Pracownia technologiczna Bright Dawn

Ponyville nie jest duże, ale zdarza się, że pewne miejsca są wysunięte bardziej... przy okazji są dość oddalone od centrum. Znajdują się tutaj gospodarstwa, jak na przykład farma rodziny Apple, ale także szkoła i zdarza się tutaj mieszka niektórym kucykom.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Kojira, Reetmine, Tali, Sal Ghatorr, SilentGrass

Re: Pracownia technologiczna Bright Dawn

Postprzez Bright Dawn » 11 kwi 2013, o 17:11

-Później mi opowiesz o tym instytucie, bo wygląda to na interesujący temat. Ale na razie usiądź sobie wygodnie. Z góry mówię, że nie jestem lekarzem z wykształcenia. Ale mam wiedzę, umiejętności oraz sprzęt do przeprowadzenia kilku badań i ewentualnie pomocy w rozpoczęciu leczenia. -Powiedziała, poruszając przy okazji kilka wątków. Bo niestety lekarką nie jest - i trzeba to powiedzieć wprost, co uczyniła. Po krótkim namyśle i rozejrzeniu się po pomieszczeniu, odpowiedziała na jego pytanie:
-Myślę, że pierw muszę wiedzieć, co sądzisz o swoim stanie zdrowotnym. Coś Cię boli, czujesz coś dziwnego w swoim ciele? Powiedz mi o wszystkim, co możesz uznać za niepokojące i nienaturalne.
viewtopic.php?f=3&t=24&start=105#p46348

nowoczesna samopowtarzalna kusza - 5 obr. + przebicie
krótki wysuwany mieczyk - 3 obr.

38-33-25-24-33-43-37-32-34-6
WS-BS-S-T-Per-AG-Int-FEL-WP-HP
Avatar użytkownika
Bright Dawn
Racjonalista
 
Posty: 628
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 00:40
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Naukowiec
Uroczy Znaczek: Chmurka z prześwitującymi promieniami Słońca
Lubi: Spokój, porządek, kreatywność, odpowiedzialność, system władzy Equestrii, assuming direct control, naukę, technikę i technologię
Nie Lubi: Wszelkich używek, chaosu, egoizmu, krótkowzroczności, irracjonalizmu
Strach: Przed utratą kontroli nad sytuacją
Stan: Panna
Koneksje Rodzinne: Grinch - brat, główna rodzina w Cloudsdale. Przedstawicieli rodziny można spotkać w Canterlocie, na terenie Germaneigh, w Trotterdamie i innych miejscowościach środkowej Equestrii.
Rasa: Pegaz
Charakter: praworządny neutralny
Multikonto: NIE

Re: Pracownia technologiczna Bright Dawn

Postprzez Shadow Sky » 11 kwi 2013, o 17:15

Shadow usiadł zgodnie z poleceniem. Nie była lekarzem? No nic, patrząc się po tym sprzęcie tutaj uznał, że w razie czego poprosi Bright o jego udostępnienie, a potem będzie molestował brata, by wykonał niezbędne badania. Zastanowił się mocno nad zadanym mu pytaniem.
- Dostrzegłem... Spore zmiany w osobowości. Z drugiej strony złapałem wtedy jakieś choróbsko, nie jestem pewien, czy to nie było spowodowane gorączką... No, i słyszę bębny. - Spojrzał na Bright i uśmiechnął się lekko, dość niepokojąco. - W każdej chwili, w każdej sekundzie. Od pewnego czasu, dodam. Przeżyłem w Nightmare Night śmierć kliniczną... To mniej więcej wtedy się zaczęło. - Westchnął lekko.
HP:9
WS: 50 (+15 za walkę na arenie)
BS: 30
S: 33
T: 41 (+10 za sesję z alicornem)
PER: 41 (+ 10 pkt za sesję NN)
AG: 60 (+ 10 pkt za sesję NN, +5 za sesję z alicornem)
INT: 31
FEL: 29
WP: 24
Avatar użytkownika
Shadow Sky
Nadwrażliwy
 
Posty: 554
Dołączył(a): 18 mar 2012, o 17:41
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Czarne słońce
Lubi: Klacze, zabawy, odwagę, wojsko, praca w kuchnii
Nie Lubi: Głupkowatego śmiechu, nieporządku
Strach: Nudna praca, choroba
Stan: Kawaler, tęskni za Ventaze
Koneksje Rodzinne: Brat Sunny, "bratowa" Flame, ojciec Feather
Rasa: Pegaz
Charakter: Chaotyczny neutralny
Multikonto: TAK

Re: Pracownia technologiczna Bright Dawn

Postprzez Bright Dawn » 11 kwi 2013, o 23:45

Mimo że Bright lekarką nie jest, to i tak ze swoją wiedzą mogłaby spokojnie pójść na studia medyczne. Ta wiedza także jej pomaga w tej chwili. Zmiany w osobowości, słyszenie bębnów... To by wskazywało na jakieś problemy z ośrodkowym układem nerwowym i mózgiem, przeżycie śmierci klinicznej także mogło mieć jakiś wpływ na uszkodzenie mózgu.
-Nie chcę Cię straszyć, ale takie objawy mogą wskazywać na jakąś chorobę związaną z ośrodkowym układem nerwowym i mózgiem, co już samo w sobie brzmi cholernie poważnie. Mogłeś dostać jakiejś infekcji, która przedostała Ci się do mózgu. Pobiorę Ci krew i płyn mózgowo-rdzeniowy, następnie poddam je badaniom. -Nie tracąc czasu, szybko wystawiła wstępną i ogólnikową diagnozę - chciała, aby jej (w tej chwili) pacjent wiedział na czym stoi. Lub może stać. Liczyła też, że jest twardy psychicznie i samo uszczegółowienie informacji o jego przypadłości poprawi mu humor - zależy czy wolał żyć w nieświadomości czy nie. Następnie oddaliła się w kierunku szafek z narzędziami medycznymi, po chwili dodając bardziej sympatycznie:
-Mam nadzieję że nie boisz się igieł i duży z Ciebie ogier. -Po czym rozpoczęła przeszukiwanie jednej pobliskiej szafki w poszukiwaniu odpowiednich strzykawek.
viewtopic.php?f=3&t=24&start=105#p46348

nowoczesna samopowtarzalna kusza - 5 obr. + przebicie
krótki wysuwany mieczyk - 3 obr.

38-33-25-24-33-43-37-32-34-6
WS-BS-S-T-Per-AG-Int-FEL-WP-HP
Avatar użytkownika
Bright Dawn
Racjonalista
 
Posty: 628
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 00:40
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Naukowiec
Uroczy Znaczek: Chmurka z prześwitującymi promieniami Słońca
Lubi: Spokój, porządek, kreatywność, odpowiedzialność, system władzy Equestrii, assuming direct control, naukę, technikę i technologię
Nie Lubi: Wszelkich używek, chaosu, egoizmu, krótkowzroczności, irracjonalizmu
Strach: Przed utratą kontroli nad sytuacją
Stan: Panna
Koneksje Rodzinne: Grinch - brat, główna rodzina w Cloudsdale. Przedstawicieli rodziny można spotkać w Canterlocie, na terenie Germaneigh, w Trotterdamie i innych miejscowościach środkowej Equestrii.
Rasa: Pegaz
Charakter: praworządny neutralny
Multikonto: NIE

Re: Pracownia technologiczna Bright Dawn

Postprzez Shadow Sky » 11 kwi 2013, o 23:56

- Płyn rdzeniowo... - Zaniemówił na chwilę, ale przymknął oczy. - Nie powiem, bym się ich bał, ale ich nie kocham... Czy jeśli będę grzeczny dostanę lizaka i naklejkę "grzeczny pacjent"? - Zapytał, siląc się w tym ponurym momencie na humor. Z kącików oczu wypłynęły mu niewielkie kłębki mgły (jak na avku), czego on nie zauważył, starając się nie zobaczyć igły, którą będzie się go zaraz torturować.
HP:9
WS: 50 (+15 za walkę na arenie)
BS: 30
S: 33
T: 41 (+10 za sesję z alicornem)
PER: 41 (+ 10 pkt za sesję NN)
AG: 60 (+ 10 pkt za sesję NN, +5 za sesję z alicornem)
INT: 31
FEL: 29
WP: 24
Avatar użytkownika
Shadow Sky
Nadwrażliwy
 
Posty: 554
Dołączył(a): 18 mar 2012, o 17:41
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Czarne słońce
Lubi: Klacze, zabawy, odwagę, wojsko, praca w kuchnii
Nie Lubi: Głupkowatego śmiechu, nieporządku
Strach: Nudna praca, choroba
Stan: Kawaler, tęskni za Ventaze
Koneksje Rodzinne: Brat Sunny, "bratowa" Flame, ojciec Feather
Rasa: Pegaz
Charakter: Chaotyczny neutralny
Multikonto: TAK

Re: Pracownia technologiczna Bright Dawn

Postprzez Bright Dawn » 12 kwi 2013, o 00:29

-Lizaków jako takich nie mam, ale coś słodkiego na pewno się znajdzie. Przepadam za słodyczami, więc u mnie ich nigdy nie brakuje. -Odpowiedziała sympatycznie, nadal będąc odwróconą do pacjenta tyłem, przeszukując szafkę. Po krótkiej chwili znalazła to czego szukała - 2 strzykawki i 2 igły, z czego jedna była normalnej długości (do pobierania krwi), a druga była dużo dłuższa (do pobrania płynu mózgowo-rdzeniowego). Zanim jednak wzięła się do rozpakowywania ów przedmiotów, założyła nowe lateksowe ''rękawiczki'' na kopytka (sterylność i higiena przede wszystkim), które przy zakładaniu wydobyły z siebie charakterystyczny trzask. Po tym przeniosła narzędzia na niewielki wózek który można spotkać na szpitalnych salach operacyjnych i podjechała z nim do miejsca, gdzie siedział Shadow. Zaraz gdy się tam pojawiła, jej uwagę przykuło dziwne i niepokojące zjawisko. Zbliżyła się do pacjenta na wręcz intymną odległość i przyglądając się jego oczom, spytała się zaniepokojona:
-Co to jest co Ci się unosi z oczu? Nic nie mówiłeś że możesz mieć jakieś problemy z oczami.
viewtopic.php?f=3&t=24&start=105#p46348

nowoczesna samopowtarzalna kusza - 5 obr. + przebicie
krótki wysuwany mieczyk - 3 obr.

38-33-25-24-33-43-37-32-34-6
WS-BS-S-T-Per-AG-Int-FEL-WP-HP
Avatar użytkownika
Bright Dawn
Racjonalista
 
Posty: 628
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 00:40
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Naukowiec
Uroczy Znaczek: Chmurka z prześwitującymi promieniami Słońca
Lubi: Spokój, porządek, kreatywność, odpowiedzialność, system władzy Equestrii, assuming direct control, naukę, technikę i technologię
Nie Lubi: Wszelkich używek, chaosu, egoizmu, krótkowzroczności, irracjonalizmu
Strach: Przed utratą kontroli nad sytuacją
Stan: Panna
Koneksje Rodzinne: Grinch - brat, główna rodzina w Cloudsdale. Przedstawicieli rodziny można spotkać w Canterlocie, na terenie Germaneigh, w Trotterdamie i innych miejscowościach środkowej Equestrii.
Rasa: Pegaz
Charakter: praworządny neutralny
Multikonto: NIE

Re: Pracownia technologiczna Bright Dawn

Postprzez Shadow Sky » 12 kwi 2013, o 00:34

Hm? Z oczami? Nic nie wiedział o problemach z oczami, przecież widział doskonale... Otworzył je tylko po to, by zobaczyć z bardzo bliska Bright. Uśmiechnął się, z pewną dawką lubieżności.
- Droga Bright, nic nie wiem o żadnych moich problemach z oczami. Na przykład teraz widzę przepiękną klacz, bardzo blisko mnie... - Zerknął w bok, uśmiech mu zszedł z pyszczka. - Szkoda tylko, że te narzędzia psują efekt. Uuuch... Dobra, chciałem jakoś elegancko zakończyć ten tekst, ale jakoś nagle straciłem wenę. - Zamknął znowu oczy. Odrobina mgiełki ponownie się uniosła z ich kącików. Nie cierpiał takich igieł... - Walczyłem mieczami krótszymi od tej igły. - Mruknął.
HP:9
WS: 50 (+15 za walkę na arenie)
BS: 30
S: 33
T: 41 (+10 za sesję z alicornem)
PER: 41 (+ 10 pkt za sesję NN)
AG: 60 (+ 10 pkt za sesję NN, +5 za sesję z alicornem)
INT: 31
FEL: 29
WP: 24
Avatar użytkownika
Shadow Sky
Nadwrażliwy
 
Posty: 554
Dołączył(a): 18 mar 2012, o 17:41
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Czarne słońce
Lubi: Klacze, zabawy, odwagę, wojsko, praca w kuchnii
Nie Lubi: Głupkowatego śmiechu, nieporządku
Strach: Nudna praca, choroba
Stan: Kawaler, tęskni za Ventaze
Koneksje Rodzinne: Brat Sunny, "bratowa" Flame, ojciec Feather
Rasa: Pegaz
Charakter: Chaotyczny neutralny
Multikonto: TAK

Re: Pracownia technologiczna Bright Dawn

Postprzez Bright Dawn » 12 kwi 2013, o 00:57

Klacz całkowicie ignorowała teksty Shadowa które były ewidentną próbą poderwania pegazicy, interesowała ją ów fioletowa mgiełka która delikatnie unosiła się z oczu ogiera. Nie tracąc czasu odbiegła do szafki i wyciągnęła z niej małą fiolkę, po czym ponownie podbiegła do jej gościa i uchwyciła ów dziwną gazową wydzielinę w naczyniu, po czym je szczelnie zamknęła.
-Nie wiem co to jest, ale trzeba to zbadać. -Dodała, po czym odłożyła fiolkę na bok. Po chwili, dodała:
-Ale wróćmy do przyjemniejszej części zabiegu. -Powiedziała z wyraźną ironią, po czym dokończyła: -O ile do pobrania krwi nie musisz robić nic więcej tylko siedzieć, o tyle abym mogła Ci pobrać płyn mózgowo-rdzeniowy to będziesz musiał się położyć na materacu i dosyć mocno skulić. Ale to drugie zrobimy jako drugie. A teraz, oderwij ode mnie wzrok i dodatkowo najlepiej zamknij oczy. -Kończąc wypowiedź, rozpakowała strzykawkę a następnie krótszą igłę, którą połączyła ze strzykawką. Doskonale wiedziała jak wykonać ten prosty zabieg, więc nie było opcji jakiejkolwiek porażki. Miała już w życiu parę okazji aby wykonać tą czynność - mimo że nie jest lekarką czy pielęgniarką.
-Już to robiłam wcześniej, więc (w tym momencie klacz wbiła igłę w ''bark'' ogiera, pobierając krew. zrobiła to w środku zdania nieprzypadkowo - pacjent jest skupiony na słuchaniu jej słów, w dodatku spodziewa się wykonania zabiegu w ciszy. Ta sztuczka zawsze działa i każdy lekarz o tym wie.)nie martw się o nic, na pewno nic nie poczujesz. Gotowe. -Skończywszy wypowiedź a zarazem zabieg, podłożyła opatrunek pod miejsce ukłucia, przyklejając go plastrem. Po tym z próbką krwi Shadowa udała się do pobliskiego stolika, gdzie to sterylnej probówki przelała otrzymaną krew, uprzednio demontując igłę. Po tym wyrzuciła zużytą igłę i strzykawkę do śmietnika na odpady medyczne, który stał nieopodal. Skończywszy tą procedurę, podeszła do ogiera i spytała się z uśmiechem:
-I jak było?
viewtopic.php?f=3&t=24&start=105#p46348

nowoczesna samopowtarzalna kusza - 5 obr. + przebicie
krótki wysuwany mieczyk - 3 obr.

38-33-25-24-33-43-37-32-34-6
WS-BS-S-T-Per-AG-Int-FEL-WP-HP
Avatar użytkownika
Bright Dawn
Racjonalista
 
Posty: 628
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 00:40
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Naukowiec
Uroczy Znaczek: Chmurka z prześwitującymi promieniami Słońca
Lubi: Spokój, porządek, kreatywność, odpowiedzialność, system władzy Equestrii, assuming direct control, naukę, technikę i technologię
Nie Lubi: Wszelkich używek, chaosu, egoizmu, krótkowzroczności, irracjonalizmu
Strach: Przed utratą kontroli nad sytuacją
Stan: Panna
Koneksje Rodzinne: Grinch - brat, główna rodzina w Cloudsdale. Przedstawicieli rodziny można spotkać w Canterlocie, na terenie Germaneigh, w Trotterdamie i innych miejscowościach środkowej Equestrii.
Rasa: Pegaz
Charakter: praworządny neutralny
Multikonto: NIE

Re: Pracownia technologiczna Bright Dawn

Postprzez Shadow Sky » 12 kwi 2013, o 01:08

Dobra, pierwsza część poszła jako-tako, przeżył gorsze rzeczy. Szkoda tylko, że teraz nadeszła kolejna część... Położył się na materacu i skulił się tak mocno, jak można.
- Co to było to z oczami? I... czy ten zabieg jest niebezpieczny? Już raz byłem martwy, nie mam ochoty na powtórkę. - Mruknął z tej niewygodnej pozycji. - I nie było źle, raz już dostałem maczugą od wściekłego, dwunożnego wilka, w porównaniu z tym to było wręcz przyjemne...

Duh, to na pewno nie było przyjemne... Gdy już skończyła go kłuć, wyprostował się.
- Ehm... To.... dopóki pani tego nie przepada... To ja wpadnę do brata, dobrze? - Rzucił tylko. Źle się czuł wobec igieł... Wyszedł szybko, zostawiając pegazicę z próbkami.

[z/t]
HP:9
WS: 50 (+15 za walkę na arenie)
BS: 30
S: 33
T: 41 (+10 za sesję z alicornem)
PER: 41 (+ 10 pkt za sesję NN)
AG: 60 (+ 10 pkt za sesję NN, +5 za sesję z alicornem)
INT: 31
FEL: 29
WP: 24
Avatar użytkownika
Shadow Sky
Nadwrażliwy
 
Posty: 554
Dołączył(a): 18 mar 2012, o 17:41
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Czarne słońce
Lubi: Klacze, zabawy, odwagę, wojsko, praca w kuchnii
Nie Lubi: Głupkowatego śmiechu, nieporządku
Strach: Nudna praca, choroba
Stan: Kawaler, tęskni za Ventaze
Koneksje Rodzinne: Brat Sunny, "bratowa" Flame, ojciec Feather
Rasa: Pegaz
Charakter: Chaotyczny neutralny
Multikonto: TAK

Poprzednia strona

Powrót do Obrzeża

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron