Poziom 1

Biblioteka umieszczona jest w dużym, rozłożystym dębie. Ma ona dwa piętra i jest miejscem zamieszkania Twilight Sparkle.
W bibliotece jest mnóstwo regałów z książkami, których być może właśnie szukasz. Ulubione miejsce jednorożców, które nie zasypują gruszek w popiele i regularnie ćwiczą swe umiejętności!

Moderatorzy: Kojira, Reetmine, ReflexivoArco, Tali, Sal Ghatorr

Re: Poziom 1

Postprzez Dark Mind » 12 mar 2012, o 14:35

Wiesz to troch? zabawna historia, ale tak w du?ym skrócie, by?em jednoro?cem który zosta? przemieniony w królika i teraz szukam pomocy do odzyskania w?a?ciwego stanu skupienia. I tak sobie pomy?la?em, ?e wielki i pot??ny elemnt magii móg?by mi pomóc. Podsumowuj?c czy pomo?esz mi w odzyskaniu prawid?owej formy?- Odpowiedzia? szary królik na pytanie Twilight, a nast?pnie zwróci? si? do Coya tonem lekkiego za?enowania.- Niewa?ne. ?ycz? Ci powodzenia w zwi?zku z osob? odzinaj?c? nogi i ca?? reszt? kucykom.
HP:11
WS-30
BS-23
S-35
T-30
Per-28
Ag-28
Int-39
Fel-37
WP-43
Avatar użytkownika
Dark Mind
Wieloświadomy
 
Posty: 505
Dołączył(a): 7 sty 2012, o 12:33
Lokalizacja: ponyville
Płeć: Nieustawiona

Re: Poziom 1

Postprzez Twilight Sparkle » 17 mar 2012, o 12:26

Twilight by?a sko?owana.
- Zaraz, zaraz. To ty wy si? znacie? O co tu chodzi?
Widz?c, ?e obaj nie odezwali si? ani s?owem, przybra?a surowy wyraz twarzy i odchrz?kn??a.
- Ekhem, có?, wymagam pe?nej szczero?ci. Inaczej nie mamy o czym dyskutowa?. Je?eli faktycznie... króliku jeste? jednoro?cem i potrzebujesz mojej pomocy, to najpierw chc? si? wszystkiego dowiedzie?. Na przyk?ad jak to si? sta?o, ?e jeste? uwi?ziony w tym innym ciele? Potem b?d? mog?a ci? odczarowa?
"Je?li dam rad?..." - pomy?la?a.
Avatar użytkownika
Twilight Sparkle
Nadwrażliwy
 
Posty: 71
Dołączył(a): 29 paź 2011, o 20:51
Płeć: Klacz
Uroczy Znaczek: Różowa gwiazda w otoczeniu białych iskierek
Lubi: Książki
Strach: Przed tym, że coś mogłoby pójść nie po jej myśli, a zwłaszcza przed zawaleniem egzaminu
Stan: Panna
Koneksje Rodzinne: Rodzice - Star Sparkle & Night Light, brat - Shining Armor, szwagierka - Mi Amore Cadenza
Rasa: Jednorożec
Multikonto: TAK

Re: Poziom 1

Postprzez Kaja Redsky » 18 mar 2012, o 10:02

- Ja nie mam poj?cia kto to mo?e by?, ale na jednoro?ca nie wygl?da. To zwyk?y królik, tylko, ?e gadaj?cy. - ogier wzruszy? ramionami. Ta sytuacja przedstawia?a si? absurdalnie. Jaki? królik twierdzi?, ?e jest kucem. Phy! - Je?eli to jest jednoro?ec, to ja jestem ksi??niczka Celestia. Bardziej by mu si? przyda?a pomoc psychiatry, bo wida? ma jakie? zaburzenia osobowo?ci. - Coy nie ufa? tej istocie, która si? tu w?lizgn??a. Sam si? w?lizgiwa? cz?sto i wiedzia?, ?e nie mo?na mu ufa?. Twilight wydawa?a si? by? dobra, ale naiwna. Postanowi? obroni? klacz przed t? ??dn? sa?aty istot?.
.. /\
. (゚ 。`> WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
.. l` \ ;'` 31-31-36-38-34-40-32-32-44-14
. (__.)
Jedyny prawdziwy, oficjalny kot na PonyUtopii!
"Reecia: Eh jestem BD."
Avatar użytkownika
Kaja Redsky
Pirat
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:27
Płeć: Nieustawiona

Re: Poziom 1

Postprzez Dark Mind » 20 mar 2012, o 12:36

Wiesz Twi? Nie jestem absolutnie pewien co do podmiotu mojej przemiany to by? jaki? 44 kodeksu 666 punktu 6 jakiego? prawa umar?ych. Rozumiem, ?e to mo?e by? problematyczne i je?li Ci nie wyjdzie to mo?e mog?aby? naprawi? mój zegarek. Jest dla mnie bardzo wa?ny, a ostatnio odpad?o od niego ta cz??? od nakr?cania. Uda Ci si?? - Powiedzia? b?agalnym tonem ma?y s?ita?ny króliczek. Ignoruj?c bezsensowne gl?dzenie pirata z widocznym nadmiarem hemofrobiny w ca?ym ciele.
HP:11
WS-30
BS-23
S-35
T-30
Per-28
Ag-28
Int-39
Fel-37
WP-43
Avatar użytkownika
Dark Mind
Wieloświadomy
 
Posty: 505
Dołączył(a): 7 sty 2012, o 12:33
Lokalizacja: ponyville
Płeć: Nieustawiona

Re: Poziom 1

Postprzez Mistrz Gry » 20 mar 2012, o 13:11

------------MIND---------
-M?AHAHAHAH- wyrwa?o ci si?i z ust.
"Ziew, dawno cie nie ruszy?em... czas to zmieni?" zakrzykn?? demon który op?ta? ci? na arenie. Poczu?e? jak twoje ?apki uk?adaj? si? do skoku
-Twilight! Twoja ksi??niczka ?mierdzi! Niech ?yje rewolucja!- krzykn??e? i wskoczy?e? jednoro?ce na twarz uczepiaj?c si? jej. Ze'eneek wida? chcia? odrobi? stracony na ?nie czas. Z twojego pyszczka zacz??a si? toczy? piana. Wygl?da?o na to ?e dosta?e? w?cieklizny, gratulujemy. Po nagrod? prosimy zg?osi? si? do najbli?szego zak?adu weterynarii b?d? do najbli?szego wej?cia do piekie?. Przed u?yciem zapoznaj si? z demonem do??czonym do opakowania b?d? skonsultuj si? z ulotk? lub farmaceut?.[/i]
Avatar użytkownika
Mistrz Gry
Nadwrażliwy
 
Posty: 120
Dołączył(a): 30 gru 2011, o 00:07
Lokalizacja: ZEWSZĄD
Płeć: Nieustawiona
Tytuł Użytkonika: Bóg
Uroczy Znaczek: KAŻDY
Lubi: WSZYSTKO
Nie Lubi: WSZYSTKIEGO
Strach: NICZEGO
Stan: W TRÓJCY
Koneksje Rodzinne: JEDEN MESJASZ
Rasa: BOSKA
Charakter: BOSKI
Multikonto: NIE

Re: Poziom 1

Postprzez Black Arrow » 20 mar 2012, o 16:09

Mimo nieprzyjemnego spotkania z ksi??k? z dzia?u historycznego, klacz ruszy?a do biblioteki. Jednego z miejsc kultury, ufundowanych przez "mi?o?ciwie nam panuj?c?" Celesti?. Min??a kilka pó?ek z ksi??kami i jej oczom ukaza?a si? nietypowa scena. W bibliotece zwykle obowi?zuje cisza, a tu jaki? królik ze w?cieklizna wrzeszczy na ca?e gard?o. Tego by?o ju? dla Arrow za wiele. Potrzebowa?a miejsca, gdzie zebra?a by my?li, a ten uszaty...
- Co tu si? dzieje!?- Zawo?a?a podnosz?c królika za uszy. Nast?pnie da?a upust swoim emocjom i cisn??a futrzakiem z ca?ej si?y w ?cian?.
Avatar użytkownika
Black Arrow
Nadwrażliwy
 
Posty: 290
Dołączył(a): 2 lut 2012, o 16:08
Lokalizacja: Las Everfree
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Wieloswiadoma
Uroczy Znaczek: Krwawa strzała
Lubi: Spacerować po lesie, podróże, spędzanie czasu z przyjaciółmi i mocne trunki od czasu do czasu.
Nie Lubi: Katastrof, tłumów i i braku klientów.
Strach: Powrót dawnych wrogów i związane z tym kłopoty.
Stan: W związku z Arientarem
Koneksje Rodzinne: Dużo nas, dużo nas...
Rasa: Jednorożec
Charakter: Chaotyczna-neutralna
Multikonto: TAK

Re: Poziom 1

Postprzez Luna » 20 mar 2012, o 17:12

Ksi??niczka wlecia?a a przed ni? otworzy?o si? okno a w bibliotece mo?na by?o poczu? lekki ch?ód. Stan??a na ziemi po czym okno zamkn??o si?. Zacz??a szuka? wzrokiem swojego króliczka. Nagle zobaczy?a go gdy le?a? rozp?aszczony na ?cianie.
-Kto chcia? zabi? mojego króliczka?!-powiedzia?a z?a po czym wzi??a Królisia w kopyta. Widzia?a, ?e ?yje bo oddycha?. Wyczuwa?a jednak z t?d jak?? dziwn? moc..
-Twilight...co tu si? sta?o?
Avatar użytkownika
Luna
Księżniczka
 
Posty: 476
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:55
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Nocy
Uroczy Znaczek: Półksiężyc.
Lubi: Spędzać czas z innymi, uczyć się nowych rzeczy oraz tworzyć jakże piękne noce na niebie.
Nie Lubi: Przede wszystkich Nightmare Moon, o ile można to nazwać zwykłą niechęcią
Strach: Przed powrotem Nightmare, przed odrzuceniem przez poddnaych na rzecz siostry
Stan: Zawsze samotna, wszak każdy jej się boi. Poza tym królewski obyczaj
Koneksje Rodzinne: Siostra Celestia, siostrzenica Cadence, bratanek Blueblood + cała reszta.
Rasa: Alicorn.
Charakter: Praworządny Dobry
Multikonto: NIE

Re: Poziom 1

Postprzez Black Arrow » 23 mar 2012, o 14:14

Gdy zobaczy?a, ?e do biblioteki przyfrun??a ksi??niczka Luna, by?a zdziwiona. W ko?cu s?awna Twilight, by?a pupilk? Celesti, a nie Luny. Szybko si? zorientowa?a jednak, ?e ksi??niczka nie przysz?a do Sparkle, lecz po... królika. Fakt, Arrow troch? ponios?o ale mia?a swoje powody. Chwil? wi?c pomy?la?a nad wyt?umaczeniem jej ataku na futrzaka i zwróci?a si? do alicorna.
- Nie wiem co ten królik robi? tu wcze?niej, ale gdy przysz?am, rzuci? si? na Twilight. Wci?? ma jeszcze troch? piany na w?sach, wi?c radz? uwa?a? i polecam wypraw? do weterynarza.- Odrzek?a ze spokojem. Spojrza?a jeszcze przez chwil? na królika. Domy?la?a si?, ?e albo to w?cieklizna, albo... Nie, demony przecie? nie interesuj? si? futrzakami.- Nikogo nie zamierza?am zabi?, a jedynie sprowadzi? do porz?dku. Wybacz Wasza Wysoko??, lecz musz? ju? i??.- Drygn??a lekko i spojrza?a na reszt? obecnych.
" Jakie to ?a?osne. Kto to wymy?li?, by królik mia? wi?ksze prawa, ni? zwyk?y obywatel. No jasne, ksi??niczki. W ko?cu pupilek w?adczy? musi mie? luksus."- Pomy?la?a gniewnie teleportuj?c si? w pobli?e lasu Everfree. Wsz?dzie dobrze, ale w domu najlepiej. Ostatnimi czasy, czu?a si? w mie?cie co najmniej obco.

[z/t]
Avatar użytkownika
Black Arrow
Nadwrażliwy
 
Posty: 290
Dołączył(a): 2 lut 2012, o 16:08
Lokalizacja: Las Everfree
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Wieloswiadoma
Uroczy Znaczek: Krwawa strzała
Lubi: Spacerować po lesie, podróże, spędzanie czasu z przyjaciółmi i mocne trunki od czasu do czasu.
Nie Lubi: Katastrof, tłumów i i braku klientów.
Strach: Powrót dawnych wrogów i związane z tym kłopoty.
Stan: W związku z Arientarem
Koneksje Rodzinne: Dużo nas, dużo nas...
Rasa: Jednorożec
Charakter: Chaotyczna-neutralna
Multikonto: TAK

Re: Poziom 1

Postprzez Sal Ghatorr » 25 mar 2012, o 12:23

Pierwsze kroki Sal skierowa?a w stron? biblioteki. Mo?e i Silenta nie by?o z ni?, ale obieca?a sama sobie ?e znajdzie ksi??k? o jego "imienniku". Budynek biblioteki by? doskonale widoczny i trafi?a do niego bez problemu. Problemy zacz??y si?, gdy znalaz?a si? bli?ej. Przed bibliotek? sta?y Luna z Twilight, co nie by?o w sumie wi?kszym problemem, mog?a po prostu zaczeka? a? sko?cz? konwersowa?. Gorzej z trzecim z znajduj?cych w przybytku wiedzy kucem, którym okaza? si? Coy. Sal zatrzyma?a si?, lekko nagle zbita z tropu, przypominaj?c sobie ich ostatnie, do?? gwa?towne spotkanie. Maj?c nadziej? ?e nie zauwa?y? jej, wykona?a zwrot o 180 stopni, stwierdzaj?c, ?e w sumie to najpierw mo?na i?? do tego dentysty... Lub w dowolne inne miejsce, gdzie nie ma m?odego pirata.

[z/t]
[Dzisiaj 14] SilentGrass: Sal zmusza mnie do ustatkowania się :/

WS - 16
BS -23
S - 26
T - 28
Per - 34
AG - 28
Int - 51 (+10 z sesji)
FEL - 50 (+10 z sesji)
HP - 6
WP - 41

Obrazek
Avatar użytkownika
Sal Ghatorr
Upadły Anioł
 
Posty: 721
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 20:44
Lokalizacja: Manehattan
Płeć: Klacz
Uroczy Znaczek: Dłutko
Lubi: Sztuka, spokój, nos, porządek
Nie Lubi: Chaos, bałagan
Strach: Strata córki
Stan: "Wdowa" po Silencie
Koneksje Rodzinne: Siostra Shar, córka Silent Rose, reszta rodziny z Manehattanu nie żyje
Rasa: Jednorożec
Charakter: Neutralny dobry
Multikonto: NIE

Re: Poziom 1

Postprzez Kaja Redsky » 25 mar 2012, o 12:46

Królik okaza? si? by? tak niebezpieczny, jak si? tego Coy spodziewa? i rzuci? si? na jednoro?k?, która pomog?a mu w tej wa?nej sprawie. Ca?e szcz??cie dla Greya to inny kuc pierwszy go dopad?. Granatowa klacz potraktowa?a go niezwykle delikatnie. Wtedy wesz?a Luna. Ostatniego spotkania z jedn? z ksi??niczek pirat nie zapami?ta? za dobrze, tote? postanowi? si? w jak najszybszym czasie ewakuowa? z tego przybytku wiedzy. Podskoczy? do pó?ki obci??onej woluminami, gdzie zobaczy? ciekawy tytu?: "Zaniki pami?ci i ich leczenie". Ksi??ka jakby specjalnie na niego czeka?a. Wyci?gn?? ze swojej skrzyni kilkadziesi?t kartek no?nika pami?ci i otworzy? wolumin. Gdy jego róg si? za?wieci?, literki w ksi??ce równie? zacz??y b?yszcze? ró?owym blaskiem i kopiowa? si?, wysy?aj?c swoje klony w powietrze, które nast?pnie l?dowa?y na wcze?niej przygotowanym papierze. Po kilkunastu sekundach ca?y tytu? by? skopiowany. Pirat zaj?ty czarowaniem nawet nie zauwa?y?, ?e w pobli?u pojawi?a si? klacz, na której tak mu zale?a?o. Zignorowa? tajemniczy dreszcz, który mu przeszed? po plecach i spakowa? swoj? korsarsk? wersj? ksi??ki.

- Dzi?kuj? za pomoc S?odziutka, jeste? kochana! - podskoczy? do klaczki i poca?owa? j? niewinnie w policzek - Nie b?d? przeszkadza?, widz?, ?e masz innego go?cia - sk?oni? si? Lunie, po czym zwyczajnie sobie b?ysn?? kolorem mi?o?ci, nie pozostawiaj?c za sob? ?adnych ?ladów.

[z/t]
.. /\
. (゚ 。`> WS-BS-S-Per-T-Ag-Int-Fel-WP-HP
.. l` \ ;'` 31-31-36-38-34-40-32-32-44-14
. (__.)
Jedyny prawdziwy, oficjalny kot na PonyUtopii!
"Reecia: Eh jestem BD."
Avatar użytkownika
Kaja Redsky
Pirat
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:27
Płeć: Nieustawiona

Re: Poziom 1

Postprzez Twilight Sparkle » 26 mar 2012, o 18:59

Twilight dzia?a?a szybko.
Nie mog?a dopu?ci?, by w bibliotece dosz?o do walki.
Szczególnie, ?e obecnie nie potrafi?a okre?li?, kto jest dobry, a kto jest z?y. W pomieszczeniu by?o du?o znajomych jak i obcych twarzy.
Jedna my?l przeszy?a g?ow? Twilight: "Ksi??niczka Luna!"
Odtr?ci?a króla, który z impetem napastnika w footballu ameryka?skim próbowa? ponownie jej zaatakowa?, a nast?pnie uskoczy?a w róg pokoju i rozpocz??a czary.
Filoetowe ?wiat?o rozb?ys?o w ca?ej bibliotece, a echem potoczy? si? g?os Twilight:
"Ciiiiiiiiiiiiiszzzzzzzzaaaaaaaaaaa!"
Trzeba przyzna?, ?e to najbardziej skuteczne zakl?cie uspokajaj?ce, jakie zna?a.
:mrgreen:
Avatar użytkownika
Twilight Sparkle
Nadwrażliwy
 
Posty: 71
Dołączył(a): 29 paź 2011, o 20:51
Płeć: Klacz
Uroczy Znaczek: Różowa gwiazda w otoczeniu białych iskierek
Lubi: Książki
Strach: Przed tym, że coś mogłoby pójść nie po jej myśli, a zwłaszcza przed zawaleniem egzaminu
Stan: Panna
Koneksje Rodzinne: Rodzice - Star Sparkle & Night Light, brat - Shining Armor, szwagierka - Mi Amore Cadenza
Rasa: Jednorożec
Multikonto: TAK

Re: Poziom 1

Postprzez Luna » 31 mar 2012, o 14:39

-Nie wa?ne..Musz? ju? i?? i pomóc pewnemu kucowi...Ech...mój króliczek ?pi...potem zabiore go do Canterlotu...-pomy?la?a, w?o?y?a króliczka na grzbiet i otworzy?a magicznie okno.
-Do widzenia Twilight-doda?a po czym szybko wylecia?a w kierunku komisariatu.

[zt]
Avatar użytkownika
Luna
Księżniczka
 
Posty: 476
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:55
Lokalizacja: Canterlot
Płeć: Klacz
Tytuł Użytkonika: Pani Nocy
Uroczy Znaczek: Półksiężyc.
Lubi: Spędzać czas z innymi, uczyć się nowych rzeczy oraz tworzyć jakże piękne noce na niebie.
Nie Lubi: Przede wszystkich Nightmare Moon, o ile można to nazwać zwykłą niechęcią
Strach: Przed powrotem Nightmare, przed odrzuceniem przez poddnaych na rzecz siostry
Stan: Zawsze samotna, wszak każdy jej się boi. Poza tym królewski obyczaj
Koneksje Rodzinne: Siostra Celestia, siostrzenica Cadence, bratanek Blueblood + cała reszta.
Rasa: Alicorn.
Charakter: Praworządny Dobry
Multikonto: NIE

Re: Poziom 1

Postprzez Rainbow Dash » 4 kwi 2012, o 15:15

Rainbow w?a?nie ?wiczy?a swoje popisowe sztuczki, które chcia?a zaprezentowa? Wonderbolts, gdy sta?o si? co? dziwnego. Nagle poczu?a, ?e z jej dzia?em dzieje si? co? dziwnego, a po chwili straci?a nad nim panowanie.
Na szcz??cie jej cia?o wci?? by?o niezwykle wytrzyma?e, wi?c pomimo efektywnego zderzenia z gruntem nic si? jej nie sta?o. No, prawie nic, czu?a si? dziwnie. Tak jakby jej cia?o sta?o si? masywniejsze i nieco wi?ksze.
- Co u licha... - zacz??a, a gdy us?ysza?a swój g?os nagle zamilk?a. Jej g?os sta? si? gruby i brzmia? nagle m?sko. Po chwili RD z przera?eniem odkry?a, ?e mi?dzy jej nogami pojawi? si? nowy organ p?ciowy zast?puj?c poprzedni. Tego by?o ju? dla niej za wiele, z krzykiem polecia?a przed siebie.
Po chwili troch? si? uspokoi?a. Nie chcia?a by? ogierem. Zna?a tylko jedn? klacz, która mog?a jej pomóc...

Rainbow wparowa?a do biblioteki i zacz??a krzycze?:
- Twilight! Sta?o si? co? dziwnego! Musisz mi pomóc!
Aby mój avatar si? animowa?:
Google Chrome: http://tinyurl.com/gcapng
Mozilla Firefox i Opera: obs?uga APNG wbudowana :-)
Safari i Internet Explorer: nie obs?uguje APNG :-(
Avatar użytkownika
Rainbow Dash
Nadwrażliwy
 
Posty: 136
Dołączył(a): 25 gru 2011, o 17:21
Płeć: Nieustawiona

Re: Poziom 1

Postprzez Twilight Sparkle » 4 kwi 2012, o 21:23

Twilight obróci?a si? w stron? przyjació?ki:
- No to chyba b?dziemy musia?y pomóc sobie nawzajem.
Dostrzeg?a to, ?e Rainbow wygl?da bardziej m?sko ni? zwykle [hide] :mrgreen: [/hide] co oznacza?o, ?e sta?o si? z ni? dok?adnie to samo.

- Obawiam si?, ?e nie potrafi? ci pomóc. Jak widzisz, ja równie? sta?am si? ogierem. Próbuj? znale?? ?ród?o tej anomalii - mo?e jakie? silne zakl?cie albo zawirowanie...
Avatar użytkownika
Twilight Sparkle
Nadwrażliwy
 
Posty: 71
Dołączył(a): 29 paź 2011, o 20:51
Płeć: Klacz
Uroczy Znaczek: Różowa gwiazda w otoczeniu białych iskierek
Lubi: Książki
Strach: Przed tym, że coś mogłoby pójść nie po jej myśli, a zwłaszcza przed zawaleniem egzaminu
Stan: Panna
Koneksje Rodzinne: Rodzice - Star Sparkle & Night Light, brat - Shining Armor, szwagierka - Mi Amore Cadenza
Rasa: Jednorożec
Multikonto: TAK

Re: Poziom 1

Postprzez Rainbow Dash » 4 kwi 2012, o 22:03

Rainbow dostrzeg?, ?e Twilight te? nabra? m?sko?ci. Rozbawi?o to b??kitnego kuca, który z trudem powstrzymywa? si? od ?miechu. Dopiero, gdy Raibow przypomnia? sobie o nowym nabytku mi?dzy tylnymi nogami. A Twilight rownie? nie wiedzia?a, co mog?o by? tego przyczyn?.
- Mo?e b?d? w stanie jako? ci pomóc. Nie chc? tak wygl?da? do ko?ca ?ycia - w g?osie Rainbow Dash s?ycha? by?o desperacj?.
Aby mój avatar si? animowa?:
Google Chrome: http://tinyurl.com/gcapng
Mozilla Firefox i Opera: obs?uga APNG wbudowana :-)
Safari i Internet Explorer: nie obs?uguje APNG :-(
Avatar użytkownika
Rainbow Dash
Nadwrażliwy
 
Posty: 136
Dołączył(a): 25 gru 2011, o 17:21
Płeć: Nieustawiona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblioteka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości