej, jakby?my w ogóle nie posz?y po niego do tej jednoro?ki. Wy tutaj te? pewnie sobie poradzicie lepiej beze mnie, wi?c... mo?e ju? pójd? i nie b?d? zawadza??
Avatar użytkownika
Tranquil Facade
Wędrowiec
 
Posty: 245
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 13:52
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: ( ?° ?? ?°)
Uroczy Znaczek: Dwa kwiaty datury
Lubi: przygody, rzadkie przedmioty
Stan: :natS
Charakter: chaotyczny dobry
Multikonto: NIE

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Black_Gallant » 6 sie 2012, o 22:22

Black wsta? z ?ó?ka, zatoczy? si? nieco, ale uda?o mu si? pokustyka? tak, by noga go nie bola?a. S?ysza? g?osy klaczek. Docz?apa? ?a?o?nie do drzwi od kuchni i poczeka? chwil?. S?ysza? o czym mówi?a Tranny i ?e szykowa?y sie do herbatki. Co jest? spa? tylko par? minut a czu? si? tak wypoczety? Dziwne.

Stan?? we framudze i opar? si? na niej.

- Tranny... Bardzo mi pomog?a?... Tylko moja duma nie chcia?a ?eby? mnie widzia?a w takim stanie. Przepraszam, ?e tak si? zachowa?em...
Incompetence, breeds even more incompetence
- Megatron


WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....46....47...39......25....38....33....42.... 28....13
Avatar użytkownika
Black_Gallant
Upadły Anioł
 
Posty: 914
Dołączył(a): 22 paź 2011, o 08:58
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pierwszy Elegant
Uroczy Znaczek: Cylinder
Lubi: Modę, Swoje mankiety
Nie Lubi: Rażącego braku higieny, złego wychowania.
Strach: Wielki Magiel
Stan: W związku z Bright Beer
Koneksje Rodzinne: Shiny Masquarade - Brat
Tali - Siostra
Silent Grass - Biologiczny Ojciec.
Vermouth - Syn.
Haramu - Córka
Bright Beer - Przyszła żona.
Poza tym, wychowany jako sierota.
Rasa: Ziemny
Charakter: Własny
Multikonto: NIE

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Applejack » 7 sie 2012, o 21:14

Wszystko by?o perfekcyjnie przygotowane, zapisa?a sobie w pami?ci, by potem pogratulowa? Apple Bloom jeszcze raz. Facade te? zdawa?a si? mie? nieco lepszy humor. Wys?ucha?a w spokoju jej ?alów.
-Facade, z?otko, s?ysza?a? Flamy. Nie mia?a czasu si? nim zajmowa?, jej chatka te? by?a nie za du?a. Chcia?aby?, by musia?a specjalnie go?ci? u siebie chorego ogiera, trac?c du?o czasu i prywatno?ci? Na farmie b?dzie mia? dobr? opiek?. - Skosztowa?a herbatki. - Je?li chcesz, mo?esz i??, ale nam nie przeszkadzasz. Skarbie, nie mo?esz by? taka... Przepraszaj?ca za wszystko. - Powiedzia?a dobitnie. Nagle kto si? odezwa? z boku. Spojrza?a tam i zmarszczy?a brwi. - Black Gallancie, do ?ó?ka! Masz odpoczywa?! Jak si? tam nie udasz sam, to osobi?cie zadbam by? tam trafi?!
Avatar użytkownika
Applejack
Nadwrażliwy
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 21:59
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Tranquil Facade » 7 sie 2012, o 21:49

-A u was niby nie b?dzie narusza? niczyjej prywatno?ci? Zreszt?... niewa?ne - odpar?a zrezygnowana. Sama nie wiedzia?a, jak ma si? czu? w tej chwili. Jej g?ow? wype?nia?a totalna pustka, a jej sercu chyba nie chcia?o si? drgn?? w ?adn? szczególn? stron?, aby wykaza? jakie? emocje. T?po wpatrywa?a si? w swoje odbicie w fili?ance i troch? g?adzi?a j? kopytkiem. Nie przeszkodzi?a jej w tym nawet uwaga Applejack na temat jej przepraszania za wszystko. Ona sama w ko?cu najlepiej czu?a si? w okolicy, gdzie nikt nie mia? z ni? styczno?ci. Cz??ciowo wynika?o to te? z tego wzgl?du, ?e nie musia?a martwi? si? o to, czy czego? czasem mu nie zrobi, nie skrzywdzi, nie b?dzie narusza? jego prywatno?ci sam? swoj? obecno?ci?. Teraz zapewne te? przeszkadza farmerce, tylko ona pewnie tego nie okazuje. Na pewno przeszkadza jej cho? troszk?.
Jej rozmy?lania przerwa? Black, który wtoczy? si? do kuchni. Zaskakuj?ce, ile potrafi? znie?? jego organizm. Facade, znaj?c siebie, na jego miejscu uci??aby sobie parunastogodzinn? drzemk?.
-Nic si? nie sta?o... Tak my?l?. Nie mam Ci tego za z?e. Jednak s?dz?, ?e lepiej dla Ciebie, aby? si? nie rusza? z ?ó?ka - wyduka?a niemal?e jakby czyta?a ksi??k? i wzi??a ?yka herbaty.
Avatar użytkownika
Tranquil Facade
Wędrowiec
 
Posty: 245
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 13:52
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: ( ?° ?? ?°)
Uroczy Znaczek: Dwa kwiaty datury
Lubi: przygody, rzadkie przedmioty
Stan: :natS
Charakter: chaotyczny dobry
Multikonto: NIE

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Black_Gallant » 7 sie 2012, o 22:08

- Ja... Ja doceniam to, ?e tak bardzo chcecie pomóc, ale prosz?... Odprowad?cie mnie do domu... Wystawi? og?oszenie o opiek? albo co?, ?eby?cie si? martwic nie musia?y.

Czu? si? taki przybity.

- Ja... Ja tutaj nie czuj? si? jak u siebie. U siebie mam wszystko, ksi??ki, mój sufit, moje ?ó?ko, moj? kanap?... Po prostu mój domek... Tam mi b?dzie najlepiej. Prosz? was...

Musia? by? strasznie ?a?osny tak bardzo prosz?c.

- Je?eli b?dziecie chcia?y, mo?ecie mnie sprawdza?, odwiedza?, cokolwiek, tylko prosz? was, zaprowad?cie mnie do mnie do domu. Nie mam zamiaru zostawa? pod czyj?? nieustann? opiek?...

Zacisn?? z?by i podcz?apa? do nich ?a?o?nie.
Incompetence, breeds even more incompetence
- Megatron


WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....46....47...39......25....38....33....42.... 28....13
Avatar użytkownika
Black_Gallant
Upadły Anioł
 
Posty: 914
Dołączył(a): 22 paź 2011, o 08:58
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pierwszy Elegant
Uroczy Znaczek: Cylinder
Lubi: Modę, Swoje mankiety
Nie Lubi: Rażącego braku higieny, złego wychowania.
Strach: Wielki Magiel
Stan: W związku z Bright Beer
Koneksje Rodzinne: Shiny Masquarade - Brat
Tali - Siostra
Silent Grass - Biologiczny Ojciec.
Vermouth - Syn.
Haramu - Córka
Bright Beer - Przyszła żona.
Poza tym, wychowany jako sierota.
Rasa: Ziemny
Charakter: Własny
Multikonto: NIE

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Applejack » 8 sie 2012, o 08:08

Applejack by?a ju? prawie pewna, ?e Facade ma jaki? problem z samoocen?. Zachowywa?a si? jak... Jak.... Jak Fluttershy. By?o to w jakim? aspekcie s?odkie, ale musia?o jej strasznie utrudnia? ?ycie.
-Moja droga, i dlatego Black jest w pokoju go?cinnym. - Odpowiedzia?a na jej uwag? o problemach z prywatno?ci?, zastanawiaj?c si? co zrobi? z Blackiem. Zdecydowa?a wreszcie. - Black, nie ?artuj?. Wró? do ?ó?ka, jak nie mo?esz zasn?? dam ci leki. Potem ci? wypuszcz?, ale na razie masz za sob? czo?ganie si? od Ponyville na obrze?a i musisz odpocz??.
Avatar użytkownika
Applejack
Nadwrażliwy
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 21:59
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Tranquil Facade » 8 sie 2012, o 22:57

Facade s?ucha?a tej wymiany zda? i próbowa?a jaki? czas zdecydowa?, który z wariantów rekonwalescencji Blacka wydaje si? by? najlepszy. Nie by?a jednak w stanie tego stwierdzi?. Do?? ju? mia?a ci?g?ego jojczenia ogiera i ch?ci Applejack do zagonienia go do ?ó?ka. M?czy?y j? g?osy nieumiej?ce doj?? do zgody. Postanowi?a skupi? ca?? uwag? na fili?ance i pitej przez siebie herbacie do ich wyciszenia i ustalenia jakiegokolwiek konsensusu.
-To... To Wy si? dogadajcie, ja si? dostosuj? i pomog?.
Avatar użytkownika
Tranquil Facade
Wędrowiec
 
Posty: 245
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 13:52
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: ( ?° ?? ?°)
Uroczy Znaczek: Dwa kwiaty datury
Lubi: przygody, rzadkie przedmioty
Stan: :natS
Charakter: chaotyczny dobry
Multikonto: NIE

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Black_Gallant » 8 sie 2012, o 23:19

- Nie ma si? co dogadywa?... Id? do domu. Z pomoc? czy bez... Je?eli jednak chcecie pomóc, nie b?d? si? opiera?.

Black odwróci? si? powoli i ruszy? przed siebie. Nie mia? ochoty tu zostawa? i postanowi? ?e nikt go nie zatrzyma. Ku?tykaj?c wyszed? przez drzwi i zacz?? spokojnie ku?tyka? w stron? Ponyville, kieruj?c si? do swojego domu. Pomy?la? te?, ?e wcze?niej zahaczy o rynek i zostawi og?oszenie. Tak jak mówi?.

[z/t]
Incompetence, breeds even more incompetence
- Megatron


WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....46....47...39......25....38....33....42.... 28....13
Avatar użytkownika
Black_Gallant
Upadły Anioł
 
Posty: 914
Dołączył(a): 22 paź 2011, o 08:58
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Tytuł Użytkonika: Pierwszy Elegant
Uroczy Znaczek: Cylinder
Lubi: Modę, Swoje mankiety
Nie Lubi: Rażącego braku higieny, złego wychowania.
Strach: Wielki Magiel
Stan: W związku z Bright Beer
Koneksje Rodzinne: Shiny Masquarade - Brat
Tali - Siostra
Silent Grass - Biologiczny Ojciec.
Vermouth - Syn.
Haramu - Córka
Bright Beer - Przyszła żona.
Poza tym, wychowany jako sierota.
Rasa: Ziemny
Charakter: Własny
Multikonto: NIE

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Applejack » 9 sie 2012, o 22:21

AJ pokr?ci?a g?ow?, widz?c nag?? chy?o?? Blacka. To by?o wr?cz zastanawiaj?ce, jak bardzo nie chcia? tu by?. Naprawd? tak t?skni? za swoim domkiem? A mo?e po prostu nie lubi? jej albo Facade?
-Zastanawia mnie jedno, moja droga. Skoro tak t?skni za swoim domem, to czemu czo?ga? si? a? do Flamy, która by?a zaj?ta? - Zastanowi?a si? g?o?no, po czym zerkn??a na ni?. - Co? si? sta?o? Naprawd?, s?o?ce, wygl?dasz na nieco... Przygaszon?.
Avatar użytkownika
Applejack
Nadwrażliwy
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 21:59
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Tranquil Facade » 10 sie 2012, o 07:38

-Nie mam poj?cia, mo?e po prostu szuka? kogo?, kogo zna i z kim czu? si? ra?niej? Nie umiem zrozumie? ogierów, zw?aszcza tak spi?tych jak Gallant. Wybacz - odpowiedzia?a na pytanie farmerki. Istotnie zachowa? si? bardzo dziwnie i zauwa?y?a to dopiero, jak Applejack to wytkn??a. Co dziwne po przeczo?ganiu si? przez Ponyville jako? by? w stanie jeszcze pój?? do siebie mimo swojego umieraj?cego stanu jeszcze jaki? czas temu. Zaiste dziwny to by? ogier, ale wola?a dalej nie wnika? w jego zachowanie, straci?aby tylko czas.
Zdziwi?a j? druga uwaga pomara?czowej klaczy. A? tak ?le wygl?da?a? No trudno.
-Nie, to nic takiego, po prostu zm?czy?am si? troch?. Mimo wszystko za du?o rzeczy sta?o si? dzisiaj - zostawi?a AJ z kwitkiem. Mia?a dosy? ca?ej sytuacji z Blackiem i nie zamierza?a do niej wraca? - upór tego? ogiera istotnie do?? solidnie zm?czy? zarówno jej organizm, jak i nerwy. Podnios?a g?ow? i spojrza?a na farmerk?.
-Zostawmy tom je?li nie sprawi Ci to k?opotu. Pomóc Ci w czym? na farmie albo gdziekolwiek?
Avatar użytkownika
Tranquil Facade
Wędrowiec
 
Posty: 245
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 13:52
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: ( ?° ?? ?°)
Uroczy Znaczek: Dwa kwiaty datury
Lubi: przygody, rzadkie przedmioty
Stan: :natS
Charakter: chaotyczny dobry
Multikonto: NIE

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Applejack » 12 sie 2012, o 18:07

Applejack wola?a ju? nie wnika? w kwesti? zm?czenia Facade. Z tego co widzia?a, by?o to tylko zm?czenie psychiczne, najwyra?niej sytuacja z Blackiem j? mocno zdenerwowa?a, a AJ doskonale wiedzia?a, co dobrze robi na takie co?... I Facade sama to zaproponowa?a.
-Mamy ?niwa, przy tym jest zawsze du?o pracy. Do koloru, do wyboru, skopywanie jab?ek, zbieranie, przetwarzanie... Mo?na codziennie robi? o innego. - U?miechn??a si? do niej. - Je?li chcesz pomóc, to przyjm? ka?d? pomoc z otwartymi kopytami, moja droga.
Avatar użytkownika
Applejack
Nadwrażliwy
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 21:59
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Tranquil Facade » 13 sie 2012, o 20:15

Facade zastanowi?a si? chwil? nad propozycj? Applejack. Tak... Skopywanie jab?ek mog?o by? na swój sposób odpr??aj?cym zaj?ciem, a poza tym sama chcia?? cho? raz spróbowa? samodzielnie wykona? t? czynno??. Za du?o wydarzy?o si? w ostatnim czasie, a proste zaj?cie zajmuj?ce czas i umys? wyda?o si? by? idealnym dla niej w tej chwili.
-Hm... No dobra. Pomog? Ci, bardzo ch?tnie nawet teraz. Musz? si? jako? wyciszy? i uspokoi?, a na Akrach z tym chyba nie powinno by? problemu. To od czego zaczynamy?
Avatar użytkownika
Tranquil Facade
Wędrowiec
 
Posty: 245
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 13:52
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: ( ?° ?? ?°)
Uroczy Znaczek: Dwa kwiaty datury
Lubi: przygody, rzadkie przedmioty
Stan: :natS
Charakter: chaotyczny dobry
Multikonto: NIE

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Applejack » 15 sie 2012, o 17:34

-A zaczniemy od... Dojedzenia ciasta, trzeba mie? du?o si?y do tej pracy. - Odpowiedzia?a z satysfakcj? AJ ko?cz?c herbatk? i poch?aniaj?c spory kawa? naszykowanego przez jej siostr? ciasta. - Trzeba si? mocno skupi? przy tej pracy, by uderzenie posz?o idealnie w ?rodek pnia, bo je?li si? spud?uje, kopyta mog? objecha?. - Wyja?nia?a jedz?c. - Trzeba te? wiedzie? z jakiej odleg?o?ci trzeba uderzy?, by móc uderzy? jak najsilniej i nie ryzykowa? oberwania jab?kiem w g?ow?. - Doda?a, odk?adaj?c talerzyk i wstaj?c. - To jak, czujesz si? na si?ach?
Avatar użytkownika
Applejack
Nadwrażliwy
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 21:59
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom rodziny Apple

Postprzez Tranquil Facade » 15 sie 2012, o 17:51

Facade nieszczególnie mia?a ochot? je??. Wydawa?o jej si?, jakby mia?a natychmiast zwróci? ka?dy po?kni?ty przez siebie k?s. Jednak aby nie zrobi? przykro?ci farmerce i jej siostrze, wzi??a sobie ma?y kawa?ek i zacz??a go dzieli? na cz??ci odpowiednie do po?kni?cia bez szczególnego gryzienia. Po spo?yciu ciasta i herbaty oraz wys?uchaniu AJ jednym uchem wsta?a i pos?usznie posk?ada?a wszystkie ubrudzone przez siebie naczynia w jedno miejsce. Odpowiednia odleg?o??, si?a, miejsce uderzenia... W wyobra?ni uk?ada?a sobie wszystko w ca?o?? i wyobra?a?a coraz to nowe kopni?cia. Zaj??o jej to krótk? chwilk?, co spowodowa?o, ?e mi?dzy pytaniem pomara?czowej klaczy i jej odpowiedzi? na nie nasta?a ma?a, niezr?czna cisza przerwana powrotem do zmys?ów Facade.
-Yyy, s?ucham...? A tak, czuj? si? dobrze. My?l?, ?e mo?emy zacz??. Mam nadziej?, ?e instrukta? praktyczny pojm? za pierwszym razem.
Po udzieleniu odpowiedzi zwróci?a si? w stron? drzwi wyj?ciowych do sadu. Nacisn??a delikatnie klamk? i pchn??a skrzyd?o.

[z/t]
Avatar użytkownika
Tranquil Facade
Wędrowiec
 
Posty: 245
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 13:52
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: ( ?° ?? ?°)
Uroczy Znaczek: Dwa kwiaty datury
Lubi: przygody, rzadkie przedmioty
Stan: :natS
Charakter: chaotyczny dobry
Multikonto: NIE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akry Słodkich Jabłek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron