Małe jeziorko

Ponyville nie jest duże, ale zdarza się, że pewne miejsca są wysunięte bardziej... przy okazji są dość oddalone od centrum. Znajdują się tutaj gospodarstwa, jak na przykład farma rodziny Apple, ale także szkoła i zdarza się tutaj mieszka niektórym kucykom.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Kojira, Reetmine, Tali, Sal Ghatorr, SilentGrass

Re: Małe jeziorko

Postprzez Sandstorm » 29 paź 2012, o 10:19

- Niech księżyc i gwiazdy zawsze wskazują nam drogę - powtórzył toast.
Powoli po jego ciele zaczeło się rozchodzić przyjemne ciepło. Sandstorm był daleki o upicia się, ale część działania alkocholu zaczynał czuć. Pochylił głowę i skubnął trochę trawy. Odkąd znajdował się w dwóch miejscach na raz, cały czas był głodny, a rośliny tutaj wyglądały naprawdę smakowicie.
Avatar użytkownika
Sandstorm
Nadwrażliwy
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 22:13
Płeć: Nieustawiona

Re: Małe jeziorko

Postprzez Fire Hell » 29 paź 2012, o 11:41

Fire uzupełniła kieliszki.
-Jak sądzisz ile może trwać pokój?-
Ciepło alkoholu wypełniało klacz. Która nie wiedzieć z kont wzieła miecz w pochwie którym się podpierała. Fakt polubiła pić z tym ogierem lecz lepiej mieć jakieś zabespieczenie gdyby to ona miała odpajść pierwsza.
-Spotkałam tu niedawno kuca z zerowym przystosowaniem do życia. Miła klacz padająca po jednym kieliszku i nie potrafiąca rozpoznać zagrożenia.-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Małe jeziorko

Postprzez Sandstorm » 29 paź 2012, o 12:29

- To zależy od taki wielu rzeczy. Słyszałem o wojnach które trwały sto lat, jak i o stuletnich okresach pokoju i dobrobytu. Słyszałem o małym państwie ukrytym w górach, które nigdy nie prowadziło z nikim wojny, jak również o księstwach żyjących wyłącznie z grabieży. Nie znam tutejszej sytuacji politycznej, jeśli o to pytasz. Była ostatnio jakąś wojna? - zapytał, lecz widać było od razu, że polityka zupełnie go nie interesuje. Na chwilę spojrzał na miecz, lecz ten nie zrobił na nim większego wrażenia. - Jeśli jeszcze żyje, to chyba znaczy, że jest w tym jakąś metoda. Jeśli zazwyczaj nie pije alkoholu i jeśli zwykle nic jej nie grozi...
Zawiesił głos, urwał liść z krzaka i zaczął powoli przeżuwać.
Avatar użytkownika
Sandstorm
Nadwrażliwy
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 22:13
Płeć: Nieustawiona

Re: Małe jeziorko

Postprzez Fire Hell » 29 paź 2012, o 14:37

-Podejrzewam że zbieg okoliczności ją tylko uratował.-
Fire podniosła kieliszek.
-Ja żyje życiem jakim nie powinnam lecz wieść innego nie potrafię.-
Sęp jednorożki jakby poruszył się w oczekiwaniu na coś.
-Za tych z którymi walczyliśmy. Obyśmy chociaż w ich pamięci się zapisali.-
Klacz opróżniła kieliszek.
-Przepowiadano mi wielką i wspaniałą przyszłość u boku Pani Nocy, lecz teraz nie wiem jaki to ma sens.-
Sentymenty. Czasem po alkoholu same wypływają z pyska.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Małe jeziorko

Postprzez Sandstorm » 29 paź 2012, o 15:09

Sandstorm powstrzymał się od ostatniego toastu.
- Nigdy z nikim nie walczyłem - odpowiedział - i mam nadzieję, że tak zostanie. Przepowiednie, huh? - spojrzał w niebo, zastrzygł uszami - prawdziwe przepowiednie mają wielką moc, lecz nie zawsze sprawdzają się w sposób, który byśmy tego chcieli. Pewna mądra wielbłądzica powiedziała mi kiedyś, że nigdy tak naprawdę nie wiemy o czym były przepowiednie, dopóki się nie sprawdzą. Mnie przepowiednia zaprowadziła do tej krainy.
Avatar użytkownika
Sandstorm
Nadwrażliwy
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 22:13
Płeć: Nieustawiona

Re: Małe jeziorko

Postprzez Fire Hell » 29 paź 2012, o 16:05

Fire otworzyła torbe i z samego dna wyciągnęła megalion.
-To symbol Nightmare Moon. Przepowiednia jest starsza niż ja... Jak narazie się spełnia. Może to nie o mnie bo zwątpiłam w swą wiare tu zwaną sektą.-
Fire napełniła kieliszek.
-Nie wiem co mam robić. Nawet Księżniczka Luna boi się tego swego wcielenia. Pozwolila mi ona sobie słóżyć lecz tu ze względu na to kim jestem z pochodzenie wielu podświadomie mnie unika lub nie przychylnie na mnie patrzy. -
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Małe jeziorko

Postprzez Sandstorm » 29 paź 2012, o 19:28

Przyjrzał się symbolowi z zaciekawieniem. Oczywiście, nigdy wcześniej go nie widział.
- Wybacz, ale nie rozumiem w ogóle o czym mówisz - przyznał się - Słyszałem już o Księżniczce Lunie, ale reszta twoich słów jest dla mnie całkowicie niejasna. Jeśli jest naprawdę avatarem Ksieżca, chciałbym ujrzeć ją na własne oczy. Ciekawe czy ona i Amma to jedna istota.
Avatar użytkownika
Sandstorm
Nadwrażliwy
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 22:13
Płeć: Nieustawiona

Re: Małe jeziorko

Postprzez Fire Hell » 29 paź 2012, o 21:34

-Opowiedz mi o tej Ammie to powiem ci czy to ta sama istota.-
Fire się zainteresowała. Było to dość ciekawe. Czy w innych miejscach na Nightmare Moom mawia się inaczej?
-Ja wychowałam się w tej wierze i zawierzyłam jej swą dusze i ciało. Może to dziwnie zabrzmi ale to wtedy zyskałam znaczek. Czarny płomyk i moc władzy nad czarnym płomieniem. Pokochałam ją, taka jest prawda i jeśli jest szczęśliwa w ciele Luny to mam nadzieje że będzie w nim jak najdłużej.-
Hell uniosła kieliszek
-Za miłość by trwała wiecznie.-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Małe jeziorko

Postprzez Sandstorm » 29 paź 2012, o 21:59

- Za niegasnący płomień serca - wzniósł toast. Zastanowił się chwilę, znał tylko legendy. - Amma jest boginią nocy, wody i życia, uosabianą przez księżyc, córką boga nieba i siostrą bogini Al-Lat - pani słońca, ognia i krainy zmarłych. Legenda mówi, że gdy Amma się urodziła, została wygłoszona przepowiednia iż bogini pokocha i poślubi tego ogiera, którego zobaczy jako pierwszego, poza jej ojcem. Chowana była więc na niebiańskim zamku, z dala od ziemi i śmiertelników, zaś w śród jej nauczycieli i gwardzistów były same klacze.
Mądry ojciec obu sióstr czekał aż Amma dorośnie do małżeństwa, zaś gdy zaczęła zbliżać się do odpowiedniego wieku, wybrał na jej męża boga mądrości i przepowiedni imieniem Tal'lab. Ojciec bogiń zaprosił go do swego pałacu i na jego przybycie rozkazał urządzić wielkie przyjęcie. Al-Lat jednak była zazdrosna o siostrę i mądrego boga, więc przed jego przybyciem nakłoniła siostrę do wymknięcia się z pałacu na ziemię, mówiąc, że chce pokazać jej dziki ogród, który dostrzegła niedawno. Gdy dotarły na miejsce Amma ujrzała w ogrodzie śmiertelnego ogiera i z miejsca zapałała do niego miłością. Al-Lat była przekonana, że ojciec w gniewie ukarze Ammę za jej nieposłuszeństwo, ona zaś uschnie w nieszczęśliwym małżeństwie z bogiem, pałając miłością do śmiertelnika.
Władca nieba był zbyt mądry, by ignorować moc przepowiedni, z drugiej strony nie mógł obrazić boga, tuż przed jego oczami oddając córkę śmiertelnikowi. Pozwolił zakochanej parze się pobrać, zaś następnego dnia, o świcie kazał stracić nieszczęśnika, mimo protestów córki. Od tamtej pory Amma bierze pod swoją opiekę wszystkich nieszczęśliwie zakochanych
Avatar użytkownika
Sandstorm
Nadwrażliwy
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 22:13
Płeć: Nieustawiona

Re: Małe jeziorko

Postprzez Fire Hell » 29 paź 2012, o 22:56

-Piękna historia.-
Z oczu klaczy poleciała łza.
-Ta historia słabo pokrywa się z historią Luny. Moja pani pilnowała nocnego nieba i tych co żyli nocą. Było nas niewielu, a każdego ceniła jak złoto. Dała nam nocne kwiaty i czarny ogień. Kwiaty odbijały światło księżyca, a ogień dawał ciepło. Obie te rzeczy nie zakłucały nocy.-
Fire Hell ciężko wzdychnęła.
-Niestety kwiaty owe zapadły na dziwną chorobe. Ginęły w słońcu, a dziwna sprawa sprawiła że jednego dnia prawie wszystkie kwiaty umarły, a wielu z nocnych musiało przejść na strone dnia by przetrać. Resztki z nas na głodzie i w biedzie wytrało. Nightmare Moon... Tak nazwano ją gdy chęć ratowania nas zmieniła ją i pragnęła już tylko wiecznej nocy. Ja wierzę że Nightmare mimo wszystko działała w imie nas. Jej wyznawców, nocnych kuców.-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Małe jeziorko

Postprzez Sandstorm » 30 paź 2012, o 07:41

Ogier przechylił glowę.
- Nie bardzo rozumiem - przyznał - jeśli jesteś, jak mówisz "nocnym kucem" nie wydajesz się cierpieć ni umierać pod światłem słońca. Jak to zmieniła? Kim jest Nightmare Moon? Przepraszam, ale chyba potrzebuję bardziej szczegółowych wyjaśnień.
Avatar użytkownika
Sandstorm
Nadwrażliwy
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 22:13
Płeć: Nieustawiona

Re: Małe jeziorko

Postprzez Fire Hell » 30 paź 2012, o 10:18

Fire uśmiechła się i potrząsnęła butelką z alkoholem.
-Alkohol z nocnych kwiatów. Pozwala wytrwać dzień i w swaku jest wyśmienity, tylko trzeba dokładnie zabespieczyć by długo na słońcu nie był.-
Fire wyciągnęła miecz. Nie do walki lecz by ukazać klinge z dwuch metali i symbol Nightmare Moon.
-Jest ona potężnym wcieleniem Luny. Ten miecz to dar który w me urodziny spadł z nieba, a jej symbol na mieczu ukazał się po spotkaniu z Luną. Jest ona cudowną władczynią nocy którą wygnano na księżyc pod pretekstem lepszego losu. Lecz po tysiącu lat wróciła, a wtedy odebrano jej moc i zmieniono w Lune... Co gorsza Luna boi się natury Nightmare. Kocham władczynie nocy, a jeśli jedyny sposób by być przy niej to wyrzec się miecza i podporządkować się woli Księżniczki Luny to jestem gotowa to zrobić.-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Małe jeziorko

Postprzez Sandstorm » 30 paź 2012, o 11:23

- Więc Nightmare Night była pierwsza i dopiero stała się Luną? - koń był wyraźnie zdezorientowany- przed chwilą mówiłaś, że luna stała się Nightmare Night. Czym się właściwie różnią od siebie?
Fire Hell nie najlepiej radziła sobie z opowiadaniem. Dla Sandstorma jej słowa były pogmatwane i niejasne. Najwyraźniej klacz pomijała informacje dla niej oczywiste.
Avatar użytkownika
Sandstorm
Nadwrażliwy
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 22:13
Płeć: Nieustawiona

Re: Małe jeziorko

Postprzez Fire Hell » 30 paź 2012, o 11:33

Klacz opróżniła kieliszek.
-Niektórzy twierdzą że Nightmare to Herold, lecz powiedzmy szczerze Luna i Nightmare Moon były jednością, a ciągłe ataki na jej kuce i zmniejszająca się ich ilość zasiała ziarno zła w jej duszy powodując jej złamanie. Gdyby znów stały się jednością to świat byłby cudowny. Zazdrość zawsze niszczyła, a my nocni kochaliśmy mimo wszystko naszą władczynie. Celke kochają bo dała słońce, my ją kochamy bo jest naszym słońcem. Luna była Luną zawsza, a Nightmare Moon to tylko potęga Luny która stanęła w naszej obronie lecz jej historie zafałszowano i nawet jej samej wparto tyle kitu że to boli, lecz moje słowa do niej nie dotarły i tak w swej łasce pozwała mi służyć sobie... Ilekroć jestem w Canterlocie śledzą mnie straże nieufnym wzrokiem. Celestia wie że znam prawde która nie powinna wyjść na jawe.-
Obrazek Obrazek
Obrazek
Motyw przewodni postaci: Skillet-Monstar
Avatar użytkownika
Fire Hell
Mól książkowy
 
Posty: 524
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 13:25
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: kocham noc
Uroczy Znaczek: czarny płomyczek
Lubi: Lune, Sweet Lulibly, Lucky Star i jej brata. No i wszystko co jest ładne. Kocha drogie rzeczy.
Nie Lubi: Ogółu żywych istot
Strach: Bycie zniewoloną
Stan: wolna
Koneksje Rodzinne: brak żywych członków. Zabici przez wiarę lub rodzice przez nią
Rasa: Jednorożka!
Charakter: Chaotycznie zły. Dla przyjaciół chaotycznie dobry. Ogólnie Chaotyczna.
Multikonto: NIE

Re: Małe jeziorko

Postprzez Sandstorm » 30 paź 2012, o 11:55

Sandstorm nie odpowiedział od razu. Trudno mu było ocenić, czy wersja którą podaje Fire Hell jest prawdziwa, kiedy najwyraźniej chodzi tu o kwestie różnicy dogmatów, bywało to bardzo tródne do ustalenia. Nauczył się być ostrożny w tematach wiary, wiele koni... kucyków potrafiło łatwo się zdenerwować pod byle pretekstem.
- Według naszych legend bóg, pod wpływem złości, rozpaczy lub bólu potrafi oszaleć i zmienić się w demona.
Avatar użytkownika
Sandstorm
Nadwrażliwy
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 22:13
Płeć: Nieustawiona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obrzeża

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron