Dom Quiet Word'a

Ponyville nie jest duże, ale zdarza się, że pewne miejsca są wysunięte bardziej... przy okazji są dość oddalone od centrum. Znajdują się tutaj gospodarstwa, jak na przykład farma rodziny Apple, ale także szkoła i zdarza się tutaj mieszka niektórym kucykom.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Kojira, Reetmine, Tali, Sal Ghatorr, SilentGrass

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez Shiver Leaf » 27 gru 2011, o 00:24

Nananaprawwwd? ci to nie przeszkadza ? - rzek?a przez ?zy Shiver ocieraja? pyszczek w kopytka i spogl?daj?c swoimi zap?akanymi teraz szkl?cymi si? oczami w ?agodne i pe?ne ciep?a spojrzenie Worda. Troch? min??o zanim Shiver si? uspokoi?a. Da?a delikatnego buziaka w policzek Wordowi po czym wysz?a na chwil? do ?azienki i przemy?a zap?akane oczy. - Jedzmy za nim wystygn? omlety - rzek?a ju? du?o cieplejszym i rado?niejszym tonem wracaja? do salonu.
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez QuietWord » 27 gru 2011, o 00:35

Word w g??bi ducha stwierdzi? ?e w ?yciu nie zrozumie p?ci przeciwnej. Cho?by nie wiedzia? jak bardzo by si? stara?, to by by?o dla niego po prostu nie do osi?gni?cia. Ale cieszy? si? ?e uda?o mu si? przerwa? p?acz Shver, a nawet otrzyma? buziaka. Usiad? przy stole i z u?miechem zabra? si? za pa?aszowane omletów.
-Zazdroszcz? Autumn'owi. Mie? w domu klacz która tak gotuje... Skubaniec pewnie nawet nie wie jakie ma szcz??cie. Mam nadziej? ?e jak trafi si? ogier odpowiedni dla ciebie, to b?dzie w stanie to doceni?.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez Shiver Leaf » 27 gru 2011, o 00:46

Shiver roze?mia?a si? rado?nie - Pochlebca. Ty mnie doceniasz i czasem trzeba si? cieszy? tym co daje los i co ma si? w zasiegu kopytka. Rozejrza?a si? ponownie po pomieszczeniu - Niedawno si? wprowadzi?e? nie? I widz? ?e masz mas? papierkowej roboty.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez QuietWord » 27 gru 2011, o 00:56

-Ta, wprowadzi?em si? stosunkowo niedawno.-Powiedzia? zabieraj?c si? za kolejny omlet, podczas jedzenia którego mia? do?? czasu by wymy?li? co odpowiedzie? na stwierdzenie o tym ?e ma du?o papierkowej roboty. Prze?kn?? k?s i zacz?? mówi?.-Jestem go?cem, czasem musz? nie tylko dostarczy? list, ale i go zapisa?. Nie wiem zreszt? po co, oraz jak? metod? do mnie dochodz? ró?ne bezsensowne listy i prenumeraty.
Word nie by? do ko?ca szczery, wiedzia? ?e przynajmniej cz??? otrzymywanych prenumerat jest sprawk? kolegów z pracy. Szczególnie te o tematyce matrymonialnej i clopnej, które pali? z prawdziw? przyjemno?ci?.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez Shiver Leaf » 27 gru 2011, o 10:28

Rozmowa toczy?a si? w mi?ej i ciep?ej atmosferze. Ale wszystko dobre ma swój koniec Dwa kuce zjad?y ?niadanie i wypi?y resztk? kakao. Shiver poczu?a, ?e czas si? zbiera? i tak ju? wystarczaj?co nadu?y?a go?cinno?ci Worda. Autumn mo?e da?by sobie rad? z przyrz?dzeniem ?niadania ale z obiadem mia?by ju? spore trudno?ci.
Shiver powiedzia?a lekko zak?opotana na Worda nie wiedzia?a co powiedzie? by go nie urazi? ?e musi ju? i??
- S?uchaj ja eeeem si? b?d? ju? zbiera?. Ale wieczorem wy?l? do ciebie brata z ciep?ym obiadkiem. Przygotuj? ci co? specjalnego. A rano wpadn? by ci zrobi? kolejny zastrzyk. Postaraj si? nienadwyr??enie tej rany - poca?owa?a go ?agodnie w policzek u?miechaj?c si? ciep?o i zacz??a si? ubiera?.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez QuietWord » 27 gru 2011, o 12:14

-Có?, skoro musisz...-Powiedzia? niezbyt zadowolony z tego ?e Shiver musia?a i??. Wiedzia? jednak ?e je?li klacz nie wróci do domu zbyt szybko to zapewne b?dzie czeka? go niezbyt przyjemne spotkanie z Autmn'em. A tego wola?by raczej unikn??.
-Postaram si? by nic si? z ran? nie sta?o. Uwa?aj na siebie.-Powiedzia? zapewniaj?c j? u?miechem ?e u niego wszystko b?dzie w porz?dku.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez Shiver Leaf » 27 gru 2011, o 17:24

- O mnie si? nie martw to raczej ty uwa?aj na siebie. - delikatnie dotkn??a jego pyszczka kopytkiem. - Chcia?by? co? specjalnego na obiad? - zapyta?a zak?adaj?c buciki i zarzucaj?c na kark ciep?y pled.
Si?gn??a po torb? i czeka?a na odpowied?
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez QuietWord » 27 gru 2011, o 17:33

Word by? zaskoczony pytaniem, wi?c zacz?? si? zastanawia? nad mo?liw? odpowiedzi?. Poj?cia nie mia? co odpowiedzie?, dlatego te? wystrzeli? z pierwszym co mu przysz?o na my?l.
-By?oby mi?o gdyby? do obiadu przygotowa?a jaki? domowy wypiek. Je?li to nie b?dzie problem, rzecz jasna.-Mówi?c to u?miecha? si? lekko.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez Shiver Leaf » 27 gru 2011, o 18:06

- Upiek? ci zatem co? pysznego jaka? niespodziank? - u?miechn??a si? po czym na progu rzek?a - Trzymaj si? cieplutko i nie zapominaj dorzuca? opa?u do kominka.
Shiver wysz?a i zacz??a przeskakiwa? susami przez zaspy ?niegu. Niedaleko gwardzi?ci od?nie?ali ale nie zd??yli jeszcze doj?? do domu Worda.

z/t
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....23....31....32...35... 40....35....33.....35....12

Obrazek

Dzi?ki Nomi za ikonk?!
Avatar użytkownika
Shiver Leaf
Dobra dusza
 
Posty: 312
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 20:24
Płeć: Nieustawiona

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez QuietWord » 27 gru 2011, o 18:39

Word u?miechn?? si? szeroko nawet gdy Shiver wychodzi?a u?miech nie schodzi? mu z twarzy. Zdecydowanie nale?a?o zaliczy? ostatnie dni do udanych, g?ównie ze wzgl?du na Shiver. Nawet fakt ?e zosta? lekko poturbowany przez te worki pche? nie by? w stanie zmieni? oceny ostatnich dni. Word lekkim krokiem podszed? do kanapy, na której usiad? z u?miechem. Hawkie przygl?da? si? Word'owi z niepokojem.
-Zdecydowanie... Dobrze ?e jednak tu zosta?em... Bardzo dobrze. Tylko ciekawe co sobie Autumn pomy?li... Po?yjemy, zobaczymy, nie ma si? co martwi? na zapas.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez Reetmine » 27 gru 2011, o 22:31

Pegaz uzna?, ?e mo?e warto by odwiedzi? owego ogiera, co to podobno kr?ci z siostr? Autumna. Po drodze jaki? inny ogier, co to przedstawia? si? jako Big Mac, wskaza? mu drog? do domu owego kuca. Cho? jego dom znajdowa? si? troszk? daleko nic to dla nabuzowanego ?rodkami przeciwbólowymi pegaza. Pan Marsza?ek gna? jak oszala?y, denerwowa?o go bycie na teraz na smyczy, co z kolei Reetowi sprawia?o niema?? radoch?. Podszed? do drzwi i zapuka? par? razy.

- Quiet, niedojdo jeste? tu? S?ysza?em, ?e wilki ciebie pogryz?y i chcia?em sprawdzi? czy wszystko z tob? ok.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez QuietWord » 27 gru 2011, o 22:40

Word w?o?y? kilka kolejnych kawa?ków drewna owini?tych rozmaitymi papierami do kominka. Przygl?da? si? w zamy?leniu p?omieniom, które powolne trawi?y dopiero co wrzucony przez niego opa?. Rany go delikatnie dra?ni?y, w?a?ciwie to tylko sama ich obecno?? go dra?ni?a. Grzej?c si? w pobli?u p?omieni w kominku popada? powoli w zadum?.
W?a?ciwie rzecz bior?c ostatnie dni z ca?? pewno?ci? móg? zaliczy? jako udane. Chocia? pocz?tek na to zdecydowanie nie wskazywa?, teraz by? nawet szcz??liwy z powodu tego co si? wydarzy?o. U?miechn?? si? zastanawiaj?c si? nad tym co by jego rodzina powiedzia?a na wie?? o tym, ?e si? zakocha?. U?miech na jego twarzy zblad? kiedy sobie przypomnia? o jednym, drobnym szczególe.
-?esz... Hawkie! Szykuj si?! Napisz? list i go dostarczysz! I bez wykr?cania! List poleci do mojej rodziny.-Zakrzykn?? id?c w stron? sto?u na którym znajdowa?o si? ca?e mnóstwo kartek papieru.
Si?gn?? po jedn? wygl?daj?c? na w miar? czyst? i przyjrza? jej si? krytycznie. Stwierdzaj?c ?e b?dzie w porz?dku, roz?o?y? j? na stole i si?gn?? pod jeden ze stosów papieru wyci?gaj?c spod niego inkaust i pióro do pisania. Chwyci? je w z?by i zawis? nim nad kartk? papieru zastanawiaj?c si? nad tym co napisa?. W ko?cu zacz?? skroba? po kartce.

Kochana Matko

Pisz? do Ciebie list jak co roku, z powodu zbli?aj?cych si? ?wi?t. Zapewne ucieszy Ciebie wie?? ?e wci?? jestem w stanie biega?, wbrew temu czym mnie straszy?a? przy naszym ostatnim spotkaniu. Przede wszystkim chcia?bym przeprosi? za to ?e nie mog?em by? na pogrzebie ojca, my?l? ?e by zrozumia? ?e mia?em obowi?zki które musia?em wype?ni?.
Z weso?ych rzeczy, uda?o mi si? unikn?? poboru oraz wys?ania do biegania z listami na front, dzi?ki czemu mog? w spokoju sp?dzi? t? zim? w uroczym miasteczku zw?cym si? Ponyville, które zreszt? znajduje si? ca?kiem blisko Canterlot. Wbrew pozorom blisko?? stolicy nie gwarantuje ?e miasteczko jest spokojne, nawet mog? powiedzie? o tym miasteczku co? zgo?a przeciwnego. Ale nie b?d? o tym zanudza?, wa?ne jest to ?e mam w?asny dom w którym postanowi?em zamieszka?.
Nie, nie mam zamiaru wraca? do domu. Pierwszym co mi to uniemo?liwia jest fakt ?e ca?a Equestria znajduje si? teraz pod grub? warstw? ?niegu. Drugim jest to ?e chyba si? zakocha?em. Ukrócaj?c z?o?liwe ?arty, to klacz w moim wieku. I nie, nie ma mo?liwo?ci bym j? przedstawi? w moich rodzinnych stronach. Przede wszystkim dlatego ?e podró? by by?a bardzo daleka, do tego dochodzi fakt ?e raczej niezbyt wiele kucy z tamtych okolic mnie lubi?o w zwi?zku z czym mog?a by si? spotka? z niezbyt przyjemnym powitaniem.
Dochodz?c do ko?ca listu. Pozdrów ode mnie Last'a i Truth, oraz powiadom ich o tym ?e ze mn? wszystko w porz?dku. Powiedz im równie? ?e zbyt szybko nie zawitam do domu i ?eby si? uczyli, bo to ?e ja zarabiam na ?ycie biegaj?c w t? i z powrotem, nie oznacza ?e oni mog? tak samo. Maj? si? uczy?, ale niech te? nie zapominaj? o tym by si? bawi? od czasu do czasu.
?ycz? wszystkiego najlepszego, oraz jak najd?u?szego ?ycia. W dalszym ci?gu b?d? przesy?a? pieni?dze które mog? wam si? przyda?, mi tyle tego niepotrzebne a wam si? pewnie ka?da ilo?? przyda. Do napisania, a mo?e i pewnego dnia do zobaczenia. Twój syn

Quiet Word



Word przeczyta? list jeszcze kilka razy, sprawdzaj?c czy nie pope?ni? ?adnego b??du i czy nie zapomnia? o czym? napisa?. Zagwizda? na jastrz?bia, który podlecia? do sto?u po czym wyci?gn?? nó?k?. Word powoli przywi?za? mu do nó?ki list, upewniaj?c si? ?e na pewno nie zostanie zgubiony.
Kiedy szed? w stron? drzwi, us?ysza? pukanie i g?os Reet'a. Przemilcza? przekle?stwa które cisn??y mu si? na usta i otworzy? drzwi, przy czym jastrz?b zaraz polecia?. Word patrzy? pierwotnie na odlatuj?cego jastrz?bia, po czym jego wzrok natkn?? si? na pegaza.
-A tak, ?yj?. Tylko jestem troch? brzydszy ni? zwykle. Ale do twojego poziomu brzydoty i tak mi daleko.-Powiedzia? otwieraj?c szerzej drzwi.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez Reetmine » 27 gru 2011, o 22:45

- I to maj? by? rany? Wi?ksze i gro?niejsze ju? si? ?apa?o w karczemnych bijatykach. A, przy okazji poinformowa?em Autumna, ?e jego siostra nocowa?a u ciebie. Wiesz, ?e pocz?tkowo sprawia? takie wra?enie jakby mia? ci ?ebra przez zad wyjmowa??

Nie móg? sobie pozwoli? na brak uszczypliwo?ci skoro ten by? taki mi?y. No i z powodu jego chamstwa, to on go broni prze Autumnem a ten tutaj chamieje? Wstyd.

- Przy okazji od kiedy jeste?cie razem?

Cho? w zasadzie to by? sen to jak na razie wszystko si? potwierdza?o, a przynajmniej znajomo?? Quieta i Shiver.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez QuietWord » 27 gru 2011, o 22:51

-Poj?cia nie mam o czym mówisz.-Powiedzia? zaskoczony pytaniem Reet'a. Obejrza? si? na ba?agan w swoim domu i machn?? lekcewa??co kopytem.
-B?dziesz tak sta? i gada? na mrozie, czy skorzystasz z w?tpliwej przyjemno?ci bycia moim go?ciem?-Zapyta? si? otwieraj?c szerzej drzwi. Mia? nadziej? ?e Reet'owi b?dzie si? ?pieszy?, ale nie móg? by? na tyle nieuprzejmym by nie zaproponowa? wej?cia. Mia? zdecydowanie zbyt dobry humor by si? tak zachowa?.
WS - BS - S - T - Per - Int - Ag - FEL - WP - HP
40 - 28 - 27 - 32 - 43 - 33 - 45 - 35 - 28 - 13

Obrazek
Avatar użytkownika
QuietWord
Wędrowiec
 
Posty: 847
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 10:32
Płeć: Nieustawiona
Uroczy Znaczek: Zapisany zwój
Lubi: Spokój, towarzystwo Shiver
Nie Lubi: Tłoku, zwracania na siebie uwagi
Strach: Magia
Stan: Zakochany w Shiver
Koneksje Rodzinne: Rodzina Word
Rasa: Ziemniak, pyra, kartofel, bulwa
Charakter: Praworządny neutralny

Re: Dom Quiet Word'a

Postprzez Reetmine » 27 gru 2011, o 23:05

- Z ?alem i ?ami?cym si? sercem musz? niestety przyj?? to zaproszenie, gdy? chodzenie tu i tam jest m?cz?ce i trzeba chwil? odpocz??. Zreszt? i tak tylko na chwil?...

Rozejrza? si? po pomieszczeniu i z uznaniem skin?? g?ow?, takiego bajzlu dawno nie widzia?, a sporo ich w ?yciu obaczy?.

- No no, musz? ci przyzna?, ?e artystyczny nie?ad masz pierwsza klasa, pewnie wen? przez to masz jak diabli. A nie martw si? o Autumna, drania uda?o si? u?agodzi?.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 1945
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obrzeża

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron