Ponyutopia Encyclopedia ver. 1.00

Dział ten pozwoli Ci zapozna? si? z realiami gry. Zawarte s? tutaj wszelkie informacje, które musisz wiedzieć zanim stworzysz kartę postaci i włączysz się do życia forum.

Moderatorzy: Kojira, Reetmine, ReflexivoArco, Tali

Ponyutopia Encyclopedia ver. 1.00

Postprzez Reetmine » 11 sty 2013, o 11:36

Pomyślałem, że dobrze by było zrobić dział opisujący świat, ważniejsze persony i wydarzenia, szczególnie to by było dobre dla nowych graczy, niezwiązanych z MLP, a i może starsi też by czegoś się dowiedzieli. Postaram się w miarę regularnie dodawać więcej rzeczy.

Kalendarium:
-XXXX: narodziny/powstanie Celestii, Luny i Discorda. Poza Equestrią i paroma innymi państwami istnieje Kryształowe Królestwo.
-100X: Discord przejmuje władzę nad Equestrią i sieje w niej chaos, jednakże siostry alicorny: Celestia i Luna, obalają go przy pomocy Elementów Harmonii i zamieniają w kamień. Król Sombra przejmuje władzę nad Kryształowym Królestwem; jego władza ma dyktatorski charakter. Zostaje obalony przez królewskie siostry, ale rzuca klątwę na królestwo, ono znika wraz z jego zniknięciem.
-1000: Księżniczka Luna zmienia się w demona Nightmare Moon. Celestia, dzięki pomocy Elementów Harmonii, wysyła ją na księżyc i staje się jedyną władczynią w Equestrii.
0( początek 1 odcinku FiM): Nightmare Moon wydostaje się z księżyca, ale zostaje pokonana przez 6 klaczy: Twilight Sparkle, Applejack, Rarity, Rainbow Dash, Fluttershy i Pinkie Pie, które to stają się nowymi posiadaczkami Elementów Harmonii. Luna na powrót staje się księżniczką i włada wspólnie z siostrą.( Wydarzenia z 1 sezonu).
+1: Discord powraca do życia i na powrót zaczyna siać chaos, ale szóstka bohaterek na powrót zamienia go w kamień. Wiele rzeczy się dzieje mniej wartych opisu, z ważniejszych jeszcze warto wspomnieć atak changelingów pod przywództwem królowej Chrysalis na Canterlot. Kryzys został zażegnany dzięki odwadze Shining Armora i księżniczki Cadance.( wydarzenia z 2 sezonu).
+2: Kryształowe królestwo powróciło, wraz z nim zagrożenie Sombry. Bohaterstwo powierniczek harmonii, Shining Armora, księżniczki Cadance i małego smoka Spike'a pokonało go i uwolniło kraj od jego wpływu. Cadance i Shining Armor zostali jego władcami, królestwo zaś związało się sojuszem z Equestrią.( Wydarzenia z 3 sezonu).
+3( wydarzenia z forum): Discord tworzy swój odpowiednik Elementów Harmonii- Heroldów Chaosu. Piątka istot przejmuje władzę nad Equestrią, dewastuje Canterlot i rujnuje Manehattan. Wybucha rebelia przeciw nim, w końcu heroldzi zostają obaleni. Sąd księżniczki wybacza im ich winy, gdyż byli oni opętani przez moc Discorda. Na dalekie południe zaś wyrusza w nieznane wyprawa pod banderą statku jej wysokości pani dnia.
+4: obecny rok w Equestrii.
WS....BS.....S.....T....PER...AG...INT....FEL...WP....HP
37.....43....21....33....38....33....30.....48....50....11

Obrazek
Avatar użytkownika
Reetmine
Bitter - Sweet
 
Posty: 2266
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Ogier
Uroczy Znaczek: Luneta
Lubi: Pieniądze, używki, intrygi.
Nie Lubi: Braku kontroli, braku pieniędzy, pyszałków.
Strach: Utonięcie, psy.
Stan: Kawaler
Koneksje Rodzinne: Bhmmmm
Rasa: Pegaz
Charakter: Neutralny zły
Multikonto: TAK

Powrót do Pony Utopia - Vademecum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron